رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور عنوان کرد

ماجرای قلک‌های دانش‌آموزان مدرسه‌ساز/ نیاز به ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید

عنوان

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه بر ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید به ۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز است، گفت: در حال حاضر ۶۵۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل کشور و یک‌هزار خیّر مدرسه‌ساز در برون‌ مرزها، فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: 36 سال گذشته، اولین خیّر مدرسه ساز، حضرت امام خمینی(ره) بود که رقمی را برای امر مدرسه سازی اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در 21 سال پیش موجودیت پیدا کرد، افزود: تعداد انگشت شماری در جوار ملکوتی امام رضا(ع)، هسته مرکزی جامعه خیرین مدرسه ساز را پایه گذاری کردیم و در حال حاضر 650 هزار خیّر مدرسه ساز در داخل کشور و یک هزار خیّر مدرسه ساز در برون مرزها، این هدف مقدس را هدایت می کنند.

حافظی با اشاره به اینکه موفق شدیم 50 درصد از مدارس کشور را با همت خیرین احداث کنیم، گفت: بنده دو سال گذشته در کنگره یونسکو در ژاپن حضور داشتم و دستور جلسه یونسکو درباره آموزش بود و در آنجا کشورهایی گزارش دادند که نتوانستند به دلیل عدم امکانات مالی، بستر توسعه پایدار را به وجود آورند. 

وی ادامه داد: بنده در جمع آنها اعلام کردم با قلک های 200 تومانی دانش آموزان از اسلامشهر جنوب تهران، مدرسه مهرورزان کوچک را احداث کردیم و در استان گلستان نیز 126 هزار و 112 قلک بین دانش آموزان توزیع کردیم و 125 هزار قلک بازگشت که محتوای قلک ها، حداکثر 25 هزار تومان و حداقل 200 تومان بود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: دانش آموزی که در قلکش 200 تومان پول بود برای اینکه جلوی دوستانش خجالت نکشد، مابقی قلک را با فلز و سنگ پر کرده بود اما من در مقابل دوربین تلویزیون گفتم ارزش این 200 تومان از کمک های برخی خیرین بالاتر است چراکه آن خیرین، بخشی از مال خود را بخشیده اند اما این دانش آموزان هر چه داشتند، بخشیدند.

وی با بیان اینکه این گزارش برای جهانیان فوق العاده اثربخش بود، به گونه ای که بنده را دعوت کردند تا در کنگره های جهانی حضور پیدا کنم و این تجربه عملی را منتقل کنم، گفت: هر کشوری که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد، در تمام زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و رفاهی با موفقیت رو به رو خواهد شد و خلاف آن هم جز محرومیت نخواهد بود.

حافظی با بیان اینکه بر ایمن سازی و ساخت مدارس جدید به 40 هزار میلیارد تومان نیاز است، افزود: امیدواریم همه دانش آموزان کشور در این مسیر پر خیر و برکت مدرسه سازی با قلک های خود وارد شوند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
 لاهوتی عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
ایجاد شغل برای حقوق‌خوانده‌ها با برداشتن انحصار
حاشیه‌‌سازی برخی رسانه‌ها برای دیوارنگاره اخیر میدان ولیعصر(عج) تهران
وقتی «مادر» بودن را توهین تلقی می‌‌کنند
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین
وکالت نباید انحصاری باشد
در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین