صدراعظم نوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

لزوم احیای خیابان لاله‌زار/ تبدیل دیوار بتنی‌ بی‌روح به یک تابلوی زیبای نقاشی

عنوان

عضو شورای شهر تهران از لزوم احیای خیابان لاله‌زار به عنوان خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران خبر داد.

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص بازدید از پروژه های خاتمه یافته سازمان زیباسازی شهرداری تهران، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) از نحوه پیشرفت پروژه هایی که در سال جاری آغاز شدند و یا در برنامه سازمان زیباسازی بودند، بازدید شد.

وی با اشاره به اقدامات خوب سازمان زیباسازی شهرداری تهران در جهت تقویت و تحکیم فرهنگ شهر تهران، گفت: بازدید از پروژه بازسازی سردرب باغ ملی صورت گرفت؛ سردرب باغ ملی واقع در خیابان امام خمینی(ره) یکی از نشانه ها و ورودی های شهر تهران است که می تواند توریسم و گردشگر جذب کند.

صدراعظم نوری با اشاره به بازدید از میدان مشق تهران، گفت: در جنوب تهران در محدوده مترو خزانه، با مشارکت مردم بر روی حدود یک کیلومتر دیوار بتنی ، نقاشی شده است؛ در این نقاشی ها از نظرات مردم و افراد محل استفاده شده است؛ درواقع دیوار بتنی بی روح تبدیل به یک تابلوی زیبای نقاشی شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه خانه اتحادیه از خانه های تاریخی با قدمت بالا است، گفت: از پروژه خانه تاریخی اتحادیه که به عنوان موزه مشاهیر است، بازدید به عمل آمد.

وی با اشاره به بازدید از خانه تئاتری که در خیابان لاله زار بود، گفت: در زمانی که خیابان لاله زار، خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران محسوب می شد، بسیاری از فعالیت ها در آن خیابان برقرار بود. همچنین سینماها و تئاترها در محل های مختلف فعالیت می کردند.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه گراند هتل روزی یکی از زیباترین هتل ها و محل های پاتوق برای بسیاری از اشخاص سیاسی و فرهنگی بود، گفت: امروزه این محل به یکی از مخروبه ها تبدیل شده است و فعالیت هایی در آن رخ می دهد که هیچ تناسبی با کارکرد اولیه اش ندارد؛ احیاء و بازسازی این هتل از برنامه های سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که امیدوارم با تأمین اعتبار لازم و مشارکت بخش خصوصی به نتیجه برسد.

عضو شورای شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه خیابان لاله زار بخشی از تاریخ شهر تهران محسوب می شود، گفت: احیای این خیابان بسیار حائز اهمیت و مؤثر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین