ناتوانی آمریکا در بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده‌هایشان

عنوان

آمریکا اذعان کرد تا پایان ضرب‌الاجل دادگاه این کشور برای بازگرداندن کودکان مهاجران به خانواده‌هایشان، فقط می‌تواند نیمی از کودکان مهاجر زیر ۵ سال را به والدینشان بازگرداند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دولت آمریکا در حال حاضر با مشکل بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده هایشان مواجه است و اعلام کرده که تا ضرب الاجلی که دادگاه تعیین کرده (یعنی امروز) فقط می تواند نیمی از کودکان زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کند.

«دانا سابرا»، یک قاضی آمریکایی در سن دیگو ماه گذشته میلادی به دولت آمریکا دستور داد که تا روز سه شنبه (امروز) مهلت دارد حدود 100 کودک زیر 5 سالی را که در مرز مکزیک از خانواده هایشان جدا کرده است، به آغوش خانواده هایشان بازگرداند. این قاضی همچنین به دولت آمریکا تا 26 ژوئیه مهلت داد که کودکان مهاجر بزرگتر را که تعداد آنها به حدود 2000 نفر می رسد به خانواده هایشان ملحق کند.

سارا فابیان، وکیل وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که تا امروز فقط می توان 54 کودک زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کرد. برخی از والدین این کودکان یا از کشور اخراج شده اند و یا نتوانسته اند اثبات کنند که والدین یکی از کودکان هستند. تعدادی دیگر از آنها هم از بازداشت آزاد شده اند؛ اما نیروهای گمرک و مهاجرت نتوانسته اند با آنها تماس بگیرند.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا در ماه آوریل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که با استفاده از یک سیاست جدید موسوم به «تحمل صفر» خانواده های مهاجری که به صورت غیرقانونی وارد کشور شوند را از فرزندانشان جدا می کند و وضع آنها از طریق وزارت امنیت ملی آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. جف سشنز پس از اعلام این خبر تأکید کرد که اگر خانواده ها نمی خواهند از فرزندانشان جدا شوند، پس به صورت غیرقانونی وارد کشور نشوند.

ترامپ هم بارها از این سیاست ضدمهاجرتی حمایت کرد که این اقدام او اعتراضات گسترده ای را برانگیخت. این سیاست ضدمهاجرتی ترامپ کودکان مهاجر زیادی را از ماه مه تا ماه ژوئن از خانواده هایشان جدا کرد. به دنبال برگزاری تظاهرات گسترده، ترامپ ماه گذشته میلادی رسما اعلام کرد که از این پس خانواده های مهاجر به همراه کودکان خود بازداشت می شوند. این در حالی است که به نظر می رسد سرنوشت کودکانی که پیشتر از خانواده هایشان جدا شده اند، همچنان نامشخص است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نماینده سابق ایران در هیات عامل اوپک

غیبت زنگنه مجوز افزایش تولید جهانی نفت را صادر کرد!

نقوی حسینی:‌ تروریست‌ها ۱۲ دقیقه تیر‌اندازی کردند/ برخی مجروحان تیرخلاص خورده بودند/ ضعف امنیتی رژه روشن است +فیلم

چهار تروریست به راحتی ۱۲ دقیقه تیراندازی کرده، رفت‌وآمد داشتند، خشاب خود را عوض کردند و با هم صحبت می‌کردند و هیچ کس به آنها حتی شلیک هم نکرد.

آمریکا پنهان نمی‌کند که به‌دنبال براندازی در ایران است

رئیس جمهور با حضور در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: هرگونه گفت‌وگویی باید در تداوم برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت باشد، نه با اِعراض از آن و بازگشت به گذشته، که این ارتجاعی بزرگ است.

نظرات مجمع درباره لوایح پالرمو و پولشویی اعمالی است نه ارشادی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه لوایح پالرمو و پولشویی به هیأت عالی نظارت مجمع می‌آیند، تصریح کرد: نظرات هیأت عالی نظارت اعمالی است ولی اعمالی برای «اصلاح» است؛ یعنی باید اصلاح در آن صورت بگیرد تا با سیاست‌های کلی انطباق پیدا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین