تاکید مشاور دولت و وزیر دفاع ملی چین؛

ارتقاء همکاری های دفاعی و امنیتی چین با آفریقا

نسیم آنلاین

مقام چینی: موفقیت هایی که در چارچوب این همکاری ها به دست می آید، به توسعه مشارکت جهانی برای همکاری راهبردی میان چین و آفریقا کمک خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری شین هوا؛ وی فنگه مشاور دولت و وزیر دفاع ملی چین در دیدار با نمایندگانی که از 49 کشور آفریقایی برای شرکت در نمایشگاهی به چین آمده بودند، بر همکاری میان چین و آفریقا در زمینه دفاعی و امنیتی تأکید کرد.
وی همچنین تأکید کرد موفقیت هایی که در چارچوب این همکاری ها به دست می آید، به توسعه مشارکت جهانی برای همکاری راهبردی میان چین و آفریقا کمک خواهد کرد.
نخستین نمایشگاه مشترک چین -آفریقا در زمینه دفاعی و امنیتی که توجه شرکت کنندگان چینی، کشورهای آفریقایی و اتحادیه آفریقا را به خود جلب کرد، بیست و ششم ژوئن آغاز شد و تا دهم ژوئیه ادامه داشت.
نمایندگان کشورهای آفریقایی ابراز امیدواری کردند دو طرف همکاری عملی بیشتری در همه زمینه ها با یکدیگر داشته باشند.
در طول برگزاری این نمایشگاه، نمایندگان با یکدیگر مذاکره کردند و درباه موضوعاتی مانند سرنوشت مشترک چین و آفریقا و روابط نظامی در عصر جدید، به توافق رسیدند.

منبع: واحد مرکزی خبر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت رئیس انجمن صنایع همگن و قطعات خودرو از تفاوت تحریم‌های ۹۰-۹۱ و ۹۷

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

وزارت نفت بعد از تحریم‌ها نیز نفت را در بورس عرضه کند

محمدرضا سبزعلیپور با اشاره به ضرورت تداوم عرضه نفت در بورس گفت: اگر بخش خصوصی زیرساخت‌هایش را برای فروش درازمدت ایجاد کرد، تضمینی برای عرضه‌های نفت، بعد از تمام شدن جنگ اقتصادی وجود داشته باشد. سرمایه و پول امنیت می‌خواهد. باید برای کسانی که میخواهند در این زمینه فعالیت کنند، محیطی امن فراهم کنیم.

اروپا زندانبان برجام است

یک منتقد برجام اظهار داشت: از روز 13 اسفند 93 و چهار ماه پیش از «امضای» برجام به من اخطار کتبی دادند، در نتیجه تا پس از «اجرای » برجام نتوانستم اظهار نظری کنم.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین