عضو شورای عالی استان‌ها:

شوراها ابزار استفاده در فصول انتخاباتی کلان هستند

عنوان

مقیمی با بیان اینکه شوراها جایگاهی در تصمیم‌گیری‌های کشور ندارند، گفت: شورا نه تنها دیده نمی‌شوند بلکه تنها به عنوان ابزاری در فصول انتخاباتی کلان از آنها استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدمقیم مقیمی درزی نماینده مازندران در شورای عالی استان ها در ششمین اجلاس این شورا در نطق پیش از دستور خود خطاب به علی لاریجانی که به عنوان مهمان این جلسه شورا حاضر شده بود، گفت: به عنوان یک مازندرانی به شما اعلام می کنم که ما به شما افتخار می کنیم و از طرف خودم و همکاران نظام شورایی به شما خیر مقدم عرض می کنم.

وی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل شوراها اظهار کرد: از آن فرمان بیش از سه دهه گذشته است و باید توجه کنیم که در کجا ایستاده ایم.

مقیمی درزی با بیان اینکه آیا شورا به جایگاه واقعی خود رسیده است و آیا شورا باوری در بین مسئولان کشور وجود دارد، اظهار کرد: باید با اظهار شرمندگی و تعصب اعلام کنم با وجود اینکه شوراها نماینده های مستقیم مردم هستند و با رأی اعتمادی که از مردم می گیرند و از تمام فیلترهای نظارتی می گذرند، متأسفانه هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های کشور ندارند.

نماینده مازندران در شورای عالی استان ها تصریح کرد: شوراها که در اصل رابط مستقیم بین مردم و مسئولین هستند نه تنها دیده نمی شوند بلکه تنها به عنوان ابزاری در فصول انتخاباتی کلان از آنها استفاده می شود.

وی با بیان اینکه خیلی از مسئولان کشور در این جایگاه حاضر شده اند و وعده هایی دادند که تنها وعده بود و هیچ اقدامی جهت تقویت نظام شورایی انجام نشد، اظهار کرد: باورش سخت است که پس از گذشت بیش از سی سال شوراها حتی ردیف اعتباری ندارند.

مقیمی درزی افزود: شوراهای ما در روستا، بخش ها و شهرستان ها مظلوم واقع شده اند و برای پیشبرد کارهای روزانه خود از جیب هزینه می کنند.

نماینده مازندران در شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه سخت است منتخب مردم باشی اما نتوانی کاری برای آنها انجام دهی، تصریح کرد: اینجا از متخصصین نظام شورایی در کمیسیون های مختلف پر است و به راستی چقدر ما را می بینند و امیدواریم که نگاه مسئولین اجرایی کشور نسبت به منتخبین مردم عوض شود تا ساعت ها نمایندگان ملت را پشت درهای بسته معطل نکنند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نمایندگان مجلس ما را رقیب خود ببینند وضعیت همین است، اظهار کرد: سوگند می خورم که مدافع حق و حقوق مردم باشم و با صدای بلند از این تریبون اعلام می کنم تا شاید صدای آنهایی باشد که فریادشان به شما نمی رسد.

مقیمی درزی در پایان خطاب به علی لاریجانی اظهار کرد: حال این روزهای مردم ایران خوب نیست فقر، گرانی، بیکاری، طلاق، اعتیاد و وعده های دروغین کلیدواژه های این روزهای ایران زمین است؛ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!

این جمله‌ی «خب دانشگاه سند داره دیگه؛ میتونه تخلیه و تخریب کنه!» رو این روزا از زبون خیلی‌ها شنیدم. چجوری انقدر راحت میتونیم این جمله رو بگیم؟ داریم درمورد یه سری سازه و آوار صحبت نمی‌کنیم، داریم درمورد یه سری زندگی صحبت میکنیم!

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

رهبر انقلاب اعتمادبه‌نفس ورزشکارانِ جانباز و معلول به‌ویژه بانوان ورزشکار را در دفاع از ارزش‌های دینی و ملی خود، اقدامی بسیار برجسته و ستودنی خواندند و گفتند: پرچم‌داری کاروان ورزشی ایران به وسیله‌ی یک بانوی دارای حجاب چادر و یا اقامه‌ی نماز جماعت و حضور در نماز جمعه، به معنای ایستادن یک‌تنه در مقابل تهاجم بی‌بندوباری و ولنگاری روزافزون دنیا و کم نیاوردن در مقابل این هجوم است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین