در جمع خبرنگاران صورت گرفت؛

نظر لاریجانی درمورد بررسی کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم(FATF) در مجلس

عنوان

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب در خصوص کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم(FATF) نسبت به سرنوشت این معاهده اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه حضور در ششمین اجلاس شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران حضور یافت و به سوالات آنها پاسخ داد.

وی با بیان اینکه در میان اعضای شورای عالی استان ها شاهد روحیه ای با نشاط بودم، گفت: من برای آنها پیشنهاداتی داشتم تا جایگاه آنها تقویت شود و طرح ها و لوایحی که در اولویت دارند در مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

لاریجانی در خصوص پیشنهاداتی در حوزه شهرداری ها اظهار کرد: من در خصوص ساز و کارهایی که در شهرداری ها منابعی بر آن حمل می شود عرایضی داشتم که از چه زمینه هایی می توانند به دست آورند و اینکه سپهر مدیریتی شوراها علاوه بر شهرداری ها در سایر بخش ها بگسترانند این احتیاج به قانون گذاری و گفت وگو با شورای نگهبان دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص علت اجرایی نشدن مدیریت یک پارچه شهری گفت: یک لایحه نظام یک پارچه مدیریتی  در مجلس طرح شود و اینکه به زودی انجام نمی شود، به خاطر تفسیر متفاوتی است که وجود دارد.

وی افزود: شورای نگهبان بر اساس اینکه مفسر قانون اساسی است تفسیری دارد و شاید با این تفسیر در حال حاضر نتوان یک نظام جامع برای حوزه های مدیریتی کشور برای شوراها ایجاد کرد ولی انگیزه برای اینکه این تمرکز شکسته شود و به سمت استان ها و شهرها برود وجود دارد و من فکر می کنم مفید است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر قدرت شوراها را گسترش دهیم و بعد نتیجه آن را ببینیم، می توانیم وارد مسائل دیگر شویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات اخیر مقام معظم رهبری در مورد پیوستن  ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم(FATF) گفت: ما در این خصوص با رهبر انقلاب صحبت خواهیم کرد و نظر کامل ایشان را جویا خواهیم شد و بر اساس تدابیر ایشان مجلس موضوع را پیگیری خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر سابق اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با نسیم آنلاین

تعلل وزارت نفت دلیل توقف عرضه نفت در بورس

بوطیقای جمع و جور فیلم سازی اصغر فرهادی: انتخاب و گناهان کوچک دیگر

فیلمساز ما در همه می دانند در نقش یک کارگردان بین المللی با تفکر و شیوه منحصر به فرد  فیلسازی اش ظاهر شده است و فیلمی را ساخته است که ابدا ربطی به سینمای ملی ایران ندارد؛ کما اینکه خود فرهادی نیز ضمن نگه داری عناصری که جزء لاینفک سینمایش به حساب می آیند سعی در آدابته کردن سینمایش با سبک اسپانیایی ها کرده است

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

امیرحسین فردی؛ آینده‌ساز استراتژیست

نیاز امروز ما به تصویر روشن از اینده برای نسل‌های جدید است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین