رکود موجود در بازار به « ۳۶۰ درجه» رسید

عنوان

جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به موضوع مشکلات اقتصادی کشور و راه‌حل‌های اصلاح وضعیت موجود می‌پردازد.

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «360 درجه» به موضوع مشکلات اقتصادی کشور و راه حل های اصلاح وضعیت موجود می پردازد.

مشکلات اقتصاد کشور و رکود موجود در بازار، این روزها سوژه اصلی محافل خبری و نشست های اقتصادی است. گرانی دلار، کم ارزش شدن ریال، تورم، افزایش بی رویه قیمت اجناس و ... همگی دست به دست هم داده اند تا به زعم کارشناسان و مسئولان، اقتصاد کشور با بحران بزرگی مواجه باشد. با این حال، نتایج بررسی ها نشان می دهد که نابسامانی های اقتصادی چند ماه اخیر، فراتر از بحران بوده و با یک مشکل اقتصادی بزرگ روبه رو هستیم مشکلی که گریبانگیر عمده ایرانی ها شده است و بعضا اعتراضاتی را نیز به همراه داشته است.

به راستی راه حل و راهکار اساسی برای حل مشکلات اقتصادی ایران چیست؟ کجای مسیر اقتصاد کشور اشتباه طی شده است که نتیجه آن چنین وضعیتی را رقم زده است؟

طبیعتا ایران اولین کشوری نیست که با مشکل در اقتصاد خود روبه رو می شود؛ مروری بر اقتصاد کشورهای بزرگ دنیا نشان می دهد که آنان نیز در برهه ای از زمان با مشکلات بزرگ اقتصادی دست و پنجه نرم کردند که البته با درپی گرفتن راهکارهایی توانستند از این مشکلات رهایی یابند برای مثال ژاپن بعد از جنگ جهانی با مشکلات بسیار سختی در اقتصاد خود روبه رو بود و آمریکا نیز در چند سال گذشته با مشکلات بزرگی مواجه بوده است.

تجربه های همه کشورهای دنیا در عبور از مشکلات اقتصادی نشان می دهد که راهکار اصلی در برون رفت از آن با اقتضاعات آن کشور هماهنگ بوده است. این بار معضل اقتصاد، به سراغ ایرانیان آمده است و به نظر می رسد که برای حل آن نیاز به نسخه های بومی و مخصوص به خود داریم. این راهکار بومی، چه می تواند باشد؟

این قسمت از برنامه «360 درجه» ضمن مروری بر معضلات اقتصادی کشورهای دیگر در چند سال اخیر، به سراغ کارشناسان اقتصادی رفته است تا راه حل اساسی برون رفت از این بحران را از آنان جویا شود.

«360 درجه»، مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه های مهم جامعه در طول یک هفته تهیه و تولید می شود. به روز و به لحظه بودن موضوعات از ویژگی های اصلی این برنامه تلویزیونی است.

«360 درجه» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت اللهی، جمعه هر هفته ساعت 21:30 از شبکه مستند پخش می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد:

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

توافقنامه پاریس چیست؟

خاموشی‌های اخیر بار دیگر عنوان توافقنامه پاریس را سر زبان‌ها انداخته است. اما موافقتنامه پاریس چیست؟ آیا علت خاموشی ها و کاهش نرخ تولید برق در کشور از اثرات امضای این موافقت نامه به‌شمار می‌رود؟

مشکلات امروز کشور به خاطر خودتحریمی‌ است نه تحریم

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات امروز کشور نه بر اثر اعمال تحریم بلکه به خاطر سوء مدیریت‌ها به وجود آمده و ما امروز به نوعی از خودتحریمی رنج می‌بریم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛
چهار جایگاه نقش‌آفرینی دختر در خانواده چیست؟
حق‌شناس در بازدید از خانه کتاب خبر داد؛
راه‌اندازی پهنه فرهنگی رودکی در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین