رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور عنوان کرد

ماجرای قلک‌های دانش‌آموزان مدرسه‌ساز/ نیاز به ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید

عنوان

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه بر ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید به ۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز است، گفت: در حال حاضر ۶۵۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل کشور و یک‌هزار خیّر مدرسه‌ساز در برون‌ مرزها، فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: 36 سال گذشته، اولین خیّر مدرسه ساز، حضرت امام خمینی(ره) بود که رقمی را برای امر مدرسه سازی اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در 21 سال پیش موجودیت پیدا کرد، افزود: تعداد انگشت شماری در جوار ملکوتی امام رضا(ع)، هسته مرکزی جامعه خیرین مدرسه ساز را پایه گذاری کردیم و در حال حاضر 650 هزار خیّر مدرسه ساز در داخل کشور و یک هزار خیّر مدرسه ساز در برون مرزها، این هدف مقدس را هدایت می کنند.

حافظی با اشاره به اینکه موفق شدیم 50 درصد از مدارس کشور را با همت خیرین احداث کنیم، گفت: بنده دو سال گذشته در کنگره یونسکو در ژاپن حضور داشتم و دستور جلسه یونسکو درباره آموزش بود و در آنجا کشورهایی گزارش دادند که نتوانستند به دلیل عدم امکانات مالی، بستر توسعه پایدار را به وجود آورند. 

وی ادامه داد: بنده در جمع آنها اعلام کردم با قلک های 200 تومانی دانش آموزان از اسلامشهر جنوب تهران، مدرسه مهرورزان کوچک را احداث کردیم و در استان گلستان نیز 126 هزار و 112 قلک بین دانش آموزان توزیع کردیم و 125 هزار قلک بازگشت که محتوای قلک ها، حداکثر 25 هزار تومان و حداقل 200 تومان بود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: دانش آموزی که در قلکش 200 تومان پول بود برای اینکه جلوی دوستانش خجالت نکشد، مابقی قلک را با فلز و سنگ پر کرده بود اما من در مقابل دوربین تلویزیون گفتم ارزش این 200 تومان از کمک های برخی خیرین بالاتر است چراکه آن خیرین، بخشی از مال خود را بخشیده اند اما این دانش آموزان هر چه داشتند، بخشیدند.

وی با بیان اینکه این گزارش برای جهانیان فوق العاده اثربخش بود، به گونه ای که بنده را دعوت کردند تا در کنگره های جهانی حضور پیدا کنم و این تجربه عملی را منتقل کنم، گفت: هر کشوری که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد، در تمام زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و رفاهی با موفقیت رو به رو خواهد شد و خلاف آن هم جز محرومیت نخواهد بود.

حافظی با بیان اینکه بر ایمن سازی و ساخت مدارس جدید به 40 هزار میلیارد تومان نیاز است، افزود: امیدواریم همه دانش آموزان کشور در این مسیر پر خیر و برکت مدرسه سازی با قلک های خود وارد شوند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فارس من| سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس:
سند ۲۰۳۰ از دستورکار آموزش و پرورش خارج شده است
در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:
قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است
مدیر طرح و برنامه و تدوین سیاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
آمار دختران فراری ما بیش از دخترانی است که در کودکی ازدواج می‌کنند/ پایین آمدن سن فحشا وحشتناک است
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با فارس:
برای ورود غیرقانونی به محدوده طرح ترافیک جریمه نمی کنیم؛ عوارض می گیریم
سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خبر داد
هوای امروز تهران در شرایط «اضطرار»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین