فارس گزارش می‌دهد

عواید ۱۶۰ میلیونی سینماها از پخش هر بازی فوتبال/ سهم تلویزیون از این سود سرشار چیست؟

عنوان

بازی نخست ایران در جام جهانی در ۴۰ سالن سینما با حدود ۸۰۰۰ صندلی نمایش داده می‌شود که با نرخ بلیت ۲۰ هزار تومانی، درآمدی ۱۶۰ میلیونی را برای سینمادارها در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، فوتبال یکی از سرگرمی های پرمخاطب در همه دنیا است. این علاقه مندی با آغاز جام های جهانی معمولاً ضرایب بیشتری هم پیدا می کند و بر مخاطبان این بازی جهانی افزوده می شود.

سینمای ایران نیز در جهت افزایش هرچه بیشتر شور و هیجان تماشای بازی های فوتبال جام جهانی  و پرکردن سالن های خود در ساعات مرده اکران، طرح نمایش بازی های فوتبال را در سینماهای کشور راه اندازی کرده است و اولین نمایش این طرح روز جمعه 25 خردادماه ساعت 19:30 خواهد بود.

به گفته امید ترکیان مدیر سایت سینما تیکت، در این طرح حدود ۴۰ سینمای کشور با حدود ۸ هزار صندلی به نخستین بازی تیم ملی کشورمان اختصاص یافته است و تمام فرآیند فروش به صورت آنلاین انجام می شود و بلیت فروشی در گیشه انجام نمی شود.

وی تأکید کرد در صورت استقبال و پرشدن سالن ها، ظرفیت های سالن ها قابل افزایش است. 

به همین دلیل اکثر پردیس های سینمایی بازی های جام جهانی را نمایش می دهند، به طور مثال پردیس سینمایی چارسو و مگامال هر کدام 4 سالن سینمای خود را در اختیار این طرح قرار داده اند. 

نکته قابل تأمل در این طرح، قیمت بلیت هاست. قیمت بلیت ها در این طرح بین 15 تا 20 هزار تومان اعلام شده است؛ اما طبق اطلاعات سایت سینماتیکت همه سینماهای نمایش دهند بازی های جام جهانی بلیت 20 هزار تومانی را به فروش می رسانند و خبری از بلیت های ارزان تر نیست. 

به فرض اینکه همان ۸ هزار صندلی را در نظر بگیریم، با یک حساب ساده سرانگشتی مشخص می شود پخش هر بازی ۱۶۰ میلیون تومان درآمد برای سالن های سینما دارد.

نکته دیگر در قیمتگذاری بلیت ها این است که چرا بازی هایی که نمایش آن هزینه خاصی برای سینماداران ندارد، باید بلیت 20 هزار تومانی بفروشد؟ این قیمت در حالی است که بلیت فیلم های سینمایی که شاید ساخت آنها ماه ها به طول انجامد 15 هزار تومان است و در آن سهم تهیه کننده و پخش کننده هر دو لحاظ شده است.

از سوی دیگر، تلویزیون به عنوان سازمانی که با پرداخت هزینه حق پخش بازی های جام جهانی را خریداری کرده است، در این بازر پرسود جایگاهی ندارد. باید دید واکنش معاونت حقوقی سازمان صدا و سیما به این طرح چیست؟

به گزارش فارس، نمایش بازی های جام جهانی فوتبال بعد از شایعه ها و شائبه های بسیار، روز گذشته (سه شنبه 22 خردادماه) توسط شورای عالی اکران به جمع بندی رسید و وارد مرحله عملیاتی شد. در این جلسه مقرر شد تا تمامی بازی های تیم ملی ایران به علاوه بازی های نیمه نهایی و فینال جام جهانی در سینماهای کشور به نمایش درآید. همچنین قیمت بلیت های سینمای کشور برای نمایش بازی های جام جهانی از 15 تا 20 هزار تومان اعلام شد.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تلگرام‌های جایگزین؛ پیام‌رسان یا فیلترشکن

هاتگرام و طلگرام چگونه کار می‌کنند؟

۴ گزاره درباره «بن سلمان» پیشگام سازش

بن سلمان که چندی پیش گفته بود: «فلسطینیان با پیشنهادها و نیز حضور بر سر میز مذاکرات موافقت کنند یا این‌که لال بشوند و به شکوه و شکایت‌ها پایان دهند» این روزها در حال چانه زنی با اردن بوده که پس از معامله نقش بیشتری در اداره مسجد الاقصی داشته باشد. این در حالیست که بر اساس این طرح مسجد الاقصی و بافت قدیمی و تاریخی بیت‌المقدس کماکان در اشغال و حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

۲۰۳۰ را خزنده اجرایی کرده‌اند

حضرت آ‌یت الله مکارم نسبت به اجرای خزنده سند ۲۰۳۰ دربرخی نقاط کشور و برنامه ها هشدار داد و گفت: باید مراقب بود سند استعماری ۲۰۳۰ در کشور به ویژه در صداوسیما نفوذ پیدا نکند.

۴ نکته درحاشیه ماجرای ویلای لواسان +فیلم

این روزها بار دیگر سخن از پیگیری طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین در مجلس است. به گفته دهقان جلسات متعدد کارشناسی صورت گرفته است و بر اساس آن اصلاحاتی در طرح اعمال شده که موجب افزایش نقش قوه قضائیه در اعاده اموال نامشروع مسئولان شده است.  حال باید منتظر ماند دید روند قانون نویسی و تصویب این طرح چقدر به طول خواهد انجامید و آیا اجرایی می‌شود یا خیر؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به مناسبت چهلمین روز از حادثه تروریستی در تهران؛
پخش تله تئاتر "بلندی های زیرپا" از شبکه چهار سیما
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین