رئیس‌جمهور چین: باید هدایت اصلاحات جهانی را به‌عهده بگیریم

عنوان

چین بر لزوم افزایش نفوذ این کشور در عرصه جهانی تأکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین به نقل از ژی جین پینگ، اعلام کرد همزمان با افزایش نفوذ چین در عرصه جهانی چین باید هدایت اصلاحات در عرصه حکومت جهانی را به عهده بگیرد.

چین با توجه به رشد دیپلماتیک و اقتصادی قابل توجه، در نهادهایی مانند بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سازمان ملل از نفوذ بیشتری برخوردار شده است.

رئیس جمهور چین پس از به قدرت رسیدن در سال 2012 نهادهای جهانی خود چین مانند بانک سرمایه گذاری زیرساختهای آسیا و همچنین آغاز پروژه ساخت جاده جدید ابریشم را آغاز کرد.

باتوجه به اینکه ترامپ آمریکا را از نهادها و توافقات مهم بین المللی مانند تغییرات آب وهوایی، توافق هسته ای ایران خارج کرده و از سوی دیگر اروپا درحال بررسی موضوع برگزیت است، به نظر می رسد چین خود را به عنوان یک عضو مسئول در عرصه بین الملل وارد گود کرده است.

رئیس جمهوری چین در بخشی از سخنان خود در پایان نشست دوروزه حزب کمونیست گفت: چین باید حفاظت از اقتدار، امنیت و منافع توسعه کشور را تقویت کرده و به شکل فعالانه ای در راهکارهای اصلاح سیستم هدایت جهانی مشارکت داشته باشد.

رئیس جمهوری چین در ادامه گفت که این کشور باید روابط خود با کشورهای درحال توسعه را که او آنها را متحدان طبیعی نامید افزایش دهد اما از تمام کشورهای دیگر نیز درس بگیرد.

*

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین