نصف استارتاپ‌های امریکایی در ۵ سال نخست فعالیت ورشکسته می‌شوند

عنوان

براساس گزارش یکی از مراکز تحقیقاتی بین‌المللی، تیم نامتوازن سومین عامل جدی در شکست استارتاپ‌هاست که پرداختن و توجه به آن، می‌تواند به خلق ثروت و موفقیت استارتاپ بینجامد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات باشگاه خبرنگاران پویا؛ براساس تحقیقی که توسط مؤسسه تحقیقاتی استَتیکس برِین (Statistics Brain Research Institute) انجام شده و فوربس منتشر کرده است، نرخ ورشکستگی شرکت های آمریکایی با سرمایه گذاری خطرپذیر در پنج سال نخست بیش از 50 درصد و در 10 سال نخست بیش از هفتاد درصد است.

در اقتصادی که رمز ماندگاری در آن عبارت است از نوآوری، توسعه و رقابت، افزایش شانس موفقیت برای استارتاپ ها بسیار مهم است؛ اما چه عواملی موجب موفقیت استارتاپ ها می شود؟

وب سایت سی بی اینسایتز به تازگی 20 دلیل عمده شکست استارتاپ ها را برشمرده است؛ پس از نیاز بازار و مشکلات مربوط به بودجه، تیم کاری نامتوازن سومین عامل چشمگیر در شکست استارتاپ هاست.

در این مطلب به توضیح پنج عامل می پردازیم که توضیح می دهد یک تیم کاری متوازن چگونه به موفقیت یک شرکت نوپا کمک می کند.

1. تیم های متوازن، چندین زاویه دید متفاوت را یکجا جمع می کنند

اگر اعضای تیم مدیریت استارتاپ های فعال در زمینه تکنولوژی پیشرفته، شیوه کاری و نقطه نظرات کلیشه ای و یک دست داشته باشند به سمت تولید محصولاتی می روند که چندان خواهان ندارد ولی وقتی تیم کاری متوازن باشد، در هر جلسه کاری طیف وسیعی از دیدگاه ها مطرح می شوند.

بهترین راه برای پرهیز از خطاهای ناخواسته آن است که افرادی با تجارب و پیشینه های متفاوت را در تیم کاری خود گرد هم آورید؛ با دارا بودن چنین تیمی، تصمیمات استراتژیک از تمامی وجوه و زوایا ارزیابی می شوند تا بهترین تصمیم اتخاذ شده و محصول یا خدمات ارائه شده توسط استارتاپ، برآمده از بینشی همه جانبه، جوابگوی مشکلاتی باشد که برای حل آنها طراحی شده است.

2. تیم های متوازن، تعیین کننده فرهنگ استارتاپ شما هستند و این عاملی است که می تواند منجر به موفقیت یا شکست تجارت شما شود

استارتاپ ها عمدتا از طریق فرهنگ حاکم بر محیط کار شناخته می شوند؛ هیچ کس دوست ندارد در یک فضای مسموم کار کند.

استارتاپ های خوب، برای تقویت ارزش هایشان یک برنامه ریزی دقیق و کامل دارند؛ استارتاپ هایی که با حفظ ارزش هایشان به مرحله رشد و توسعه پای می گذارند شانس جذب کارمندانی را دارند که برای زمانی طولانی با شرکت باقی خواهند ماند.

این کارمندان فوق العاده ارزشمند، به اندازه خود مؤسسان استارتاپ، برای دیدن موفقیت آن شور و انگیزه دارند؛ یک تیم متوازن باعث می شود استارتاپ، رشد و توسعه آینده خود را بر پایه یک فرهنگ فراگیر و مشوق همکاری و مشارکت بنا نهد.

3. تیم های متوازن، هم افزایی ایجاد می کنند

نکته مهم آن است که وقتی هر فرد تنها از زاویه دید خود به مسئله نگاه می کند، داشتن یک دید کلی و همه جانبه به موضوع بسیار دشوار می شود؛ در تیم های کاری متوازن، استفاده از تکنیک تقاطع رشته ای بین همکاران امکانپذیر می شود.

نگاه یک عضو تیم فنی به یک وضعیت واحد، ممکن است با دید یک بازاریاب کاملاً متفاوت باشد؛ وقتی همه باهم کار می کنند، برآیند حاصل می تواند بزرگ تر از جمع تک تک اجزا باشد؛ این روش همکاری، در غلبه بر کشمکش های موجود بر سر همخوانی محصول/بازار و نیز در پیشگیری از شکست ناشی از تولید محصول بدون مصرف کننده، کمک شایانی خواهد کرد.

اگر هدف، خلق بیشترین ارزش در محصول یا خدمات باشد، تیم های متوازن از هم افزایی ایجادشده در چندین برابر کردن ارزش شان بهره خواهند برد.

4. سرمایه گذاران خطرپذیر برای تیم های متوازن ارزش زیادی قائل هستند

در یک مطالعه انجام شده در دانشکده بازرگانی استنفورد، استرِبیولیو؛ استاد درس سرمایه گذاری به این نتیجه رسیده است که توانایی های مؤسسان و تیم مدیریت، مهم ترین عامل در تصمیم گیری سرمایه گذاران است.

خواسته سرمایه گذاران خطرپذیر این است که سبد سهام شان بازگشت سرمایه خوبی داشته باشد، به همین دلیل در این مقاله روی عامل تیم های متوازن دست گذاشته شده است.

در مواجهه با پرسش های دشوار سرمایه گذاران، بسیار مهم است که یک تیم خوب و قابل اطمینان داشته باشید که بتوانند به سوالات از زوایای مختلف پاسخ دهند؛ همچنین، داشتن یک تیم قابل اعتماد به سرمایه گذاران این احساس را می دهد که سرمایه گذاری احتمالی آنها در دست مدیرانی است که مثل یک ماشین کارآمد و پربازده کار می کنند.

سرمایه گذاران با سرعتی باورنکردنی متوجه ویژگی های تیم مدیریتی می شوند؛ به همین دلیل داشتن یک تیم متوازن حیاتی ا ست.

5. تیم های متوازن پاسخگو هستند و مسئولیت هایشان را به تفکیک مشخص کرده اند

در هرگونه همکاری، اگر مسئولیت ها به روشنی تفکیک و مشخص نشده باشند، فاجعه به بار خواهد آمد.

طراح فرانت اِند (توسعه رابط کاربری و ظاهر سایت) سلیقه اش یک چیز است و توسعه دهنده بک اِند (توسعه هسته سایت یا بخش سمت سرور) سلیقه دیگری دارد.

در یک تیم متوازن، وظایف و مسئولیت های هر فرد را می توان به روشنی مشخص کرد؛ به جای تداخل دست وپا گیر وظایف، هم افزایی ایجادشده به دلیل همکاری دو فرد از دو رشته مجزا با یکدیگر پروژه را پیش می برد.

در تیم های متوازن نه تنها مسئولیت ها به روشنی تفکیک شده است بلکه فضای مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن هم ایجاد می شود؛ نقاط عطف یا مایلستون ها برای هر فرد یا گروه به وضوح قابل تشخیص بوده و هیچ پرسش و نقطه مبهمی در رابطه با وظایف و مسئولیت های هر فرد در گروه پیش نمی آید.

استارتاپ ها با مسئولیت پذیری و پاسخگویی که درنتیجه انتخاب تیم متوازن پدید می آید، می توانند از اشتباهات پرهزینه پیشگیری کنند.

به بار نشاندن یک استارتاپ کار دشواری است؛ کاغذبازی ها و تهیه اسناد، جذب سرمایه، بازاریابی، توسعه، منابع انسانی و جذب نیرو، پژوهش و توسعه (R&D) و بسیاری کارهای دیگر هست که باید انجام شوند.

یک تیم متوازن براساس آنچه در گزارش مرکز توانمندسازی کسب وکارهای نوپای فاوا آمده است با خود چشم انداز کاری شرکت، فرهنگ حاکم بر آن، سینرژی، جذابیت برای سرمایه گذاران و بالاخره روحیه پاسخگو بودن را به ارمغان می آورد.

چه بخواهید یک کافی شاپ باز کنید و چه بخواهید غول بعدی شبکه های اجتماعی را روانه بازار کنید، داشتن یک تیم خوب راه را برای محافظت از کسب وکار شما در برابر هرج ومرج و آشفتگی هموار می کند.

اجازه ندهید ریسکی که متقبل شده اید، به بخشی از آمار رو به رشد استارتاپ های ورشکسته بدل شود؛ یک تیم متوازن را دورهم جمع کنید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نماینده ویژه ترامپ به دنبال معرفی نخست‌وزیر مطبوع واشنگتن

برت مک گورک در بغداد چه می‌کند؟

آیت الله کاشانی نباید ریاست مجلس را می پذیرفت

مبارزه علیه انگلیس، اوج گرفت و در این جا دو تشکل موازی شکل گرفت ملی ها که بیشتر گرایش به مصدق داشتند و مذهبی ها که رهبری آیت الله کاشانی را پذیرفته بودند. قوام هم در همان سال ها به دنبال انتقام گیری از آیت الله کاشانی بود. این انتقام گیری به دلیل نقش ایشان و پدرشان در مبارزه مسلحانه در انقلاب عراق علیه انگلیسی ها بوده است. آیت الله کاشانی و مرحوم پدرش آیت الله سید مصطفی کاشانی جزو علمایی بودند که در جبهه جنگ علیه انگلیس نقش ایفا کرده اند

۶ دلیل گرانی گوشت و مرغ

افزایش مرغ سفره های مردم را کوچکتر می‌کند چون پروتئین طبقات پایین جامعه است. در یک ماه گذشته اتفاقات بی‌سابقه‌ای در افزایش قیمت، احتکار و کاهش عرضه همه کالاهای اساسی اتفاق افتاد.

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

هدف اصلی آمریکا و غربی ها از تحریم های پس از سال ۱۳۸۹ نابودی نظام جمهوری اسلامی از طریق اعمال فشار معیشتی بر مردم به عنوان موتور محرکه و پشتوانه انقلاب و جمهوری اسلامی بوده است. اما کارشناسان اقتصادی غربی تاکید کردند ظرفیت های عظیم اقتصاد ایران و توانمندی های مردم ایران مانع از بروز چالش جدی برای ایران در نتیجه تحریم های خواهد بود، اما...

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیرعامل اسبق شرکت پشتیبانی امور دام:
۶ دلیل گرانی گوشت و مرغ
گزارش نسیم آنلاین از یک راهکار مقابله با تحریم نفت
انحصار طلبی وزارت نفت، مانع اصلی فروش نفت در بورس
هدف آمریکا «کنترل افکار عمومی» است
پنج گزاره درباره تحریم‌های جدید آمریکا
گزارش کارشناسی شبکه کانون های تفکر ایران منتشر شد
فروش ریالی نفت در بورس، راهکار بی اثر کردن تحریم فروش نفت ایران
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس:
سیف بانک مرکزی را بی‌برنامه اداره کرد
تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز
دلار ۱۱ هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست
رئیس سابق مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
آخوندی با نامه نمی‌تواند مانع افزایش اجاره‌ها شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین