نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان‌ها:

کاهش سهم شهرداری‌ از قانون تجمیع عوارض، موجب مشکلات اقتصادی شهرداری ها شده است

عنوان

شاکری گفت: سهم شهرداری‌ها در قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده ۵۰ درصد بوده و اکنون به ۳۳ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ کاظم شاکری نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها در ششمین اجلاس شورای عالی استان ها که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه قانون شهرداری ها در سال 1286 به تصویب رسیده گفت: در زمان تصویب این قانون جمعیت شهرنشین کشور کمتر از 30 درصد بوده و در حال حاضر به بیش از 70 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه قانون تجمیع عوارض و قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوعی بوده که سهم شهرداری ها در آن 50 درصد بوده و اکنون به 33 درصد کاهش یافته، اظهارکرد: با وسعت جمعیت شهری و بزرگ شدن بدنه شهرداری ها، در رکود اقتصادی قرار گرفته ایم.

شاکری افزود: این وضعیت مانع از ساخت و ساز در جهت تأمین درآمد شهرداری ها است و روز به روز مشکلات فراوانی را از جمله عدم توان پرداخت حقوق پرسنل و خدمت رسانی به شهروندان ایجاد می کند.

نماینده مردم خراسان شمالی در شورای عالی استان ها با اشاره به برداشت 3 هزار و 200 میلیارد تومانی از محل عوارض نفتی و از محل بودجه شهرداری ها جهت هدفمندی یارانه ها گفت: این کار سبب روی آوردن شهرداری ها به فروش شهر و تراکم اجباری به خاطر تأمین منابع درآمد شده است.

وی خاطرنشان کرد: توجه به اعضای شوراهای شهر و روستا و پیگیری ردیف اعتباری برای حقوق اعضای شورا و همچنین افزایش اختیارات دهیاران مانند شهردارها می تواند موجب ایجاد انگیزه و فعالیت آنها در حوزه انتخابی شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین