اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند

عنوان

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است که بزرگترین ظلم در حق ایثار و شهادت شده است، در حالیکه تنها این فرهنگ می‌تواند نظام را نجات و اقتصاد را سامان دهد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا یاوندعباسی چهارشنبه 30 خرداد در نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان فارس اظهار کرد: مباحثی همچون اقتصاد مقاومتی، مدیریت جهادی و جوانگرایی در دفاع مقدس متولد شدند.

وی با طرح سئوالی انتقادی مبنی بر اینکه امروز چه شده که به جوانانمان اعتماد نمی‌کنیم؟ خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری نهادینه شود باید جوانان را پای کار بیاوریم. اما اگر قرار باشد ما همچنان بگوییم و جوانان بشنوند، عمر مدیریتی‌مان تمام خواهد شد.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به مغفول ماندن بخشی از فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه ایثار اجتماعی و تطابق آن با چرایی تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این شورا، مبنای کار را سیاست‌های ابلاغی رهبرمعظم انقلاب قرار داده‌ایم.

یاوندعباسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود سه ادبیات جنگ، پایداری و دفاع مقدس و مقایسه این سه مقوله با ادبیات رایج در نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد: اگرچه ادبیات جنگ در همه دنیا مطرح است اما نظام جمهوری اسلامی با ادبیات ضد آن در دنیا شناخته شده است.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران معتقد است شورای فوق مهمترین جایی است که می‌توان به موضوع ایثار توجه ویژه داشت.

یاوندعباسی با تاکید بر این نکته که کیفی‌سازی مهمترین هدف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، افزود: باتوجه به تحولات فرهنگی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی اما متاسفانه نهادی که مرجعیت برای تاثیر بر این تحولات داشته باشد، وجود ندارد؛ لذا این شورا می‌تواند مرجعیت  چنین تحولاتی را به دست بگیرد.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

در دفاع از انقلاب

پیشرفت‌های علمی کشور توسط انسان‌های انقلاب اسلامی رخ داده است و به واقع بزرگترین دستاورد تمدنی انقلاب را باید تربیت انسان های انقلاب اسلامی دانست.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین