کاربران توئیتر: اروپا، آمریکاست

اعتراض کاربران فضای مجازی به بسته بدون تضمین اروپایی‌ها

توئیت

مذاکرات برجامی ۴+۱ در فضای مجازی نیز بازتاب بسیاری داشت. در حالیکه حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها را مایوس کننده دانسته، کاربران توئیتر نیز با هشتگ هایی نظیر اروپا آمریکاست، برجام و اروپا نظرات خود را پیرامون رفتار اروپایی ها و اشاره به سابقه بدعهدی آن ها اعلام کرده اند.

نسیم آنلاین:‌ مذاکرات برجامی ۴+۱ در فضای مجازی نیز بازتاب بسیاری داشت. در حالیکه حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها را مایوس کننده دانسته، کاربران توئیتر نیز با هشتگ هایی نظیر اروپا آمریکاست، برجام و اروپا نظرات خود را پیرامون رفتار اروپایی ها و اشاره به سابقه بدعهدی آن ها اعلام کرده اند.

مهدی محمدی، تحلیلگر و عضو سابق تیم مذاکره کننده به دیپلمات ها توصیه کرده که حواسشان به جزئیات باشد و در ادامه نوشته است که "داستان این است: امروز توافق درباره اصول کلیات با اروپا نهایی شده و مذاکره درباره جزئیات و نگارش متن تفصیلی توافق آزاد شده. این تکرار داستان توافق لوزان و وین در باب برجام است. دیپلمات ها همیشه باید به یاد داشته باشند 'شیطان در جزئیات خوابیده است.' "


کاربر دیگری با اشاره به اینکه برای دریافت یک وام ازدواج ساده نیاز به انواع و اقسام ضامن می‌باشد دولت را به گرفتن یک ضمانت محکم از اروپا نصحیت کرده و نوشته "امروز رفتم بانک وام ازدواج بگیرم، همه جوره ضمانت گرفتن(کسر از حقوق_چک_سفته_مهر امضا تایید محضری) که اگه قسط ندم از ضامنم کسر کنن. کاشکی دولتم یه همچین ضمانتی از اروپا میگرفت. #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"

سیدعلی موسوی نیز به یکی از دستاورد های مذاکرات اشاره کرده و نوشته است که "دست آورد مذاکرات اخیر انقدر خوب بوده که زنگنه گفته پیشنهاد نفتی اروپا به ایران راضی کننده نیست!  #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"

کاربر دیگری با اشاره به ضرب المثل معروفی نوشته "سگ زرد برادر شغال است."


سیدامیرحسین هم با اشاره به سابقه بد اروپا نوشته "یه سوال؛ کسى که عاقل باشه از یه فروشنده بد سابقه، جنس بدون ضمانت میخره؟! #اروپاآمریکاست"


محسن هم با کنایه به تیتر های امروز روزنامه های اصلاح‌طلب که حاکی از اعتماد به اروپا بود نوشته "تیتر امروز روزنامه‌های اصلاح طلب، روزنامه های اصلاح طلب به بسته پیشنهادی اروپا برای برجام امیدوار هستند و آن را دلگرم کننده می دانند، نفوذی کیا هستید شما ؟!؟!؟ #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"


کاربر دیگری هم با یاد آوری تیتر روزنامه های اصلاح‌طلب در قبل از برجام نوشت "هنوز کسی پیدا نشده محاسبه کنه ببینیم هر روز تاخیر در اجرا بسته اروپا، چقدر خسارت داره؟"

علی خضریان، فعال سابق دانشجویی و فعال رسانه‌ای، با تحلیل بیانیه ده بندی اروپا آن را فاقد تضمین و قدیمی دانسته و در ادامه می‌گوید "بیانیه ۱۰ بندی امروز #اروپا همچنان از فقدان تضمین برای حفظ #برجام در مقابل عهد شکنی و کارشکنی #آمریکا رنج می‌برد. تکرار ادبیات کلی و مبهم و بدون ارائه تضمین‌های مشخص درباره مواخذه آمریکا در شورای امنیت و نحوه مقابله با تحریم‌هایی که عملا برجام را از بین می‌برد."

ارسال نظر

پیام رهبر انقلاب اسلامی درپی حادثه تروریستی اهواز؛

جنایت امروز توطئه دولت‌های دست‌نشانده‌ی آمریکا در منطقه است

اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد

رضا شیران خراسانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه به جای تمرکز بر تصویب لوایح مرتبط با FATF، بهتر بود سراغ پیمان های پولی دوجانبه می رفتیم، گفت: اجرای کامل برنامه اقدام FATF محدودیتی را برای ما ایجاد خواهد کرد و نفعی برای ما نخواهد داشت.

۱۵ شهید و ۲۱ مجروح در حادثه تروریستی اهواز

خنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: تاکنون بر اثر این حمله تروریستی  15 نفر به شهادت رسیده‌اند.

ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود

در حالیکه مهدی پازوکی کارشناس اقتصادی، پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی(FATF)را به نفع اقتصاد ایران می داند،اما مجید شاکری معتقد است:مشکل کشورها برای مبادله اقتصادی با ایرانFATF نیست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم
اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
پاسخ موشکی سپاه به شرارت تروریست‌ها
شلیک ۷ موشک به مقر تروریست‌ها در کردستان عراق
رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام خمینی(ره) نوشهر:
ملت ایران آمریکا را به عقب‌نشینی و شکست کشاند
روایت آیت‌الله کعبی از عاملان اصلی حوادث بصره
شکست سیاسی و انتخاباتی مهمترین دلیل حوادث بصره است
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به درخواست تغییر قانون اساسی
به جای اصلاح قانون اساسی باید به فکر استفاده از تمام ظرفیت های آن باشیم
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین