کاربران توئیتر: اروپا، آمریکاست

اعتراض کاربران فضای مجازی به بسته بدون تضمین اروپایی‌ها

توئیت

مذاکرات برجامی ۴+۱ در فضای مجازی نیز بازتاب بسیاری داشت. در حالیکه حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها را مایوس کننده دانسته، کاربران توئیتر نیز با هشتگ هایی نظیر اروپا آمریکاست، برجام و اروپا نظرات خود را پیرامون رفتار اروپایی ها و اشاره به سابقه بدعهدی آن ها اعلام کرده اند.

نسیم آنلاین:‌ مذاکرات برجامی ۴+۱ در فضای مجازی نیز بازتاب بسیاری داشت. در حالیکه حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها را مایوس کننده دانسته، کاربران توئیتر نیز با هشتگ هایی نظیر اروپا آمریکاست، برجام و اروپا نظرات خود را پیرامون رفتار اروپایی ها و اشاره به سابقه بدعهدی آن ها اعلام کرده اند.

مهدی محمدی، تحلیلگر و عضو سابق تیم مذاکره کننده به دیپلمات ها توصیه کرده که حواسشان به جزئیات باشد و در ادامه نوشته است که "داستان این است: امروز توافق درباره اصول کلیات با اروپا نهایی شده و مذاکره درباره جزئیات و نگارش متن تفصیلی توافق آزاد شده. این تکرار داستان توافق لوزان و وین در باب برجام است. دیپلمات ها همیشه باید به یاد داشته باشند 'شیطان در جزئیات خوابیده است.' "


کاربر دیگری با اشاره به اینکه برای دریافت یک وام ازدواج ساده نیاز به انواع و اقسام ضامن می‌باشد دولت را به گرفتن یک ضمانت محکم از اروپا نصحیت کرده و نوشته "امروز رفتم بانک وام ازدواج بگیرم، همه جوره ضمانت گرفتن(کسر از حقوق_چک_سفته_مهر امضا تایید محضری) که اگه قسط ندم از ضامنم کسر کنن. کاشکی دولتم یه همچین ضمانتی از اروپا میگرفت. #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"

سیدعلی موسوی نیز به یکی از دستاورد های مذاکرات اشاره کرده و نوشته است که "دست آورد مذاکرات اخیر انقدر خوب بوده که زنگنه گفته پیشنهاد نفتی اروپا به ایران راضی کننده نیست!  #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"

کاربر دیگری با اشاره به ضرب المثل معروفی نوشته "سگ زرد برادر شغال است."


سیدامیرحسین هم با اشاره به سابقه بد اروپا نوشته "یه سوال؛ کسى که عاقل باشه از یه فروشنده بد سابقه، جنس بدون ضمانت میخره؟! #اروپاآمریکاست"


محسن هم با کنایه به تیتر های امروز روزنامه های اصلاح‌طلب که حاکی از اعتماد به اروپا بود نوشته "تیتر امروز روزنامه‌های اصلاح طلب، روزنامه های اصلاح طلب به بسته پیشنهادی اروپا برای برجام امیدوار هستند و آن را دلگرم کننده می دانند، نفوذی کیا هستید شما ؟!؟!؟ #اروپاآمریکاست #تضمین_ندادند"


کاربر دیگری هم با یاد آوری تیتر روزنامه های اصلاح‌طلب در قبل از برجام نوشت "هنوز کسی پیدا نشده محاسبه کنه ببینیم هر روز تاخیر در اجرا بسته اروپا، چقدر خسارت داره؟"

علی خضریان، فعال سابق دانشجویی و فعال رسانه‌ای، با تحلیل بیانیه ده بندی اروپا آن را فاقد تضمین و قدیمی دانسته و در ادامه می‌گوید "بیانیه ۱۰ بندی امروز #اروپا همچنان از فقدان تضمین برای حفظ #برجام در مقابل عهد شکنی و کارشکنی #آمریکا رنج می‌برد. تکرار ادبیات کلی و مبهم و بدون ارائه تضمین‌های مشخص درباره مواخذه آمریکا در شورای امنیت و نحوه مقابله با تحریم‌هایی که عملا برجام را از بین می‌برد."

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت پاسداران انقلاب
ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه
بیانیه راهبردی رهبر حکیم انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب
گام دوم انقلاب اسلامی
نگاهی به دستاوردهای انقلاب کبیر اسلامی ملت ایران
حاصل چهل سال
رهبر انقلاب در دیدار با فرماندهان نهاجا:
مرگ بر آمریکا از دهان ملت ایران نخواهد افتاد
جزئیات و چگونگی نحوه اجرای عفو و تخفیف مجازات‌ محکومان اعلام شد
عفو بزرگ
محمد جواد ایروانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
اینستکس همان ساز و کار نفت در برابر غذاست
اینستکس مقدمه برجام موشکی و منطقه‌ای است؟
سناریوی اروپا برای حفظ برجام و امتیازگیری بیشتر از ایران
وحیدجلیلی در چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:
عدالت مجاهد میخواهد نه بچه سوسول /حکومت علی(ع) مغلوب جنگ نرم شد
تحلیل سلیمی‌نمین از ابعاد حمایت رسانه‌های اصلاح‌طلب از کودتای آمریکایی ونزوئلا
اصل مقاومت را هدف گرفته‌اند، ونزوئلا بهانه است!
سعید جلیلی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار:
نه دیپلماسی توئیتری جواب می‌دهد نه فشار پیامکی
چرا کانال مالی اروپا سرکاری است!
۵ نکته درباره کانال مالی INSTEX
حاشیه نگاری دیداری صمیمی و آموزنده با مقام معظم رهبری
آغاز گام چهل و یکم انقلاب با دغدغه های تمدنی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین