تعریف و تمجید «سعد الحریری» از «محمد بن سلمان» در سالروز ولایت‌عهدی او

عنوان

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان، در اولین سالروز ولی‌عهدی «محمد بن سلمان» در عربستان سعودی، به تمجید از وی و سیاست‌هایش پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف لبنان در آستانه اولین سالگرد ولی‌عهدی «محمد به سلمان» با خبرگزاری رسمی عربستان «واس» گفت‌وگو کرد و به تعریف و تمجید از بن سلمان پرداخت.

بر اساس این گزارش، الحریری گفت: سیاست‌های حکیمانه و دوراندایشانه وی (محمد بن سلمان) در مقابله با تلاش‌ها برای تجزیه کشورهای عربی و ضربه به امنیت و ثبات این کشورها منجر به شکست این اقدامات شد و بر نقش پررنگ عربستان و رهبران آن در قدرت تعامل با خطرها تأکید کرد.

وی ادامه داد طرح‌ها و اقداماتی که محمد بن سلمان در دو زمینه اقتصادی و توسعه در پیش گرفته و بر عدم تکیه کامل بر نفت تأکید می‌کند به وضوح نشان دهنده دیدگاه ژرف و آینده‌نگر برای ححفظ موقعیت اقتصادی عربستان در منطقه و جهان دارد.

الحریری به سیاست‌های محمد بن سلمان در اعمال اصلاحات و نیز اعطای برخی آزادی‌ها به زنان نیز پرداخت و تصریح کرد، اینها باعث تغییراتی عالی در زندگی روزانه شهروندان عربستانی شده است، تمرکز بن سلمان بر روشِ اعتدال بنا شده بر پایه‌های دین صحیح اسلام و گفت‌وگو با هدف حل اختلافات با دیگران، جوهر و اصل سیاست عربستان را به تصویر می‌کشد و این سیاستی درست برای افسار زدن به افراط‌گرایی در تمام اشکال آن است.

وی در پایان گفت محمد بن سلمان در حمایت از امنیت، ثبات لبنان و اقتصاد این کشور در مقابله با چالش‌های سخت کنونی اصرار دارد و این ادامه حمایت عربستان باعث خوشحالی لبنانی‌هاست.

تعریف و تمجیدهای نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور در لبنان از بن سلمان در حالی صورت می‌گیرد که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اخیرا تایید کرد الحریری سال گذشته به دستور محمد بن سلمان، در ریاض بازداشت شده بود و با وساطت پاریس آزاد شد.

سعد الحریری حتی دو هفته پیش که به عربستان سفر کرد، موفق به دیدار محمد بن سلمان نشد، و به نوعی مورد بی‌اعتنایی ولی‌عهد سعودی قرار گرفته بود.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین