افزایش احتمال وقوع جنگ تجاری میان آمریکا و چین با اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید

عنوان

در صورت اعمال تعرفه‌های گمرکی جدید آمریکا بر واردات کالا‌های چینی احتمال وقوع جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن افزایش می‌یابد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: در صورتی که آمریکا وعده افزایش تعرفه های گمرکی  علیه میلیاردها دلار کالاهای وارداتی از چین را اجرا کند ممکن است ضمن تشدید تنش های اقتصادی میان واشنگتن و پکن، به وقوع جنگ تجاری میان دو کشور منجر شود.

این نشریه با اشاره به نشست هفته گذشته مقامات ارشد کاخ سفید آورده است: مقامات ارشد کاخ سفید در نشست هفته گذشته با صاحبنظران وزارت بازرگانی و وزارت خزانه داری آمریکا، در مورد تعرفه های وارداتی جدید بر کالاهای چینی بحث و تبادل نظر کردند. در نهایت، اعلام شد از روز جمعه 15 ژوئن، دور جدید تعرفه های گمرکی آمریکا بر کالاهای چینی به ارزش میلیاردها دلار اعمال شود.

وال استریت ژورنال نوشت: انتظار می رود اقدام واشنگتن در اعمال تعرفه های گمرکی جدید، واکنش شدید چین و پاسخ تلافی جویانه این کشور را به دنبال داشته باشد.

با این حال، ترامپ هنوز تاییدیه نهایی خود در خصوص اعمال تعرفه های جدید گمرکی علیه کالاهای چینی را ارائه نکرده است. چرا که واشنگتن به کمک پکن برای غیرهسته ای کردن شبه جزیره کره نیاز دارد و اعمال تعرفه های گمرکی جدید ممکن است به انحراف روند پیش بینی شده در نشست سنگاپور منجر شود.

تنش ها میان پکن و واشنگتن پس از بالا رفتن تعرفه برخی کالاهای وارداتی از چین و تهدید به افزایش آنها گسترش یافته است.

دور جدید تعرفه های گمرکی آمریکا علیه چین فردا اعلام می شود. کاخ سفید درصدد اجرای اقداماتی به منظور محدود کردن سرمایه گذاری چین در آمریکا است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین