فرهنگی در گفتگو با مهر:

پیشنهاد مذاکره با ترامپ می‌دهند تا جایگاه سیاسی‌شان را حفظ کنند

عنوان

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: پیشنهاد عده ای برای مذاکره با ترامپ ناشی از نداشتن سوژه برای حفظ جایگاه سیاسی در مسائل داخلی و خارجی و همچنین فقدان تحلیل صحیح است.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به نامه جمعی از اصلاح‌طلبان به سران نظام و پیشنهاد مذاکره مستقیم با رئیس جمهور فعلی آمریکا برای حل مشکل برجام، اظهارداشت: اصل مذاکره مربوط به زمانی است که نتیجه روشنی از آن محتمل باشد و به نوعی باعث تامین منافع ملی کشور شده و از تضعیف کشور جلوگیری کند.

وی افزود: ما با طرفی مواجه هستیم که به هیچ اصلی پایبند نیست و هیچ منافعی در تعامل با او قابل پیش‌بینی نخواهد بود، در چنین شرایطی بطور طبیعی، مذاکره فاقد هرگونه توجیه منطقی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ادامه داد: در حال حاضر با اشخاصی در رأس نظام سیاسی آمریکا مواجهیم که قبل از هرگونه گفتگو، بر مواضع غیرمنطقی و ظالمانه خود اصرار دارد و به هیچ کدام از موازین بین‌المللی هم پایبند نیست؛ طبیعتاً گفتگو با چنین افرادی عبث و بیهوده است.

فرهنگی به گفتگوی اخیر ترامپ با رهبر کره شمالی اشاره کرد و گفت: در این نمونه روشن، همه دیدند که رئیس جمهور آمریکا قبل از مذاکره، حین مذاکره و بعد از آن چه رفتاری داشت و حتی بعد از مذاکره با صراحت اعلام کرد که در صورتی که نخواهیم، به تعهداتمان پایبند نمی‌مانیم!

وی با تاکید بر اینکه در مذاکرات قبلی هم دیدیم که به تعهد قبلی‌شان پایبند نبودند و صراحتاً نقض کردند، تصریح کرد: مذاکره با چنین اشخاصی دارای کدام منطق منطبق بر منافع ملی است؟ باید از کسانی که این ایده را مطرح می کنند، سوال کرد که استدلالشان چیست؟ این قبیل موضع‌گیری‌ها را ناشی از نداشتن سوژه برای حفظ جایگاه سیاسی در مسائل داخلی و خارجی و همچنین فقدان تحلیل صحیح در مسائل داخلی و خارجی می‌دانم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در توضیح این مسأله گفت: جریان‌های سیاسی به جای اینکه برای شرایط مختلف کشور برنامه داشته باشند و راه حل ارائه کنند، برای حفظ جایگاه خودشان در عرصه سیاسی چنین بحث هایی را مطرح می کنند، این ناشی از بی‌سوژه بودن و بی برنامگی آنهاست و این که هیچ دورنمای روشنی را در مسائل مختلف تصور نمی‌کنند.

فرهنگی خاطرنشان کرد: همه ایرانی ها قلبشان برای منافع ملی می‌تپد، لذا بیش از هر چیز باید برای تقویت توان داخلی تلاش شود تا دست ما را در عرصه های مختلف اقتصادی، علمی، سیاسی و فرهنگی پُر کند؛ امری که در راستای آن تلاش مؤثری از سوی جریانات سیاسی مشاهده نمی کنیم.

وی تاکید کرد: کشورهایی هم که موفق بوده اند، همین مسیر را رفته اند، نه مسیر وادادگی و سرسپردگی.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
گزارش نسیم آنلاین از فضای مجازی
توئیتری‌ها به دنبال حجامت نظام
اما و اگرهای برجام اروپایی
اروپا برای ادامه برجام چه خواهد کرد؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین