اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند

عنوان

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است که بزرگترین ظلم در حق ایثار و شهادت شده است، در حالیکه تنها این فرهنگ می‌تواند نظام را نجات و اقتصاد را سامان دهد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا یاوندعباسی چهارشنبه 30 خرداد در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس اظهار کرد: مباحثی همچون اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند.

وی با طرح سئوالی انتقادی مبنی بر اینکه امروز چه شده که به جوانانمان اعتماد نمی‌کنیم؟ خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری نهادینه شود باید جوانان را پای کار بیاوریم. اما اگر قرار باشد ما همچنان بگوییم و جوانان بشنوند، عمر مدیریتی‌مان تمام خواهد شد.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به مغفول ماندن بخشی از فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه ایثار اجتماعی و تطابق آن با چرایی تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این شورا، مبنای کار را سیاست‌های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب قرار داده‌ایم.

یاوندعباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود سه ادبیات جنگ، پایداری و دفاع مقدس و مقایسه این سه مقوله با ادبیات رایج در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: اگرچه ادبیات جنگ در همه دنیا مطرح است اما نظام جمهوری اسلامی با ادبیات ضد آن در دنیا شناخته شده است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است شورای فوق مهمترین جایی است که می‌توان به موضوع ایثار توجه ویژه داشت.

یاوندعباسی با تاکید بر این نکته که کیفی‌سازی مهمترین هدف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: باتوجه به تحولات فرهنگی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی اما متاسفانه نهادی که مرجعیت برای تاثیر بر این تحولات داشته باشد، وجود ندارد؛ لذا این شورا می‌تواند مرجعیت  چنین تحولاتی را به دست بگیرد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های آسیایی:

گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد

سازمان قضایی نیروهای مسلح حادثه تروریستی در اهواز را بررسی کند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امنیت مردم به هیچ عنوان قابل مجامله و تسامح نیست، به سازمان قضایی نیروهای مسلح دستور داد که علل وقوع حادثه تروریستی در اهواز را به دقت بررسی کند و در عین حال تاکید کرد که این عملیات به لحاظ نظامی هیچ گونه ارزشی نداشته است.

حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز

حادثه جنایتکارانه روز ۳۱ شهریور امسال در اهواز، در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، اتفاق جدیدی نیست. ملت ما در طول ۴۰ سال گذشته تنها توسط مزدوران منافق و سایر گروهک‌های تروریستی، قریب به ۲۰ هزار شهید را تقدیم کرده است. این حادثه اخیر، بخشی از زنجیره عملیات تروریستی علیه نظام ماست که با رهبری آمریکا و موتور تحریکی صهیونیست‌ها و امکانات مالی مزدوران آمریکا و صهیونیسم در منطقه و با بکارگیری عناصر مردود و مطرودی که در جامعه وجود دارند، شکل گرفت.

رپرتاژ رسانه‌های حامی دولت برای اتفاقی که زنگنه در آن هیچ نقشی نداشت!

دهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک در شرایطی دیروز با مخالفت عربستان و روسیه با افزایش تولید نفت پایان یافت که برخی از رسانه‌های حامی دولت دلیل این اتفاق را غیبت زنگنه در این نشست دانستند

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
نگاهی به آخرین فیلم حمید نعمت‌الله
«شعله ور»؛ حقارت، حسادت، جنایت
واکنش روزنامه جام جم به اقدام بازیگر سریال پدر
در حاشیه حاشیه‌سازی‌های اینستاگرامی یک نوبازیگر
مؤدب در نشست ناشران دربارۀ مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی:
باید از مسائل داخلی به موضوعات بین‌المللی برسیم     
نگاهی به فیلم ابوقریب
«ابوقریب»؛ یک اکشن واقعی ایرانی!
مروری بر کارنامه «حسن رحیم پور ازغدی»؛
فرزندِ حوزه که پیشگام نقد مشفقانه حوزه شد
اقناع افکار عمومی پیش نیاز سیاست‌های منطقه‌ای
راهکارهای ایران دربرابر معامله قرن
وسایل دیجیتال ما را گرفتار بدترین نوعِ تربیت فرزند کرده‌اند
آن گوشی لعنتی‌ را بنداز کنار!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین