جشنواره ای که با هدف توجه به بازی های محلی برگزار می شود

عنوان

تهران - ایرنا - رییس سازمان تربیت بدنی بسیج مستضعفین، گفت: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر ورزش همگانی و توجه به بازی های بومی محلی داشتند و بر همین اساس جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج با هدف احیاء این بازی ها در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور برگزار می شود.

«مهدی میرجلیلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی از رسالت های بسیج است که یکی از این دستاوردها، نیروی انسانی جوان و نوجوان به عنوان سرمایه های انقلاب است که در همین راستا جشنواره فرهنگی - ورزشی بسیج با هدف توجه به ارتقا سطح سلامت مردم، ایجاد شور و نشاط بین نسل جوان، مبارزه با فقر حرکتی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برگزار خواهد شد.
میرجلیلی بیان داشت: با توجه به اینکه ورزش امروز گران شده و در دسترس همگان نیست، در این جشنواره با مهیا کردن امکانات انجام بازی های بومی محلی در محلات، فضای ورزشی ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: بازی های طراحی شده برای گروه های سنی مختلف با محوریت مسجد از برنامه ها فصل تابستان و اوقات فراغت است.
رییس تربیت بدنی بسیج تصریح کرد: در فرایندی که برای برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج تعریف شده، با توجه به اینکه در هر محله یک پایگاه بسیج وجود دارد، مسوولان پایگاه، رشته ها و یا ورزش هایی را برگزار می کنند و برهمین اساس این رقابت ها در مرداد ماه با حضور تیم ها و نفرات برتر در سطح نواحی و شهرستان و در مهر ماه و در هفته تربیت بدنی در سطح استانی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در ایام دهه فجر و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، این رقابت ها به صورت کشوری در شش منطقه و در استان های فارس، لرستان، قم، زنجان، کرمان و سمنان برگزار می شود و مرحله نهایی رقابت ها اسفند امسال در تهران برگزار خواهد شد.
میرجلیلی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج از چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور آغاز شد. برای برگزاری این جشنواره فدراسیون های ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و ورزش های همگانی نیز همکاری خوبی را داشتند.
وی یادآور شد: در این جشنواره پنج رشته فوتسال، پینگ پنگ، هفت سنگ، طناب کشی و رزمی در نظر گرفته شده اما استان های کشور می توانند با توجه به علاقمندی و اقبالی که در سایر رشته ها وجود دارد، رشته های دیگری را نیز برگزار کنند.
ورزشی**1067**1368

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.

کاربران هاتگرام و تلگرام طلایی چند نفرند؟

انگونه که از صحبت‌های عبدالصمد خرم آبادی و سردار جلالی می‌توان استنباط کرد حدود ۳۰ میلیون نفر این روزها با استفاده از فیلترشکن یا تلگرام‌های جایگزین از این خدمات تلگرام استفاده می‌کنند.

لزوم تهیه نقشه راه اقتصاد باثبات

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، با تأکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی متفاوت به کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
به وقت جام - قسمت ششم: فرانسه
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین