تشکیلات خودگردان فلسطین: هر توافق صلحی که از سوی آمریکا ارائه شود رد خواهیم کرد

عنوان

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می کند.

نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان در بیانیه رسمی مطبوعاتی اعلام کرد :«طرح صلحی که در آن قدس و آورگان فلسطینی نادیده گرفته شوند، هرگز مقدمه ای بر یک روند صلح سیاسی موفق در منطقه نخواهد بود»

وی افزود:«تا زمانی که آمریکا به چنین اقداماتی ادامه دهد که قوانین تشکیلات خودگردان و مردم فلسطین را تغییر می دهد، معتقدیم بن بست سیاسی حفظ خواهد شد.»

ابوردینه تصریح کرد:« هرگونه تماس نادرست یا بد با هرکس که بخواهد پایه های اساسی فلسطین را به مخاطره بیاندازد، ثبات شکننده در سراسر منطقه را بیشتر به آشوب می کشاند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که رسانه های اسرائیلی از سفر هفته آتی هیئتی به ریاست جرد کوشنر، مشاور ترامپ و جیسون گرینبلات، نماینده آمریکا خبر دادند. به گفته رسانه ها هدف از سفر این دو دیپلمات عالی رتبه، مذاکره در مورد زمان آغاز طرح جدید صلح خاور میانه موسوم به «توافق قرن» برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین و بحران بشری غزه است. این طرح شامل دولت فلسطینی محدود به نیمی از کرانه باختری و تمام نوار غزه است و اسرائیل کنترل امنیتی بخش عمده ای از نوار غزه و تمام گذرگاه های مرزی را برعهده خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین