تاکید مشاور دولت و وزیر دفاع ملی چین؛

ارتقاء همکاری های دفاعی و امنیتی چین با آفریقا

نسیم آنلاین

مقام چینی: موفقیت هایی که در چارچوب این همکاری ها به دست می آید، به توسعه مشارکت جهانی برای همکاری راهبردی میان چین و آفریقا کمک خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری شین هوا؛ وی فنگه مشاور دولت و وزیر دفاع ملی چین در دیدار با نمایندگانی که از 49 کشور آفریقایی برای شرکت در نمایشگاهی به چین آمده بودند، بر همکاری میان چین و آفریقا در زمینه دفاعی و امنیتی تأکید کرد.
وی همچنین تأکید کرد موفقیت هایی که در چارچوب این همکاری ها به دست می آید، به توسعه مشارکت جهانی برای همکاری راهبردی میان چین و آفریقا کمک خواهد کرد.
نخستین نمایشگاه مشترک چین -آفریقا در زمینه دفاعی و امنیتی که توجه شرکت کنندگان چینی، کشورهای آفریقایی و اتحادیه آفریقا را به خود جلب کرد، بیست و ششم ژوئن آغاز شد و تا دهم ژوئیه ادامه داشت.
نمایندگان کشورهای آفریقایی ابراز امیدواری کردند دو طرف همکاری عملی بیشتری در همه زمینه ها با یکدیگر داشته باشند.
در طول برگزاری این نمایشگاه، نمایندگان با یکدیگر مذاکره کردند و درباه موضوعاتی مانند سرنوشت مشترک چین و آفریقا و روابط نظامی در عصر جدید، به توافق رسیدند.

منبع: واحد مرکزی خبر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مدیر کل اسبق دفتر وزارتی وزارت نیرودلایل قطعی‌های اخیر برق را تشریح کرد

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تحرکات مشکوک سوئدی‌ها در حوزه مسایل زنان ایران
آیا پروژه «خنثی‌سازی جنسیتی» در مدارس ایران کلید خورده است؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین