نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها:

کاهش سهم شهرداری‌ از قانون تجمیع عوارض، موجب مشکلات اقتصادی شهرداری ها شده است

عنوان

شاکری گفت: سهم شهرداری‌ها در قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده ۵۰ درصد بوده و اکنون به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم شاکری نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها در ششمین اجلاس شورای عالی استان ها که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه قانون شهرداری ها در سال 1286 به تصویب رسیده گفت: در زمان تصویب این قانون جمعیت شهرنشین کشور کمتر از 30 درصد بوده و در حال حاضر به بیش از 70 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوعی بوده که سهم شهرداری ها در آن 50 درصد بوده و اکنون به 33 درصد کاهش یافته، اظهارکرد: با وسعت جمعیت شهری و بزرگ شدن بدنه شهرداری ها، در رکود اقتصادی قرار گرفته ایم.

شاکری افزود: این وضعیت مانع از ساخت و ساز در جهت تأمین درآمد شهرداری ها است و روز به روز مشکلات فراوانی را از جمله عدم توان پرداخت حقوق پرسنل و خدمت رسانی به شهروندان ایجاد می کند.

نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها با اشاره به برداشت 3 هزار و 200 میلیارد تومانی از محل عوارض نفتی و از محل بودجه شهرداری ها جهت هدفمندی یارانه ها گفت: این کار سبب روی آوردن شهرداری ها به فروش شهر و تراکم اجباری به خاطر تأمین منابع درآمد شده است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به اعضای شوراهای شهر و روستا و پیگیری ردیف اعتباری برای حقوق اعضای شورا و همچنین افزایش اختیارات دهیاران مانند شهردارها می تواند موجب ایجاد انگیزه و فعالیت آنها در حوزه انتخابی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین