اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند

عنوان

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است که بزرگترین ظلم در حق ایثار و شهادت شده است، در حالیکه تنها این فرهنگ می‌تواند نظام را نجات و اقتصاد را سامان دهد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا یاوندعباسی چهارشنبه 30 خرداد در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس اظهار کرد: مباحثی همچون اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند.

وی با طرح سئوالی انتقادی مبنی بر اینکه امروز چه شده که به جوانانمان اعتماد نمی‌کنیم؟ خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری نهادینه شود باید جوانان را پای کار بیاوریم. اما اگر قرار باشد ما همچنان بگوییم و جوانان بشنوند، عمر مدیریتی‌مان تمام خواهد شد.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به مغفول ماندن بخشی از فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه ایثار اجتماعی و تطابق آن با چرایی تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این شورا، مبنای کار را سیاست‌های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب قرار داده‌ایم.

یاوندعباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود سه ادبیات جنگ، پایداری و دفاع مقدس و مقایسه این سه مقوله با ادبیات رایج در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: اگرچه ادبیات جنگ در همه دنیا مطرح است اما نظام جمهوری اسلامی با ادبیات ضد آن در دنیا شناخته شده است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است شورای فوق مهمترین جایی است که می‌توان به موضوع ایثار توجه ویژه داشت.

یاوندعباسی با تاکید بر این نکته که کیفی‌سازی مهمترین هدف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: باتوجه به تحولات فرهنگی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی اما متاسفانه نهادی که مرجعیت برای تاثیر بر این تحولات داشته باشد، وجود ندارد؛ لذا این شورا می‌تواند مرجعیت  چنین تحولاتی را به دست بگیرد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
چهار جایگاه نقش‌آفرینی دختر در خانواده چیست؟
حق‌شناس در بازدید از خانه کتاب خبر داد؛
راه‌اندازی پهنه فرهنگی رودکی در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین