رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور عنوان کرد

ماجرای قلک‌های دانش‌آموزان مدرسه‌ساز/ نیاز به ۴۰ هزار میلیارد تومان برای ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید

عنوان

رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه بر ایمن‌سازی و ساخت مدارس جدید به ۴۰ هزار میلیارد تومان نیاز است، گفت: در حال حاضر ۶۵۰ هزار خیّر مدرسه‌ساز در داخل کشور و یک‌هزار خیّر مدرسه‌ساز در برون‌ مرزها، فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان مناطق مرزی که امروز در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: 36 سال گذشته، اولین خیّر مدرسه ساز، حضرت امام خمینی(ره) بود که رقمی را برای امر مدرسه سازی اختصاص دادند.

وی با بیان اینکه جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در 21 سال پیش موجودیت پیدا کرد، افزود: تعداد انگشت شماری در جوار ملکوتی امام رضا(ع)، هسته مرکزی جامعه خیرین مدرسه ساز را پایه گذاری کردیم و در حال حاضر 650 هزار خیّر مدرسه ساز در داخل کشور و یک هزار خیّر مدرسه ساز در برون مرزها، این هدف مقدس را هدایت می کنند.

حافظی با اشاره به اینکه موفق شدیم 50 درصد از مدارس کشور را با همت خیرین احداث کنیم، گفت: بنده دو سال گذشته در کنگره یونسکو در ژاپن حضور داشتم و دستور جلسه یونسکو درباره آموزش بود و در آنجا کشورهایی گزارش دادند که نتوانستند به دلیل عدم امکانات مالی، بستر توسعه پایدار را به وجود آورند. 

وی ادامه داد: بنده در جمع آنها اعلام کردم با قلک های 200 تومانی دانش آموزان از اسلامشهر جنوب تهران، مدرسه مهرورزان کوچک را احداث کردیم و در استان گلستان نیز 126 هزار و 112 قلک بین دانش آموزان توزیع کردیم و 125 هزار قلک بازگشت که محتوای قلک ها، حداکثر 25 هزار تومان و حداقل 200 تومان بود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: دانش آموزی که در قلکش 200 تومان پول بود برای اینکه جلوی دوستانش خجالت نکشد، مابقی قلک را با فلز و سنگ پر کرده بود اما من در مقابل دوربین تلویزیون گفتم ارزش این 200 تومان از کمک های برخی خیرین بالاتر است چراکه آن خیرین، بخشی از مال خود را بخشیده اند اما این دانش آموزان هر چه داشتند، بخشیدند.

وی با بیان اینکه این گزارش برای جهانیان فوق العاده اثربخش بود، به گونه ای که بنده را دعوت کردند تا در کنگره های جهانی حضور پیدا کنم و این تجربه عملی را منتقل کنم، گفت: هر کشوری که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد، در تمام زمینه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و رفاهی با موفقیت رو به رو خواهد شد و خلاف آن هم جز محرومیت نخواهد بود.

حافظی با بیان اینکه بر ایمن سازی و ساخت مدارس جدید به 40 هزار میلیارد تومان نیاز است، افزود: امیدواریم همه دانش آموزان کشور در این مسیر پر خیر و برکت مدرسه سازی با قلک های خود وارد شوند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد:

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

سرورهای هاتگرام و طلاگرام در ساختمان متعقل به وزارت ارتباطات قرار دارند

رئیس سازمان پدافند غیر عامل گفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

توافقنامه پاریس چیست؟

خاموشی‌های اخیر بار دیگر عنوان توافقنامه پاریس را سر زبان‌ها انداخته است. اما موافقتنامه پاریس چیست؟ آیا علت خاموشی ها و کاهش نرخ تولید برق در کشور از اثرات امضای این موافقت نامه به‌شمار می‌رود؟

مشکلات امروز کشور به خاطر خودتحریمی‌ است نه تحریم

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات امروز کشور نه بر اثر اعمال تحریم بلکه به خاطر سوء مدیریت‌ها به وجود آمده و ما امروز به نوعی از خودتحریمی رنج می‌بریم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
التهابات اقتصادی اخیر به روایت حاج حسین یکتا
مستند "روایت مردم" - قسمت دوم
مدیر کل امور بانوان استانداری تهران مطرح کرد؛
تبصره بخشنامه تغییر ساعات کاری برای بانوان دارای شرایط خاص
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت خبر داد
۹ هزار و ۲۶۵ نفر معتاد و موادفروش پایتخت شناسایی و دستگیر شدند + عکس
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین