تعریف و تمجید «سعد الحریری» از «محمد بن سلمان» در سالروز ولایت‌عهدی او

عنوان

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان، در اولین سالروز ولی‌عهدی «محمد بن سلمان» در عربستان سعودی، به تمجید از وی و سیاست‌هایش پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف لبنان در آستانه اولین سالگرد ولی‌عهدی «محمد به سلمان» با خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گفت‌وگو کرد و به تعریف و تمجید از بن سلمان پرداخت.

بر اساس این گزارش، الحریری گفت: سیاست‌های حکیمانه و دوراندایشانه وی (محمد بن سلمان) در مقابله با تلاش‌ها برای تجزیه کشورهای عربی و ضربه به امنیت و ثبات این کشورها منجر به شکست این اقدامات شد و بر نقش پررنگ عربستان و رهبران آن در قدرت تعامل با خطرها تأکید کرد.

وی ادامه داد طرح‌ها و اقداماتی که محمد بن سلمان در دو زمینه اقتصادی و توسعه در پیش گرفته و بر عدم تکیه کامل بر نفت تأکید می‌کند به وضوح نشان دهنده دیدگاه ژرف و آینده‌نگر برای ححفظ موقعیت اقتصادی عربستان در منطقه و جهان دارد.

الحریری به سیاست‌های محمد بن سلمان در اعمال اصلاحات و نیز اعطای برخی آزادی‌ها به زنان نیز پرداخت و تصریح کرد، اینها باعث تغییراتی عالی در زندگی روزانه شهروندان عربستانی شده است، تمرکز بن سلمان بر روشِ اعتدال بنا شده بر پایه‌های دین صحیح اسلام و گفت‌وگو با هدف حل اختلافات با دیگران، جوهر و اصل سیاست عربستان را به تصویر می‌کشد و این سیاستی درست برای افسار زدن به افراط‌گرایی در تمام اشکال آن است.

وی در پایان گفت محمد بن سلمان در حمایت از امنیت، ثبات لبنان و اقتصاد این کشور در مقابله با چالش‌های سخت کنونی اصرار دارد و این ادامه حمایت عربستان باعث خوشحالی لبنانی‌هاست.

تعریف و تمجیدهای نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان از بن سلمان در حالی صورت می‌گیرد که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اخیرا تایید کرد الحریری سال گذشته به دستور محمد بن سلمان، در ریاض بازداشت شده بود و با وساطت پاریس آزاد شد.

سعد الحریری حتی دو هفته پیش که به عربستان سفر کرد، موفق به دیدار محمد بن سلمان نشد، و به نوعی مورد بی‌اعتنایی ولی‌عهد سعودی قرار گرفته بود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیل یک نماینده مجلس از عدم تغییر در تیم اقتصادی دولت

شاهد هیچ پوست‌اندازی در دولت نخواهیم بود

۳ شکست آمریکا پس از خروج از برجام

دولت آمریکا روزی که از برجام خارج شد، 3هدف اصلی در مقابل ایران تعریف کرده بود که در هر 3 شکست خورده است. هدف نخست، ایجاد دوقطبی میان برنامه موشکی و منطقه‌ای و اقتصاد کشور و به دنبال آن درگیر کردن مردم و نظام و همچنین ایجاد درگیری درون نظام بر سر این موضوع بود.

چند نکته درباره جایگاه قانونی نظرات «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست­های کلی نظام»

وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام و نظارت بر انطباق و عدم مغایرت مصوبات مجلس با آنها، به استناد بند 2 و ذیل اصل 110 قانون اساسی توسط مقام رهبری به «هیأت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام» تفویض شده است.

بازهم لیست سیاه

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران برای اجرای اصلاحات مورد نظر این گروه را تا فوریه ۲۰۱۹ تمدید کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عواقب مرگ جمال خاشقچی دامنگیر ولیعهد شد
هیأت علمای عربستان خواستار برکناری بن سلمان شد
آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت
هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد
سید حسن نصرالله در نکوداشت مادر شهید عماد
برخی سران عرب به ترامپ جزیه می‌دهند
نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین