مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران:

صرفه جویی ادارات دولتی برای عبور از پیک مصرف لازم است

عنوان

صبوری گفت:در صورتی که ادارات دولتی در دوره پیک مصرف برق تنها ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند، می توانیم پیک مصرف برق را بدون خاموشی بگذرانیم.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تعداد مشترکین برق تهران، اظهار کرد: ۱۳ درصد مشترکان برق کشور که حدود ۱۴.۵ میلیون مشترک کشور را شامل می شود در تهران است. حدود ۹ درصد مصرف برق کشور در ساعات پیک مصرف در تهران است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به کاهش تولید برقابی در کشور تصریح کرد: به دلیل کاهش بارش در تابستان سال جاری نیروگاه های برقابی تنها با ۵۰ درصد ظرفیت قادر به تولید برق هستند و کمبود ۵۰ هزار مگاواتی در حوزه تولید برقابی را شاهد هستیم که در زمان پیک مصرف با توحه به افزایش تجهیزات سرمایشی می تواند مشکل ساز شود.

وی ادامه داد:اقدامات لازم جهت بهینه سازی و نوسازی شبکه توزیع و انتقال صورت گرفته است و ۲۰۰ اکیپ عملیاتی آماده خدمت رسانی در این حوزه هستند.

صبوری با اشاره به پیک مصرف در تهران تصربح کرد:سال گذشته در تهران پیک مصرف به ۴۷۰۰ مگاوات رسیده بود که با توجه به رشد ۵ درصدی مصرف پیش بسنس می شود این رقم در زمان پیک به ۴۹۰۰ مگاوات برسد که با توجه به بحث مدیریت مصرف و تقاضا این رقم را در ۴۵۰۰ مگاوات مدیریت می کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به امضاء تفاهمنامه بین شرکت ها و ادارات مختلف تهران بیان کرد: ۳۵۰۰ تفاهمنامه بین شرکت و ادارات مختلف تهران به امضا رسیده است که پیش بینی می شود در نتیجه این تفاهم نامه ها شاهد صرفه جویی ۳۵۰ مگاواتی در مصرف برق باشیم.

وی با اشاره به میزان مصرف برق در بخش های دولتی اذعان کرد: ۲۵ درصد از بار مصرف شهر تهران مربوط به بخش دولتی است که از این ۲۵ درصد، ۵۰ درصد مربوط به تجهیزات سرمایشی بخش های مختلف ادارات دولتی می شود در صورتی که ادارات دولتی در دوره پیک مصرف برق تنها ۱۰ درصد امسال نسبت به سال گذشته کاهش مصرف داشته باشند، می توانیم پیک مصرف برق را بدون خاموشی بگذرانیم.

صبوری در پایان گفت:۵۰ اکیپ که شامل نیروهای کارشناسی و متخصص می شود به صورت سرزده به منظور نظارت به ادارت دولتی فرستاده می شود و آموزس هایی در جهت مدیریت مصرف نیز داده خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد
امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد
یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛
۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت
تکرار بحران اقتصادی دهه ۷۰
نیاورانی‌ها از جان اقتصاد چه می‌خواهند؟
چگونه نیمه شب ۳۵هزار ثبت سفارش غیرقانونی صورت گرفت؟
جزئیات فساد سازمان‌یافته در واردات خودرو
رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با «نسیم آنلاین»:
متعجم چرا دولت روحانی قانون مالیات بر خانه‌های خالی را اجرا نمی‌کند!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین