نشست فوری شورای امنیت در پی حمله ائتلاف سعودی به بندر حدیده یمن

عنوان

شورای امنیت سازمان ملل به منظور انجام مذاکرات فوری در خصوص حمله ائتلاف سعودی به بندر حدیده یمن تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل در پی آغاز حمله ائتلاف سعودی به بندر حدیده یمن، امروز پنجشنبه به منظور انجام مذاکرات فوری تشکیل جلسه می دهد.

طبق اعلام این خبرگزاری، انگلیس درخواست برگزاری چنین نشستی را داده است. قرار است این نشست ظهر امروز (ساعت 16 به وقت گرینویچ) و در پشت درهای بسته برگزار شود. نشست امروز شورای امنیت سازمان ملل، دومین نشست این شورا در این هفته در خصوص بحران یمن خواهد بود.

گفتنی است سازمان ملل متحد در خصوص عملیات نظامی در بندر حدیده یمن که می تواند تحویل کمک های بشردوستانه و مواد غذایی به میلیون ها یمنی که در آستانه قحطی قرار دارند را با خطر مواجه کند، ابراز نگرانی کرده است.

همچنین بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در بیانیه ای هشدار داده است عملیات نظامی در حدیده یمن نباید جریان عبور کالا از طریق این بندر را با مشکل مواجه کند. وی گفت: ائتلاف به ما اطمینان داده نگرانی های بشردوستانه را در طرح های عملیاتی اش لحاظ خواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: ادامه ورود امدادهای غذایی، سوخت و مواد بهداشتی به یمن، امری ضروری است.

گفتنی است بندر حدیده که در آن حدود 600 هزار نفر سکونت دارند، راه ورودی اصلی کمک هایی است که برای حدود 8 میلیون از ساکنان یمن فرستاده می شود. حمله ائتلاف سعودی به بندر حدیده یمن پس از پایان ضرب الاجلی است که امارات، شریک اصلی عربستان در ائتلاف به سازمان ملل برای خروج هواداران انصارالله از این شهر داده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین