پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران از ۶۲ طرح پژوهشی محققان کشور

عنوان

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با حمایت از ۶۲ طرح پژوهشی محققان سراسر کشور موافقت کرد.

یه گزارش ایسنا، فراگیری حوزه‌های مختلف علوم اعم از رشته‌ای و بین رشته‌ای دارای اهمیت ویژه‌ای است و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی با توجه به ضرورت این موضوع کارگروه‌های مختلفی در این حوزه‌ها راه‌اندازی کرده است. حمایت از پژوهشگران کشور برای پیشبرد طرح‌ها و ایده‌های خود در این کارگروه‌ها انجام می‌شود. طرح‌های ارسالی پژوهشگران پس از تایید در کارگروه‌های تخصصی برای تصویب به کمیته تخصصی ارسال می‌شود. بر این اساس در آخرین جلسه این کمیته در خرداد ماه جاری 62 طرح برای حمایت تصویب شد.

بر اساس این گزارش، این طرح‌ها شامل 32 طرح پژوهشی، 3 طرح پژوهشی تفاهم‌نامه‌ای، 14طرح پسا دکترا و 13 طرح پسا دکترای تفاهم‌نامه‌ای است که هر یک از این طرح‌ها تعهداتی دارند که می‌توان به چاپ 54 مقاله در سطح کیو وان، 22 مقاله آی‌اس‌آی، 9 مقاله علمی و پژوهشی، 2 ثبت اختراع و تولید 3 محصول اشاره کرد.

بر اساس اعلام معاونت علمی، این حمایت‌ها هدایت فعالیت‌های تحقیقاتی به سمت کاربردی و تجاری شدن را در نظر دارد تا با کمک صندوق حمایت از پژوهشگران و تامین منابع مالی در حد امکان فعالیت‌های نوآورانه محققان در سراسر کشور توسعه یابد، البته در این حمایت‌ها نیاز جامعه نیز در نظر گرفته می‌شود.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین