صدراعظم نوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

لزوم احیای خیابان لاله‌زار/ تبدیل دیوار بتنی‌ بی‌روح به یک تابلوی زیبای نقاشی

عنوان

عضو شورای شهر تهران از لزوم احیای خیابان لاله‌زار به عنوان خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران خبر داد.

زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص بازدید از پروژه های خاتمه یافته سازمان زیباسازی شهرداری تهران، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) از نحوه پیشرفت پروژه هایی که در سال جاری آغاز شدند و یا در برنامه سازمان زیباسازی بودند، بازدید شد.

وی با اشاره به اقدامات خوب سازمان زیباسازی شهرداری تهران در جهت تقویت و تحکیم فرهنگ شهر تهران، گفت: بازدید از پروژه بازسازی سردرب باغ ملی صورت گرفت؛ سردرب باغ ملی واقع در خیابان امام خمینی(ره) یکی از نشانه ها و ورودی های شهر تهران است که می تواند توریسم و گردشگر جذب کند.

صدراعظم نوری با اشاره به بازدید از میدان مشق تهران، گفت: در جنوب تهران در محدوده مترو خزانه، با مشارکت مردم بر روی حدود یک کیلومتر دیوار بتنی ، نقاشی شده است؛ در این نقاشی ها از نظرات مردم و افراد محل استفاده شده است؛ درواقع دیوار بتنی بی روح تبدیل به یک تابلوی زیبای نقاشی شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه خانه اتحادیه از خانه های تاریخی با قدمت بالا است، گفت: از پروژه خانه تاریخی اتحادیه که به عنوان موزه مشاهیر است، بازدید به عمل آمد.

وی با اشاره به بازدید از خانه تئاتری که در خیابان لاله زار بود، گفت: در زمانی که خیابان لاله زار، خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران محسوب می شد، بسیاری از فعالیت ها در آن خیابان برقرار بود. همچنین سینماها و تئاترها در محل های مختلف فعالیت می کردند.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه گراند هتل روزی یکی از زیباترین هتل ها و محل های پاتوق برای بسیاری از اشخاص سیاسی و فرهنگی بود، گفت: امروزه این محل به یکی از مخروبه ها تبدیل شده است و فعالیت هایی در آن رخ می دهد که هیچ تناسبی با کارکرد اولیه اش ندارد؛ احیاء و بازسازی این هتل از برنامه های سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که امیدوارم با تأمین اعتبار لازم و مشارکت بخش خصوصی به نتیجه برسد.

عضو شورای شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه خیابان لاله زار بخشی از تاریخ شهر تهران محسوب می شود، گفت: احیای این خیابان بسیار حائز اهمیت و مؤثر است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مدیر مرکز مشاوره جهاد دانشگاهی دانشگاه الزهرا مطرح کرد:
مدگرایی، عامل موثر در خودزنی دختران نوجوان
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) خبرداد
کمک ۵۲۱ میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد امام خمینی(ره) در سه‌ ماهه نخست امسال
گزارش مردمی متفاوت از آبادان-خرمشهر
آبادان برزیلته؛آبادان آب شورِته
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر در گفت‌وگو با فارس:
شهرداری پاسخ نمی دهد که آرم های طرح ترافیک را چطور توزیع کرده است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین