رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان:

تبلیغات در سیما توهین به شعور مردم است

عنوان

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه تبلیغات در سیمای جمهوری اسلامی اغواکننده است، تصریح کرد: تبلیغاتی که در شبکه‌های مختلف صورت می‌گیرد توهین به شعور مردم است؛ بنابراین به جای این کارها باید درد تولیدکنندگان مطرح شوند و به جامعه امید دهند.

به گزارش ایسنا، محمود نوابی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - امروز در بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن در چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: در اوایل انقلاب در کشور سه شهرک و ۸۰۰۰ واحد صنعتی وجود داشت که امروزه تعداد واحدها به ۸۴ هزار مورد رسیده است و این نشان از گذشت افتخارآمیز ۴۰ ساله انقلاب بوده است.

وی افزود: تولید امروز ساده نیست و باید معضلی که در زمینه چادر مشکی وجود دارد با تکنولوژی‌های نوین و به روز مرتفع شود و این امکان وجود دارد که ظرفیت تولید چادر مشکی ۵۰ میلیون متر مربع برسد.

نوابی تاکید کرد: لازم است همایشی تحت عنوان تجلیل از بنگاه‌های اقتصادی برتر در حوزه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکتتدگان در استان برگزار شود و اصناف، بازاریان و افراد سریع‌العمل به مردم معرفی شوند، همچنین باید شان اجتماعی برای تولیدگران قائل شد.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال تصریح کرد: اگر قرار باشد بیمه، مالیات، تامین اجتماعی، گمرک اقدامات سال‌ گذشته را انجام دهند اتفاق خاصی رخ نخواهد داد و برنامه تعیین شده محقق نخواهد شد.

نوابی تاکید کرد: باید تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه تولید به هنگام، به موقع و صحیح انجام شود. همچنین حس تحریم باید در تمامی افراد شکل گیرد و در شرایط تحریم اقتصادی باید از تولیدکنندگان حمایت انجام شود.

وی گفت: مبارزه با قاچاق کالا باید هم‌طراز مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد اگر در این زمینه کار شود، قطعا مبارزه انجام شده  و به نفع تولید کننده و مصرف کننده خواهد بود، بنابراین این امر موجب می‌شود تولید کننده کالای بی هویت تولید نکند و در اختیار مصرف کننده قرار ندهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در حوزه بازرسی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت در طرح‌های مختلف و شرایط امروز کشور با رعایت ادب و به منظور رفاه حال مردم بازرسی‌ها را انجام می‌دهند که در سال گذشته ۵۹ میلیارد تومان کالای قاچاق از بازار جمع‌آوری و امسال تاکنون نیز ۱۹ میلیارد تومان کالای قاچاق بدون هیچ‌گونه تنش اجتماعی از سطح بازار جمع‌آوری شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مالیات بر ارزش افزوده فشاری برای تولید کننده محسوب می‌شود، گفت: تقاضای حوزه صنعت و معدن از نمایندگان مجلس حذف مالیات بر ارزش افزوده است که می‌تواند هدیه‌ای به حوزه تولید باشد.

نوابی اظهار کرد: همانطور که تولیدکنندگان در کنار دولت هستند لازم است مسئولان نیز با تمام توان در زمینه تسهیلات مالی و مشوق‌ها در کنار تولیدکنندگان باشند.

وی افزود: این وزارتخانه برای این دوران سخت‌تری که پیش آمده برنامه‌ریزی کرده و باید ایستادگی کرد همچنین صنعتگران و تولیدگران ایستادگی خواهند کرد تا با عزت و سربلندی از این گردنه عبور کنیم.

نوابی با اشاره به اینکه در این شرایط انتظار می‌رود که افرادی که در عرصه تولید هستندحامی تولیدگران باشند، تصریح کرد: لازم است شرایط تولید امروز را همه با هم درک کنیم همانطور که تولیدگران سریع العمل، در عرصه‌های مختلف این امر را نشان دادند. تولیدگران باید مالیات و بیمه را پرداخت کنند و در صورت نیاز باید به آن‌ها کمک شود تا با مشکل مواجه نشوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰۰ میلیارد تومان توسط مجلس برای این وزارت‌خانه به تصویب رسیده است، گفت: این میزان در اختیار سازمان توسعه تجارت قرار داده شده که باید این مبلغ از تولیدات صادرات‌محور برای هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های تبلیغات، هزینه‌های انبار و شرکت در نمایشگاه تخصیص داده شود و با توجه به تاکید  مقام وزارت بایستی به طور کامل تخصیص یابد و در اختیار تولیدگران قرار گیرد.

نوابی بیان کرد: امسال طرح رونق تولید را داریم که تقاضا می‌شود در صورت مقدور بودن، نرخ سود ۱۸ درصد را به مبالغ پایین‌تر تقلیل دهند زیرا امروز اداره تولید با نرخ‌های ۱۸ درصد سنگین است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث حذف مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس رو به اتمام است، تاکید کرد: اخیرا رئیس کمیسیون امیدوار بود که با دو فوریت بتوانند این لایحه را به صحن آورد.

نوابی ادامه داد: تقاضای حوزه صنعت و معدن از نمایندگان مجلس حذف مالیات بر ارزش افزوده است که می‌تواند هدیه‌ای به حوزه تولید باشد.

وی گفت: مالیات بر  ارزش افزوده از حلقه نخست یعنی تولیدکننده دریافت می‌شود؛ بنابراین تقاضا می‌شود همانند دیگر کشورها از حلقه آخر یعنی مصرف کننده اخذ شود زیرا اکنون مالیات از ابتدای خط اخذ می شود و این‌ فشاری برای تولید کننده محسوب می‌شود.

نوابی در ادامه گفت: وزارت نیرو بنا دارد با برنامه‌ریزی از قطعی‌های برق جلوگیری کند که امیدورایم این اتفاق رخ دهد و مصرف‌کنندگان عمومی به لحاظ گرمی هوا و کمبود آبی که وجود دارد صرفه‌جویی کنند که با این امر قطعا شاهد قطعی برق و آب نخواهیم بود، همچنین وزارت نیرو قرار است جدول زمان‌بندی قطعی برق را اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: برای واردات کالا گروه‌بندی کالایی صورت گرفته به طوری که برای گروه یک از جمله کالاهای ضروری و اساسی مردم ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شده است و پیش‌بینی می‌شود اگر این فرایندی که به تصویب رسیده اجرا شود قطعا به ثبات قابل قبولی خواهیم رسید.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

نظرات مجمع درباره لوایح پالرمو و پولشویی اعمالی است نه ارشادی

لوایح پولشویی و مبارزه با جرائم سازمان‌یافته در مجمع تشخیص مصلحت بررسی می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که ایران می‌تواند با حق تحفظ به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته ملحق شود.

مسئولین حل مشکلات اقتصادی را منوط به نتیجه انتخابات کنگره کرده‌اند

در سال‌های اخیر مسئولین ما همه چیز را به برجام ربط دادند، اما منوط کردن همه چیز به برجام درست نبود و باعث شد تا الان هم در حل مسائل خود بمانیم.

سه تهدید پیوستن ایران به «FATF»

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تهدیدات پیوستن ایران به کنوانسیون«FATF» را تشریح کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

انفعال دیپلماسی وزیر نفت در آستانه آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا؛
رپرتاژ رسانه‌های حامی دولت برای اتفاقی که زنگنه در آن هیچ نقشی نداشت!
در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام
ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم
اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:
الحاق به کنوانسیون­‌های FATF هیچ اثر مثبتی برای ایران ندارد
زاهدی‌فر در امارات است یا گرجستان؟
پشت‌پرده کلاه‌برداری خانوادگی سکه ثامن
شبکه کانون های تفکر ایران با انتشار گزارشی پیشنهاد داد:
راهکار تامین مالی محور ریلی شلمچه-بصره توسط بخش غیردولتی ایران
کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس با انتشار گزارشی تاکید کرد:
اصلاح تعرفه مشترکین پرمصرف خانگی بهترین راه حل بحران خاموشی های در کشور
در نامه‌ مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران به زنگنه مطرح شد:
خواب سنگین وزارت نفت درباره تحریم های نفتی پایان یابد
نقدی بر یکی از بهانه های وزارت نفت برای بی اعتنایی به فروش نفت در بورس
آیا نفت ایران شناسنامه خاص و یکتا (DNA) دارد؟
نرخ دستور ارزی خلاف سیاست‌های کلان اقتصادی بود
مصباحی مقدم:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی، نسنجیده بود
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
سیاست گذاری غلط دولت عامل رانت‌ خواری در پتروشیمی‌ها
۹ ماه یارانه نقدی مردم به جیب چند واحد پتروشیمی می‌رود!
راهکار کنترل قیمت مسکن و اجاره بها چیست
حباب قیمت مسکن می‌ترکد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین