ناتوانی آمریکا در بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده‌هایشان

عنوان

آمریکا اذعان کرد تا پایان ضرب‌الاجل دادگاه این کشور برای بازگرداندن کودکان مهاجران به خانواده‌هایشان، فقط می‌تواند نیمی از کودکان مهاجر زیر ۵ سال را به والدینشان بازگرداند.

به گزارشگروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، دولت آمریکا در حال حاضر با مشکل بازگرداندن کودکان مهاجر به آغوش خانواده هایشان مواجه است و اعلام کرده که تا ضرب الاجلی که دادگاه تعیین کرده (یعنی امروز) فقط می تواند نیمی از کودکان زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کند.

«دانا سابرا»، یک قاضی آمریکایی در سن دیگو ماه گذشته میلادی به دولت آمریکا دستور داد که تا روز سه شنبه (امروز) مهلت دارد حدود 100 کودک زیر 5 سالی را که در مرز مکزیک از خانواده هایشان جدا کرده است، به آغوش خانواده هایشان بازگرداند. این قاضی همچنین به دولت آمریکا تا 26 ژوئیه مهلت داد که کودکان مهاجر بزرگتر را که تعداد آنها به حدود 2000 نفر می رسد به خانواده هایشان ملحق کند.

سارا فابیان، وکیل وزارت دادگستری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد که تا امروز فقط می توان 54 کودک زیر 5 سال را به خانواده هایشان ملحق کرد. برخی از والدین این کودکان یا از کشور اخراج شده اند و یا نتوانسته اند اثبات کنند که والدین یکی از کودکان هستند. تعدادی دیگر از آنها هم از بازداشت آزاد شده اند؛ اما نیروهای گمرک و مهاجرت نتوانسته اند با آنها تماس بگیرند.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا در ماه آوریل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که با استفاده از یک سیاست جدید موسوم به «تحمل صفر» خانواده های مهاجری که به صورت غیرقانونی وارد کشور شوند را از فرزندانشان جدا می کند و وضع آنها از طریق وزارت امنیت ملی آمریکا مورد بررسی قرار می گیرد. جف سشنز پس از اعلام این خبر تأکید کرد که اگر خانواده ها نمی خواهند از فرزندانشان جدا شوند، پس به صورت غیرقانونی وارد کشور نشوند.

ترامپ هم بارها از این سیاست ضدمهاجرتی حمایت کرد که این اقدام او اعتراضات گسترده ای را برانگیخت. این سیاست ضدمهاجرتی ترامپ کودکان مهاجر زیادی را از ماه مه تا ماه ژوئن از خانواده هایشان جدا کرد. به دنبال برگزاری تظاهرات گسترده، ترامپ ماه گذشته میلادی رسما اعلام کرد که از این پس خانواده های مهاجر به همراه کودکان خود بازداشت می شوند. این در حالی است که به نظر می رسد سرنوشت کودکانی که پیشتر از خانواده هایشان جدا شده اند، همچنان نامشخص است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین