پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران از ۶۲ طرح پژوهشی محققان کشور

عنوان

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با حمایت از ۶۲ طرح پژوهشی محققان سراسر کشور موافقت کرد.

یه گزارش ایسنا، فراگیری حوزه‌های مختلف علوم اعم از رشته‌ای و بین رشته‌ای دارای اهمیت ویژه‌ای است و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با توجه به ضرورت این موضوع کارگروه‌های مختلفی در این حوزه‌ها راه‌اندازی کرده است. حمایت از پژوهشگران کشور برای پیشبرد طرح‌ها و ایده‌های خود در این کارگروه‌ها انجام می‌شود. طرح‌های ارسالی پژوهشگران پس از تایید در کارگروه‌های تخصصی برای تصویب به کمیته تخصصی ارسال می‌شود. بر این اساس در آخرین جلسه این کمیته در خرداد ماه جاری 62 طرح برای حمایت تصویب شد.

بر اساس این گزارش، این طرح‌ها شامل 32 طرح پژوهشی، 3 طرح پژوهشی تفاهم‌نامه‌ای، 14طرح پسا دکترا و 13 طرح پسا دکترای تفاهم‌نامه‌ای است که هر یک از این طرح‌ها تعهداتی دارند که می‌توان به چاپ 54 مقاله در سطح کیو وان، 22 مقاله آی‌اس‌آی، 9 مقاله علمی و پژوهشی، 2 ثبت اختراع و تولید 3 محصول اشاره کرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، این حمایت‌ها هدایت فعالیت‌های تحقیقاتی به سمت کاربردی و تجاری شدن را در نظر دارد تا با کمک صندوق حمایت از پژوهشگران و تامین منابع مالی در حد امکان فعالیت‌های نوآورانه محققان در سراسر کشور توسعه یابد، البته در این حمایت‌ها نیاز جامعه نیز در نظر گرفته می‌شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین