جشنواره ای که با هدف توجه به بازی های محلی برگزار می شود

عنوان

تهران - ایرنا - رییس سازمان تربیت بدنی بسیج مستضعفین، گفت: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر ورزش همگانی و توجه به بازی های بومی محلی داشتند و بر همین اساس جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج با هدف احیاء این بازی ها در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور برگزار می شود.

«مهدی میرجلیلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی از رسالت های بسیج است که یکی از این دستاوردها، نیروی انسانی جوان و نوجوان به عنوان سرمایه های انقلاب است که در همین راستا جشنواره فرهنگی - ورزشی بسیج با هدف توجه به ارتقا سطح سلامت مردم، ایجاد شور و نشاط بین نسل جوان، مبارزه با فقر حرکتی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برگزار خواهد شد.
میرجلیلی بیان داشت: با توجه به اینکه ورزش امروز گران شده و در دسترس همگان نیست، در این جشنواره با مهیا کردن امکانات انجام بازی های بومی محلی در محلات، فضای ورزشی ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: بازی های طراحی شده برای گروه های سنی مختلف با محوریت مسجد از برنامه ها فصل تابستان و اوقات فراغت است.
رییس تربیت بدنی بسیج تصریح کرد: در فرایندی که برای برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج تعریف شده، با توجه به اینکه در هر محله یک پایگاه بسیج وجود دارد، مسوولان پایگاه، رشته ها و یا ورزش هایی را برگزار می کنند و برهمین اساس این رقابت ها در مرداد ماه با حضور تیم ها و نفرات برتر در سطح نواحی و شهرستان و در مهر ماه و در هفته تربیت بدنی در سطح استانی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در ایام دهه فجر و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، این رقابت ها به صورت کشوری در شش منطقه و در استان های فارس، لرستان، قم، زنجان، کرمان و سمنان برگزار می شود و مرحله نهایی رقابت ها اسفند امسال در تهران برگزار خواهد شد.
میرجلیلی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج از چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور آغاز شد. برای برگزاری این جشنواره فدراسیون های ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و ورزش های همگانی نیز همکاری خوبی را داشتند.
وی یادآور شد: در این جشنواره پنج رشته فوتسال، پینگ پنگ، هفت سنگ، طناب کشی و رزمی در نظر گرفته شده اما استان های کشور می توانند با توجه به علاقمندی و اقبالی که در سایر رشته ها وجود دارد، رشته های دیگری را نیز برگزار کنند.
ورزشی**1067**1368

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهور

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

طرح افزایش سن ازدواج با مغایر تعالیم شرعی است

 پورمختار درخصوص اصلاح ماده 1041 قانون مدنی مبنی بر افزایش حداقل سن ازدوج دختران گفت: بنده شخصاً مخالف این طرح هستم چون این طرح سازگار با شرایط فرهنگی و اجتماعی ما نیست و مغایر با تعالیم شرعی است.

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

حضور در تورنمنت‌ها به هماهنگی در مسیر جام جهانی به تیم ملی کمک کند
شمسایی: تنها نامی از فوتسال باقی مانده است / یک نفر همیشه بین بازیکنان تفرقه و اختلاف می‌اندازد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین