افزایش احتمال وقوع جنگ تجاری میان آمریکا و چین با اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید

عنوان

در صورت اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید آمریکا بر واردات کالا‌های چینی احتمال وقوع جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: در صورتی که آمریکا وعده افزایش تعرفه های گمرکی  علیه میلیاردها دلار کالاهای وارداتی از چین را اجرا کند ممکن است ضمن تشدید تنش های اقتصادی میان واشنگتن و پکن، به وقوع جنگ تجاری میان دو کشور منجر شود.

این نشریه با اشاره به نشست هفته گذشته مقامات ارشد کاخ سفید آورده است: مقامات ارشد کاخ سفید در نشست هفته گذشته با صاحبنظران وزارت بازرگانی و وزارت خزانه داری آمریکا، در مورد تعرفه های وارداتی جدید بر کالاهای چینی بحث و تبادل نظر کردند. در نهایت، اعلام شد از روز جمعه 15 ژوئن، دور جدید تعرفه های گمرکی آمریکا بر کالاهای چینی به ارزش میلیاردها دلار اعمال شود.

وال استریت ژورنال نوشت: انتظار می رود اقدام واشنگتن در اعمال تعرفه های گمرکی جدید، واکنش شدید چین و پاسخ تلافی جویانه این کشور را به دنبال داشته باشد.

با این حال، ترامپ هنوز تاییدیه نهایی خود در خصوص اعمال تعرفه های جدید گمرکی علیه کالاهای چینی را ارائه نکرده است. چرا که واشنگتن به کمک پکن برای غیرهسته ای کردن شبه جزیره کره نیاز دارد و اعمال تعرفه های گمرکی جدید ممکن است به انحراف روند پیش بینی شده در نشست سنگاپور منجر شود.

تنش ها میان پکن و واشنگتن پس از بالا رفتن تعرفه برخی کالاهای وارداتی از چین و تهدید به افزایش آنها گسترش یافته است.

دور جدید تعرفه های گمرکی آمریکا علیه چین فردا اعلام می شود. کاخ سفید درصدد اجرای اقداماتی به منظور محدود کردن سرمایه گذاری چین در آمریکا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین گره گشا خواهد بود؟

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

مطالبات ایران از آمریکا

بی اعتنایی به قوانین و مقررات بین‌المللی و تلاش برای تخریب هرگونه قانونمندی در نظام بین‌المللی یکی دیگر از وجوه بارز سیاست خارجی دولت کنونی آمریکا است. تا آنجا که حتی مطابق گزارشهای خبری، نمایندگان آمریکا در جریان مذاکره بر سر بیانیه نشست گروه 7 در کانادا، با ذکر عبارتی مبنی بر لزوم اعتلای "نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون"  مخالفت کرده بودند. دولت ترامپ این رویه مخرب خود را با نفی اصل بنیادی "وفا به عهد" آغاز کرد.

۱۲ توصیه مهم رهبر انقلاب به مجلس

مجلس نباید نماد تردید و خودکم‌بینی، یأس و ناامیدی، و بی‌اعتنایی و بی‌مبالاتی به مسائل کشور باشد و نباید با دید مأیوسانه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های ملی نگاه کند

اجاره‌نشین‌ها!

در این گزارش از مجموعه ویدئوهای "آوانت"، تلاش شده تا گوشه ای از مشکلات مستاجران پس از گرانی های اخیر مسکن زیر ذره بین قرار گیرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
با انتشار بیانیه‌ای
ترامپ آزادی موصل را تبریک گفت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین