نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها:

کاهش سهم شهرداری‌ از قانون تجمیع عوارض، موجب مشکلات اقتصادی شهرداری ها شده است

عنوان

شاکری گفت: سهم شهرداری‌ها در قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده ۵۰ درصد بوده و اکنون به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم شاکری نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها در ششمین اجلاس شورای عالی استان ها که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه قانون شهرداری ها در سال 1286 به تصویب رسیده گفت: در زمان تصویب این قانون جمعیت شهرنشین کشور کمتر از 30 درصد بوده و در حال حاضر به بیش از 70 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوعی بوده که سهم شهرداری ها در آن 50 درصد بوده و اکنون به 33 درصد کاهش یافته، اظهارکرد: با وسعت جمعیت شهری و بزرگ شدن بدنه شهرداری ها، در رکود اقتصادی قرار گرفته ایم.

شاکری افزود: این وضعیت مانع از ساخت و ساز در جهت تأمین درآمد شهرداری ها است و روز به روز مشکلات فراوانی را از جمله عدم توان پرداخت حقوق پرسنل و خدمت رسانی به شهروندان ایجاد می کند.

نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها با اشاره به برداشت 3 هزار و 200 میلیارد تومانی از محل عوارض نفتی و از محل بودجه شهرداری ها جهت هدفمندی یارانه ها گفت: این کار سبب روی آوردن شهرداری ها به فروش شهر و تراکم اجباری به خاطر تأمین منابع درآمد شده است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به اعضای شوراهای شهر و روستا و پیگیری ردیف اعتباری برای حقوق اعضای شورا و همچنین افزایش اختیارات دهیاران مانند شهردارها می تواند موجب ایجاد انگیزه و فعالیت آنها در حوزه انتخابی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین