مشاور اجرائی رئیس مرکزی پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد

معاینه پزشکی ۸۰ هزار زائر حج تمتع سال ۹۷/ ۵۶ نفر در معاینات پزشکی رد شدند

عنوان

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر از معاینه پزشکی حدود ۸۰ هزار نفر از زائران حج تمتع ۹۷ خبر داد.

طاهر درودی مشاور رئیس مرکزی پزشکی جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: معاینه حدود ۸۰ هزار نفر از زائران حج تمتع سال ۹۷ در سیستم ثبت سازمان هلال احمر شده است.

وی افزود:امسال هزار و ۴۶۹ نفر از زائران حج تمتع ۹۷ بزرگسالان هستند که هزار و ۵۱ نفر آن ها را مردان و ۴۱۸ نفر را زن ها تشکیل می دهند و ۹۱ نفر هم زائران زیر ۱۸ سال هستند.

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر افزود: معاینات برای این ۸۰ هزار نفر تمام شده است و فعلاً مشکل خاصی نداریم و تنها معاینه زائران کاروان هایی که به تازگی تشکیل و زائرانی که انصراف دادند و افراد جدید جایگزین آن ها شده اند باقی مانده است، که تعداد آن ها کمتر از ۶۰۰ نفر است

درودی در خصوص منع سفر افرادی که محدودیت جسمی و فیزیکی دارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه قرار است زائران اعمالشان را به طور کامل انجام دهند معایناتی را قبل از سفر انجام می دهیم و بعد از تاییدیه پزشکی که در سیستم ثبت خواهد شد، افراد مجاز به اعزام هستند.

وی در ادامه افزود: تا کنون ۵۶ نفر در معاینات پزشکی رد شدند و مجاز به اعزام نخواهند بود، اما افرادی که بیماری و مشکلات آن ها موقتی است مانند خانم های باردار سال بعد می تواند به حج تمتع مشرف شوند.

مشاور اجرایی رئیس مرکزی پزشکی هلال احمر گفت: هلال احمر توصیه های پزشکی را در اختیار سازمان حج و زیارت که عمدتاً ارتباط بیشتری با زائران دارد قرار می دهد.

وی اظهار کرد: عمده ترین مشکل ما مانند سال گذشته گرما و بحث گرمازدگی است و به زائران تاکید می کنیم که به توصیه ها و آموزش هایی که توسط همکاران و پزشکان در کاروان ها داده می شود، توجه کنند.

درودی تصریح کرد: توصیه هایی که در جلسات آموزشی برای زائران مطرح می شود موارد شود ساده ای به نظر می رسند که عمل کردن به آن ها باعث می شود که در طول سفر حج کمتر دچار مشکل و بیماری شوند.

وی گفت: ما به زائران توصیه می کنیم که از لباس های رنگ روشن، نخی و نازک تر استفاده کنند و کمتر در معرض نور آفتاب قرار بگیرند.

دوردی در پایان در رابطه با ارائه خدمات و ایجاد تونل های سرد، اظهار کرد: برای بیمارستان های صحرایی عرفات و منا برای بیماران گرما زده مانند سال گذشته تامین تونل های سرد پیش بینی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین