رئیس‌جمهور چین: باید هدایت اصلاحات جهانی را به‌عهده بگیریم

عنوان

چین بر لزوم افزایش نفوذ این کشور در عرصه جهانی تأکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین به نقل از ژی جین پینگ، اعلام کرد همزمان با افزایش نفوذ چین در عرصه جهانی چین باید هدایت اصلاحات در عرصه حکومت جهانی را به عهده بگیرد.

چین با توجه به رشد دیپلماتیک و اقتصادی قابل توجه، در نهادهایی مانند بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سازمان ملل از نفوذ بیشتری برخوردار شده است.

رئیس جمهور چین پس از به قدرت رسیدن در سال 2012 نهادهای جهانی خود چین مانند بانک سرمایه گذاری زیرساختهای آسیا و همچنین آغاز پروژه ساخت جاده جدید ابریشم را آغاز کرد.

باتوجه به اینکه ترامپ آمریکا را از نهادها و توافقات مهم بین المللی مانند تغییرات آب وهوایی، توافق هسته ای ایران خارج کرده و از سوی دیگر اروپا درحال بررسی موضوع برگزیت است، به نظر می رسد چین خود را به عنوان یک عضو مسئول در عرصه بین الملل وارد گود کرده است.

رئیس جمهوری چین در بخشی از سخنان خود در پایان نشست دوروزه حزب کمونیست گفت: چین باید حفاظت از اقتدار، امنیت و منافع توسعه کشور را تقویت کرده و به شکل فعالانه ای در راهکارهای اصلاح سیستم هدایت جهانی مشارکت داشته باشد.

رئیس جمهوری چین در ادامه گفت که این کشور باید روابط خود با کشورهای درحال توسعه را که او آنها را متحدان طبیعی نامید افزایش دهد اما از تمام کشورهای دیگر نیز درس بگیرد.

*

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین