میزبانی شهرداری منطقه ۷ از نمازگزاران عید سعید فطر

عنوان

شهردار منطقه ۷ از اجرای فعالیت‌های گسترده در سطح منطقه و مصلی امام خمینی (ره) و ارایه خدمات متنوع و مناسب به روزه داران در روز عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سمیه حاجوی شهرداری منظقه 7 تهران در رابطه با خدمات ارائه شده به نمازگزاران عید فطر اظهار کرد: استقرار ۵ تانکر برای وضو نمازگزاران در خیابان های قنبرزاده، رسالت و شهید بهشتی، برپایی ایستگاه صلواتی درب شماره۱۲، ۲۰ ویلچر در خیابان های شهید بهشتی، قنبرزاده و رسالت، استقرار ۲۰ تانکر برای شستشوی خیابان های اطراف مصلی، ۱۰ واترجت، استقرار تعداد ۱۰۰ کارگر خدمات شهری، ۱۰۰ کارگر فضای سبز، ۷۰ کارگر جمع آوری پسماند خشک، رنگ آمیزی معابر منتهی به مصلی امام خمینی (ره) بیش از ۱۰ هزار متر مربع، آذین بندی میادین تختی و سبلان، ابتدای خیابان قنبرزاده، تقاطع خیابان های میرعماد و قنبرزاده، روی پل سیدخندان، تعویض پرچم، نصب پرچم الوان در داخل و خارج مصلی امام خمینی (ره)، رنگ آمیزی بیش از ۵هزار مترطول گیت ورودی و جایگاه نمازگزاران، استقرار ۵ جدول شوی،۲۰ خودروی حمل زباله تر و ۳۰ خودروی حمل زباله خشک، توزیع بیش از ۵ هزار سجاده و مهر نماز از جمله فعالیت هایی بود که در این روز بندگی از سوی منطقه ۷ انجام شد.

شهردار منطقه گفت: خط کشی ضلع جنوبی بزرگراه رسالت حد فاصل بزرگراه مدرس تا پل سیدخندان، نصب سیستم صوتی در بزرگراه رسالت حد فاصل بزرگراه مدرس تا پل سیدخندان، نصب بنر قنوت نماز بر روی داربست در ضلع شمال مصلی و ضلع جنوبی بزرگراه رسالت بخش دیگری از اقدامات این منطقه بود.

وی در ادامه بیان کرد: نصب تابلو راهنمایی وتعیین مسیرها، استقرار تانکر جهت وضو نماز گزاران ضلع شمالی و جنوبی بزرگراه رسالت خیابان های شهید قنبرزاده، شهید بهشتی، نظافت اطراف مصلی و پهنه بندی نواحی تا قبل از ساعت ۲۴ روز برگزاری نماز عید سعید فطر و استقرار یک دستگاه خودرو مکانیزه جهت جمع آوری زباله در داخل مصلی امام خمینی (ره) از دیگر فعالیت هایی است که در راس برنامه های این منطقه قرار گرفت.

به گفته حاجوی، ایجاد ایستگاه های صلواتی و تهیه و توزیع اقلام پذیرایی در بزرگراه رسالت و خیابان های شهید قنبرزاده، شهید بهشتی و پاکستان، استقرار نیرو و خودرو آتش نشانی در اطراف مصلی و بزرگراه رسالت، استقرار تانکر آب آشامیدنی در خیابان های شهید قنبرزاده و شهید بهشتی و بزرگراه رسالت، استقرار نیرو های هلال احمر در اطراف مصلی حضرت امام خمینی (ره) و بزرگراه رسالت، استقرار نیرو های شهربان و معبربان در خیابان های منتهی به مصلی و اطلاع رسانی مسیر ها و برای تشکیل صفوف نماز (براداران و خواهران) در ضلع شمال مصلی (جنوب بزرگراه رسالت) از جمله فعالیت هایی است که از سوی این منطقه اجرا شد.

وی با اشاره به هماهنگی با پلیس راهور در خصوص مسدود نمودن خیابان های اطراف با نصب داربست و نوارخطر و بنر های تبلیغاتی در ۲۹ معبر، افزود: بازگشایی نرده های ترافیکی رفیوژ میانی بزرگراه رسالت، اطلاع رسانی و معرفی پارکینگ ها در سطح محدوده (نصب بنر)، همسطح سازی رفیوژ های میانی بزرگراه رسالت و تامین ویلچر جهت نمازگزاران معلول و کم توانان از دیگر اقدامات این منطقه در نماز عید سعید فطر بود.

شهردار منطقه ۷ خاطرنشان کرد: ترمیم نوار حفاری اطراف مجموعه مصلی حضرت امام خمینی (ره)، جمع آوری خاک و نخاله های ساختمانی اطراف مجموعه مصلی، کنترل وضعیت نگهداشت ساختمان های در حال ساخت اعم از لفاف و حصار و ... اطراف مجموعه مصلی حضرت امام خمینی (ره) و آذین بندی، تزئین و نصب پرچم های رنگی در نقاط مهم سطح منطقه (پل سیدخندان، میادین و معابر اصلی) از دیگر فعالیت هایی است که در راس برنامه های این منطقه قرار گرفت.

وی در پایان با اشاره به لکه گیری آسفالت داخل و معابر اطراف مصلی امام خمینی (ره)، عنوان کرد: کنترل و اتمام حفاری های شرکت های خدماتی در معابر پیرامون مصلی امام خمینی (ره)، رنگ آمیزی المان ها و مخازن اطراف مصلی، شستشوی جداول و المان های شهری، نظافت، پاکسازی و رفت و روب معابر، آماده سازی بوستان های اطراف مصلی، توزیع گل به کودکان، برپایی ایستگاه صلواتی با مشارکت شهروندان، آماده سازی مساجد منطقه برای برگزاری نماز و برپایی جشن در سرای محلات از جمله برنامه هایی است که منطقه ۷ در راستای استقبال باشکوه از نمازگزاران در دستور کار خود قرار داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین