جشنواره ای که با هدف توجه به بازی های محلی برگزار می شود

عنوان

تهران - ایرنا - رییس سازمان تربیت بدنی بسیج مستضعفین، گفت: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر ورزش همگانی و توجه به بازی های بومی محلی داشتند و بر همین اساس جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج با هدف احیاء این بازی ها در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور برگزار می شود.

«مهدی میرجلیلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی از رسالت های بسیج است که یکی از این دستاوردها، نیروی انسانی جوان و نوجوان به عنوان سرمایه های انقلاب است که در همین راستا جشنواره فرهنگی - ورزشی بسیج با هدف توجه به ارتقا سطح سلامت مردم، ایجاد شور و نشاط بین نسل جوان، مبارزه با فقر حرکتی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برگزار خواهد شد.
میرجلیلی بیان داشت: با توجه به اینکه ورزش امروز گران شده و در دسترس همگان نیست، در این جشنواره با مهیا کردن امکانات انجام بازی های بومی محلی در محلات، فضای ورزشی ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: بازی های طراحی شده برای گروه های سنی مختلف با محوریت مسجد از برنامه ها فصل تابستان و اوقات فراغت است.
رییس تربیت بدنی بسیج تصریح کرد: در فرایندی که برای برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج تعریف شده، با توجه به اینکه در هر محله یک پایگاه بسیج وجود دارد، مسوولان پایگاه، رشته ها و یا ورزش هایی را برگزار می کنند و برهمین اساس این رقابت ها در مرداد ماه با حضور تیم ها و نفرات برتر در سطح نواحی و شهرستان و در مهر ماه و در هفته تربیت بدنی در سطح استانی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در ایام دهه فجر و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، این رقابت ها به صورت کشوری در شش منطقه و در استان های فارس، لرستان، قم، زنجان، کرمان و سمنان برگزار می شود و مرحله نهایی رقابت ها اسفند امسال در تهران برگزار خواهد شد.
میرجلیلی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج از چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور آغاز شد. برای برگزاری این جشنواره فدراسیون های ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و ورزش های همگانی نیز همکاری خوبی را داشتند.
وی یادآور شد: در این جشنواره پنج رشته فوتسال، پینگ پنگ، هفت سنگ، طناب کشی و رزمی در نظر گرفته شده اما استان های کشور می توانند با توجه به علاقمندی و اقبالی که در سایر رشته ها وجود دارد، رشته های دیگری را نیز برگزار کنند.
ورزشی**1067**1368

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های آسیایی:

گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد

سازمان قضایی نیروهای مسلح حادثه تروریستی در اهواز را بررسی کند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه امنیت مردم به هیچ عنوان قابل مجامله و تسامح نیست، به سازمان قضایی نیروهای مسلح دستور داد که علل وقوع حادثه تروریستی در اهواز را به دقت بررسی کند و در عین حال تاکید کرد که این عملیات به لحاظ نظامی هیچ گونه ارزشی نداشته است.

حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز

حادثه جنایتکارانه روز ۳۱ شهریور امسال در اهواز، در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، اتفاق جدیدی نیست. ملت ما در طول ۴۰ سال گذشته تنها توسط مزدوران منافق و سایر گروهک‌های تروریستی، قریب به ۲۰ هزار شهید را تقدیم کرده است. این حادثه اخیر، بخشی از زنجیره عملیات تروریستی علیه نظام ماست که با رهبری آمریکا و موتور تحریکی صهیونیست‌ها و امکانات مالی مزدوران آمریکا و صهیونیسم در منطقه و با بکارگیری عناصر مردود و مطرودی که در جامعه وجود دارند، شکل گرفت.

رپرتاژ رسانه‌های حامی دولت برای اتفاقی که زنگنه در آن هیچ نقشی نداشت!

دهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک در شرایطی دیروز با مخالفت عربستان و روسیه با افزایش تولید نفت پایان یافت که برخی از رسانه‌های حامی دولت دلیل این اتفاق را غیبت زنگنه در این نشست دانستند

مهم‌ترین مطالب سرویس

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸:
به توصیه کادر فنی مصدومیتم را پنهان کردم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین