رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

وزارت راه باید چارچوبی برای قیمت مسکن تعیین کند/ کمیسیون عمران پیگیر ساماندهی بازار مسکن است

عنوان

رئیس کمیسیون عمران گفت: وزارت راه و شهرسازی باید چارچوبی را برای نرخ خرید و فروش مسکن و همچنین اجاره بها مشخص کند.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش شدید قیمت مسکن، اظهار کرد: تاکید کمیسیون عمران در جلساتی که اخیرا برای این موضوع با مسئولان وزارت راه و شهرسازی برگزار کرده است، این بود که باید چارچوبی برای تعیین نرخ خرید و فروش مسکن و همچنین اجاره بها مشخص شود.

وی با بیان اینکه از آنجایی که نرخ مسکن در جایی ثبت نمی شود، نمی توان بر آن نظارت کرد، ادامه داد: این مسئله باعث شده که بنگاه های املاک بدون هیچ گونه ضابطه ای و صرفا با سلیقه خود قیمت اجاره بها و خرید و فروش مسکن را افزایش دهند.

رئیس کمیسیون عمران با اشاره به اینکه این کمیسیون به دنبال ساماندهی بازار مسکن و کاهش قیمت آن است، تصریح کرد: کمیسیون عمران پیگیر است تا دولت لایحه ای تحت عنوان "تسهیلات ارزان قیمت در بخش مسکن به متقاضیان" تهیه کند و به مجلس ارائه دهد.

رضایی کوچی تاکید کرد: در صورتی که وزارت راه و شهرسازی چارچوبی برای نرخ مسکن در نظر گیرد و بر آن نظارت کند، می توان قیمت مسکن را کنترل کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین