محتشمی در گفت‌وگو با فارس:

نامه جمعی از اصلاح طلبان برای مذاکره با آمریکا مورد تائید ما نیست

عنوان

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: مذاکره با آمریکا در چارچوب برجام تن دادن به زیاده‌ خواهی‌های آمریکا محسوب می‌شود و از این رو نامه اخیر جمعی از اصلاح‌طلبان مورد تائید ما نیست.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، برخی از فعالان سیاسی اصلاح طلب با نوشتن نامه ای که خطاب آن به مسئولان عالی رتبه نظام است خواستار مذاکره مستقیم با آمریکا و ترامپ شدند. 

ابوالفضل بازرگان برادرزاده رئیس دولت موقت، کدیور اصلاح طلب اپوزیسیون و نماینده مجلس ششم، غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران، عیسی سحرخیز محکوم امنیتی، احمد منتظری فرزند مرحوم منتظری و رضا علیجانی فعال سیاسی اصلاح طلب پناهنده به فرانسه امضا کنندگان این نامه هستند.

مجید محتشمی دبیرکل حزب اصلاح طلب آزادی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس با اشاره جمعی از اصلاح طلبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا و ترامپ اظهارداشت: هیچ مذاکره ای در خصوص مفاد برجام مورد تائید جریان اصلاح طلبی نیست چرا که آمریکا باید ابتدا تعهدات خود در قبال برجام از جمله لغو تحریم ها را انجام دهد.

محتشمی با بیان اینکه مذاکره ای در خصوص برجام پذیرفتنی نیست و این مسئله قطعاً به نفع ایران، منطقه و روابط بین الملل نیز نخواهد بود، افزود: اگر قرار است مذاکره ای هم باشد بعدها و درباره مسائل مشخصی از جمله وضعیت منطقه و یمن و سوریه خواهد بود.

این فعال اصلاح طلب تاکید کرد: خارج از این چارچوب مذاکره با آمریکا پذیرفتن زیاده خواهی و استکبار طلبی آمریکاست و از این رو این نامه اخیر مورد تائید ما نیست.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین