عضو شورای عالی استان‌ها:

شوراها ابزار استفاده در فصول انتخاباتی کلان هستند

عنوان

مقیمی با بیان اینکه شوراها جایگاهی در تصمیم‌گیری‌های کشور ندارند، گفت: شورا نه تنها دیده نمی‌شوند بلکه تنها به عنوان ابزاری در فصول انتخاباتی کلان از آنها استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدمقیم مقیمی درزی نماینده مازندران در شورای عالی استان ها در ششمین اجلاس این شورا در نطق پیش از دستور خود خطاب به علی لاریجانی که به عنوان مهمان این جلسه شورا حاضر شده بود، گفت: به عنوان یک مازندرانی به شما اعلام می کنم که ما به شما افتخار می کنیم و از طرف خودم و همکاران نظام شورایی به شما خیر مقدم عرض می کنم.

وی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل شوراها اظهار کرد: از آن فرمان بیش از سه دهه گذشته است و باید توجه کنیم که در کجا ایستاده ایم.

مقیمی درزی با بیان اینکه آیا شورا به جایگاه واقعی خود رسیده است و آیا شورا باوری در بین مسئولان کشور وجود دارد، اظهار کرد: باید با اظهار شرمندگی و تعصب اعلام کنم با وجود اینکه شوراها نماینده های مستقیم مردم هستند و با رأی اعتمادی که از مردم می گیرند و از تمام فیلترهای نظارتی می گذرند، متأسفانه هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های کشور ندارند.

نماینده مازندران در شورای عالی استان ها تصریح کرد: شوراها که در اصل رابط مستقیم بین مردم و مسئولین هستند نه تنها دیده نمی شوند بلکه تنها به عنوان ابزاری در فصول انتخاباتی کلان از آنها استفاده می شود.

وی با بیان اینکه خیلی از مسئولان کشور در این جایگاه حاضر شده اند و وعده هایی دادند که تنها وعده بود و هیچ اقدامی جهت تقویت نظام شورایی انجام نشد، اظهار کرد: باورش سخت است که پس از گذشت بیش از سی سال شوراها حتی ردیف اعتباری ندارند.

مقیمی درزی افزود: شوراهای ما در روستا، بخش ها و شهرستان ها مظلوم واقع شده اند و برای پیشبرد کارهای روزانه خود از جیب هزینه می کنند.

نماینده مازندران در شورای عالی استان ها با تأکید بر اینکه سخت است منتخب مردم باشی اما نتوانی کاری برای آنها انجام دهی، تصریح کرد: اینجا از متخصصین نظام شورایی در کمیسیون های مختلف پر است و به راستی چقدر ما را می بینند و امیدواریم که نگاه مسئولین اجرایی کشور نسبت به منتخبین مردم عوض شود تا ساعت ها نمایندگان ملت را پشت درهای بسته معطل نکنند.

وی با بیان اینکه تا زمانی که نمایندگان مجلس ما را رقیب خود ببینند وضعیت همین است، اظهار کرد: سوگند می خورم که مدافع حق و حقوق مردم باشم و با صدای بلند از این تریبون اعلام می کنم تا شاید صدای آنهایی باشد که فریادشان به شما نمی رسد.

مقیمی درزی در پایان خطاب به علی لاریجانی اظهار کرد: حال این روزهای مردم ایران خوب نیست فقر، گرانی، بیکاری، طلاق، اعتیاد و وعده های دروغین کلیدواژه های این روزهای ایران زمین است؛ تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نگاهی به پدیده فقر و کارهای خیریه

قیمتِ کار خیر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر را باید جشنواره «تنوع و تکنیک» نامید؛ جشنواره‌ای که مهمترین ویژگی آن که گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه قوت آن و گاهی تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف آن می‌شد، همین «تنوع و تکنیک» بود!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین