رئیس‌جمهور چین: باید هدایت اصلاحات جهانی را به‌عهده بگیریم

عنوان

چین بر لزوم افزایش نفوذ این کشور در عرصه جهانی تأکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین به نقل از ژی جین پینگ، اعلام کرد همزمان با افزایش نفوذ چین در عرصه جهانی چین باید هدایت اصلاحات در عرصه حکومت جهانی را به عهده بگیرد.

چین با توجه به رشد دیپلماتیک و اقتصادی قابل توجه، در نهادهایی مانند بانک جهانی، صندوق بین المللی پول و سازمان ملل از نفوذ بیشتری برخوردار شده است.

رئیس جمهور چین پس از به قدرت رسیدن در سال 2012 نهادهای جهانی خود چین مانند بانک سرمایه گذاری زیرساختهای آسیا و همچنین آغاز پروژه ساخت جاده جدید ابریشم را آغاز کرد.

باتوجه به اینکه ترامپ آمریکا را از نهادها و توافقات مهم بین المللی مانند تغییرات آب وهوایی، توافق هسته ای ایران خارج کرده و از سوی دیگر اروپا درحال بررسی موضوع برگزیت است، به نظر می رسد چین خود را به عنوان یک عضو مسئول در عرصه بین الملل وارد گود کرده است.

رئیس جمهوری چین در بخشی از سخنان خود در پایان نشست دوروزه حزب کمونیست گفت: چین باید حفاظت از اقتدار، امنیت و منافع توسعه کشور را تقویت کرده و به شکل فعالانه ای در راهکارهای اصلاح سیستم هدایت جهانی مشارکت داشته باشد.

رئیس جمهوری چین در ادامه گفت که این کشور باید روابط خود با کشورهای درحال توسعه را که او آنها را متحدان طبیعی نامید افزایش دهد اما از تمام کشورهای دیگر نیز درس بگیرد.

*

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین