تشکیلات خودگردان فلسطین: هر توافق صلحی که از سوی آمریکا ارائه شود رد خواهیم کرد

عنوان

تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد هرگونه توافق صلحی را که از سوی آمریکا در آینده ارائه شود رد می کند.

نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان در بیانیه رسمی مطبوعاتی اعلام کرد :«طرح صلحی که در آن قدس و آورگان فلسطینی نادیده گرفته شوند، هرگز مقدمه ای بر یک روند صلح سیاسی موفق در منطقه نخواهد بود»

وی افزود:«تا زمانی که آمریکا به چنین اقداماتی ادامه دهد که قوانین تشکیلات خودگردان و مردم فلسطین را تغییر می دهد، معتقدیم بن بست سیاسی حفظ خواهد شد.»

ابوردینه تصریح کرد:« هرگونه تماس نادرست یا بد با هرکس که بخواهد پایه های اساسی فلسطین را به مخاطره بیاندازد، ثبات شکننده در سراسر منطقه را بیشتر به آشوب می کشاند.»

این سخنان در حالی بیان می شود که رسانه های اسرائیلی از سفر هفته آتی هیئتی به ریاست جرد کوشنر، مشاور ترامپ و جیسون گرینبلات، نماینده آمریکا خبر دادند. به گفته رسانه ها هدف از سفر این دو دیپلمات عالی رتبه، مذاکره در مورد زمان آغاز طرح جدید صلح خاور میانه موسوم به «توافق قرن» برای حل مناقشه اسرائیل و فلسطین و بحران بشری غزه است. این طرح شامل دولت فلسطینی محدود به نیمی از کرانه باختری و تمام نوار غزه است و اسرائیل کنترل امنیتی بخش عمده ای از نوار غزه و تمام گذرگاه های مرزی را برعهده خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین