دور دنیا با نوآوران؛

از شارژ تلفن همراه با کاغذ تا لباسی که عصای دست پرستاران می‌شود

عنوان

اختراعات مخترعان در سراسر جهان سبب آسان شدن زندگی و باز شدن دریچه‌های جدیدی از علم و فناوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اختراعات مخترعان در سراسر جهان است که سبب رشد و پیشرفت جوامع مختلف می شود که در این بسته خبری بنا داریم به معرفی برخی از این اختراعات بپردازیم.

لباس هوشمندی که عصای دست پرستاران می شود

محققان موفق به طراحی پارچه هوشمندی شده اند که می تواند هرگونه فعل و انفعالات بدن را کنترل و شناسایی کند؛ این پارچه هوشمند علائم حیاتی، ضربان قلب و نبض را کنترل می کند و هریک از افراد با پوشیدن آن می توانند از علائم حرکتی بدن خود آگاه شوند؛ همچنین  این لباس در برابر بیماران هم بسیار کارآمد عمل می کند زیرا اطلاعات را  سریعا به پزشک و یا پرستار ارسال می کند؛ تنها کافی است بیماران این لباس را به تن کنند تا پرستاران از احوال آنها با خبر شوند.

عینکی که به شما می گوید دیگران چه احساسی دارند

برای همه ما جالب است که بتوانیم احساسات یک فرد را بخوانیم و متوجه شویم که او به چه چیزی فکر می کند، برای تحقق این امر محققان عینکی را طراحی کرده اند که اطلاعات سمعی و بصری را اندازه گیری می کند و از طریق آن ها احساسات را بررسی می کند.
این دوربین بر روی حرکات دست و چشم متمرکز می شود و اطلاعات آن ها را به سیستم پردازنده ارسال می کند و نتیجه را به صاحب عینک اطلاع می دهد، برای مثال دست به سینه ایستادن در یک موقعیت نشانگر ابراز خرسندی است و در موقعیتی دیگر نشانگر بی حوصلگی است.

از لباسی که عصای دست پرستاران می شود تا کاغذی که تلفن همراه را شارژ می کند

دستنبد مجهز به کیسه هوا تولید شد

محققان موفق به تولید دستبندی شده اند که در مواقع حساس و خطرناک به کمک شناگران می آید و آن ها را از غرق شدن نجات می دهد؛ این دستبند مجهز به کیسه هوایی است که در هنگام خطر و در کمتر از یک ثانیه باز می شود و به حفظ شناگر بر روی آب کمک می کند، این وسیله جایگزین جلیقه های نجات است و به دلیل سایز کوچکتری که دارد بسیار کارآمد تر عمل می کند.

از لباسی که عصای دست پرستاران می شود تا کاغذی که تلفن همراه را شارژ می کند

کاغذی که تلفن شما را شارژ می کند

محققان شارژری را طراحی کرده اند که از یک کاغذ خورشیدی تشکیل شده و بوسیله انرژی خورشیدی وسایل مختلف را شارژ می کند این شارژر که می تواند بر روی یک کوله پشتی قرار می گیرد بوسیله درگاه اتصال USB تلفن همراه را شارژ می کند. 

از لباسی که عصای دست پرستاران می شود تا کاغذی که تلفن همراه را شارژ می کند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

عدالتخواهی در بین جوان‌ها زنده‌ست
ده‌ونک؛ ماجرای قانون و انصاف!
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران مطرح کرد؛
پرداخت کمک هزینه ازدواج بدون محدودیت زمانی
رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین