ناتوانی آمریکا در بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده‌هایشان

عنوان

آمریکا اذعان کرد تا پایان ضرب‌الاجل دادگاه این کشور برای بازگرداندن کودکان مهاجران به خانواده‌هایشان، فقط می‌تواند نیمی از کودکان مهاجر زیر ۵ سال را به والدینشان بازگرداند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دولت آمریکا در حال حاضر با مشکل بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده هایشان مواجه است و اعلام کرده که تا ضرب الاجلی که دادگاه تعیین کرده (یعنی امروز) فقط می تواند نیمی از کودکان زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کند.

«دانا سابرا»، یک قاضی آمریکایی در سن دیگو ماه گذشته میلادی به دولت آمریکا دستور داد که تا روز سه شنبه (امروز) مهلت دارد حدود 100 کودک زیر 5 سالی را که در مرز مکزیک از خانواده هایشان جدا کرده است، به آغوش خانواده هایشان بازگرداند. این قاضی همچنین به دولت آمریکا تا 26 ژوئیه مهلت داد که کودکان مهاجر بزرگتر را که تعداد آنها به حدود 2000 نفر می رسد به خانواده هایشان ملحق کند.

سارا فابیان، وکیل وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که تا امروز فقط می توان 54 کودک زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کرد. برخی از والدین این کودکان یا از کشور اخراج شده اند و یا نتوانسته اند اثبات کنند که والدین یکی از کودکان هستند. تعدادی دیگر از آنها هم از بازداشت آزاد شده اند؛ اما نیروهای گمرک و مهاجرت نتوانسته اند با آنها تماس بگیرند.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا در ماه آوریل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که با استفاده از یک سیاست جدید موسوم به «تحمل صفر» خانواده های مهاجری که به صورت غیرقانونی وارد کشور شوند را از فرزندانشان جدا می کند و وضع آنها از طریق وزارت امنیت ملی آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. جف سشنز پس از اعلام این خبر تأکید کرد که اگر خانواده ها نمی خواهند از فرزندانشان جدا شوند، پس به صورت غیرقانونی وارد کشور نشوند.

ترامپ هم بارها از این سیاست ضدمهاجرتی حمایت کرد که این اقدام او اعتراضات گسترده ای را برانگیخت. این سیاست ضدمهاجرتی ترامپ کودکان مهاجر زیادی را از ماه مه تا ماه ژوئن از خانواده هایشان جدا کرد. به دنبال برگزاری تظاهرات گسترده، ترامپ ماه گذشته میلادی رسما اعلام کرد که از این پس خانواده های مهاجر به همراه کودکان خود بازداشت می شوند. این در حالی است که به نظر می رسد سرنوشت کودکانی که پیشتر از خانواده هایشان جدا شده اند، همچنان نامشخص است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد:

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

توافقنامه پاریس چیست؟

خاموشی‌های اخیر بار دیگر عنوان توافقنامه پاریس را سر زبان‌ها انداخته است. اما موافقتنامه پاریس چیست؟ آیا علت خاموشی ها و کاهش نرخ تولید برق در کشور از اثرات امضای این موافقت نامه به‌شمار می‌رود؟

مشکلات امروز کشور به خاطر خودتحریمی‌ است نه تحریم

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات امروز کشور نه بر اثر اعمال تحریم بلکه به خاطر سوء مدیریت‌ها به وجود آمده و ما امروز به نوعی از خودتحریمی رنج می‌بریم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
سخنگوی صدر: به‌زودی تشکیل ائتلاف پارلمانی بزرگ‌تر را اعلام می‌کنیم
محورهای توافق‌ ائتلاف بین سائرون و النصر
معامله قرن؛ سعودی نقشی در مدیریت مسجد الاقصی گرفت بیت‌المقدس را واگذار کرد
افشای بخشی از جزئیات نقشه شوم آمریکا برای فلسطین از سوی هاآرتص
دی میستورا در گفتگو با روزنامه الشرق الاوسط:
تجزیه بخشی از آینده سوریه نخواهد بود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین