ایزدی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

آمریکا نمی‌تواند ایران را مجبور به امضای قرارداد جدیدی کند

عنوان

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آمریکا فکر می‌کند با خروجش از برجام می‌تواند ایران را وادار به امضای قرارداد دیگری کند.

فواد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به ادعای اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایران در نهایت مجبور است تا برای حفظ برجام پای قرارداد دیگری را امضا کند اظهار کرد: هدف آمریکا از ابتدا نیز با خروج از برجام این بود که ایران در نهایت پای میز مذاکره  بنشیند و قرارداد دیگری را امضا کند.

وی افزود: آمریکا فکر می کند با خروجش از برجام می تواند ایران را وادار به امضای قرارداد دیگری کند و در زمینه دستاوردهای هسته ای و توان موشکی امتیازاتی از جمهوری اسلامی  بگیرد.

ایزدی تصریح کرد: آمریکا علاقه بسیاری به سرنگونی جمهوری اسلامی ایران دارد و فکر می کند که به واسطه خروجش از برجام رژیم جمهوری اسلامی نابود می شود و یا آن قدر ضعیف خواهد شد که زیر بار پذیرش هر شرط و شروطی خواهد رفت.

این کارشناس مسائل بین الملل بیان کرد: اظهارات برخی از دولتمردان ایران مبنی بر اینکه حتی با خروج آمریکا از برجام ما با اروپایی ها ادامه خواهیم داد، باعث شده تا ایالات متحده خیالات خامی در سر بپروراند؛ البته با سخنان ۱۴ خرداد مقام معظم رهبری این کشور حساب کار خود را خواهد دانست.

وی با بیان این که اروپا قصد دارد تا ایران را به سوی امضای قراردادی جدید پیش ببرد خاطر نشان کرد: اروپایی ها به دنبال آن هستند که ایران را وادار به عقب نشینی از مواضعش کنند و  با ایفای نقش پلیس خوب در واقع هدفهای آمریکا را جلو ببرند.

گفتنی است؛ دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا  در اظهارات اخیرش درباره برجام و تصمیمات ایران مدعی شده ایران به دنبال نجات دادن برجام است اما به شما می گویم یک روز در آینده، آنها بازخواهند گشت و خواهند گفت که می خواهند با مذاکره به توافق برسند و توافقی به دست بیاید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین