در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد

بازی های رایانه‌ای از صنعت سینما پیشی گرفته است

عنوان

گفتگوی ویژه خبری امشب با موضوع بازی های رایانه ای برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید رضا جلالی فرهانی کارشناس بازی های رایانه ای در برنامه گفتگوی ویژه امشب ۲۰ تیرماه اظهار کرد: بازی های رایانه ای محصولاتی کم هزینه بوده و ساخت آنها زمان کمی می برد همچنین کالای فرهنگی بسیار موثری بوده است.

وی افزود: بازی های رایانه ای در سراسر جهان با یک حساب سرانگشتی از صنعت سینما پیشی گرفته اند، چرا که بازی های رایانه ای رسانه ای دوسویه محسوب می شوند که نه تنها پیام شان را به مخاطبان عرضه می کنند بلکه می تواند تاثیرات بلند مدتی را بر بازیکنان بگذارد.

جلالی فراهانی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و توان داخلی که جمعیت بازی کنندگان و سازندگان بازی های رایانه ای را در بر میگیرد  فاصله بسیار زیادی با آنچه که باید باشد داریم البته تلاش های بسیاری در جهت افزایش قدرت ساخت بازی های رایانه ای صورت گرفته اما همچنان به لحاظ تکنولوژی با سطح جهانی فاصله داریم.

کارشناس بازی های رایانه ای بیان کرد: حدود ۲۸ ملیون مخاطبان بازی های رایانه ای حدود ۹۰ دقیقه از زمان خود را به بازیهای کامپیوتری اختصاص می دهند و این در حالی است که تنها ۱۴ درصد بازار بازی های موبایلی در اختیار بازار داخل قرار دارد.

هادی جعفری معاون حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در ادامه برنامه اظهار کرد: آمارهای به دست آمده حاصل پژوهش های سال گذشته و اوایل سال جاری بوده و طبق این آمار ۲۸ میلیون مخاطب بازی های رایانه ای هستند و هزینه ای که مردم بابت این بازی ها اعم از سخت افزار نرم افزار می پردازند ۹۲۰میلیارد تومان است که از این مبلغ حدود پانصد و هفتاد و اندی میلیارد تومان سهم سخت افزارها و کنسولهای بازی بوده و ۳۵۰ میلیارد تومان سهم نرم افزارها است.

وی افزود: حدود ۱۴ درصد بازی های رایانه ای به بازار بومی اختصاص دارد و همه فعالان این عرصه میدانند بهددلیل وضعیت ناجوانمردانه ای که برای ایران به وجود دارد باو جود تلاش های صورت گرفته نتوانسته ایم به بازی های کنسولی وارد شویم.
جعفری گفت: کیفیت ی های رایانه ای ایران به خصوص در بخش موبایل روز به روز در حال افزایش بوده طبق آمارها مخاطبان این بازی ها روز به روز بیشتر می شوند به نحوی که ۴ درصد در این زمینه رشد داشته ایم.

جلالی تصریح کرد: متولی بازار ی های رایانه ای بنیاد ملی بازی های رایانه ای است و و ما نباید مسائل جزئی را مانند موضوعات کلی بیان کنیم چرا که هر بازی به عنوان یک محصول فرهنگی چند بعدی تلقی می شود و قابلیت آن را دارد که با مخاطبش ارتباطی فراتر برقرار کند.

وی بیان کرد: بازی های موبایلی توان شبیه سازی و تعامل پذیری کمتری نسبت به کنسول و pc دارد چرا که بازیهای موبایلی تنها بخشی است بازی های رایانه ای را به خود اختصاص می دهند. و می توان گفت که مخاطبان بازی های کنسولی وفادار تر هستند و با افزایش قیمت ها همچنان مشتری باقی میمانند .

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران بازی‌های آسیایی:

گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه تلخ اهواز خواهیم داد

حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز

حادثه جنایتکارانه روز ۳۱ شهریور امسال در اهواز، در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، اتفاق جدیدی نیست. ملت ما در طول ۴۰ سال گذشته تنها توسط مزدوران منافق و سایر گروهک‌های تروریستی، قریب به ۲۰ هزار شهید را تقدیم کرده است. این حادثه اخیر، بخشی از زنجیره عملیات تروریستی علیه نظام ماست که با رهبری آمریکا و موتور تحریکی صهیونیست‌ها و امکانات مالی مزدوران آمریکا و صهیونیسم در منطقه و با بکارگیری عناصر مردود و مطرودی که در جامعه وجود دارند، شکل گرفت.

پشت‌پرده کلاه‌برداری خانوادگی سکه ثامن

برادر آقای زاهدی‌فر در وزارت صنعت شهرستان مرند یک مسئولیت مهم داشته است، همچنین پدر همسرش هم یکی از مدیران بانک ملت تبریز بوده و با مجوز ایشان تراکنش‌های حساب آقایی زاهدی نامحدود تعریف شده است.

رپرتاژ رسانه‌های حامی دولت برای اتفاقی که زنگنه در آن هیچ نقشی نداشت!

دهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک در شرایطی دیروز با مخالفت عربستان و روسیه با افزایش تولید نفت پایان یافت که برخی از رسانه‌های حامی دولت دلیل این اتفاق را غیبت زنگنه در این نشست دانستند

مهم‌ترین مطالب سرویس

جواد لاریجانی: کف‌گیر آمریکا در تهاجم علیه ایران به تهِ دیگ خورده است
حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز
در گفتگو با مهدی سیار مطرح شد
دمِ پایانی‌ مانیفست ‌هیأت است
در یک مناظره تلویزیونی بررسی شد؛اماواگرهای الحاق ایران به گروه ویژه اقدام
ایران با پذیرش شرایط FATF بازهم از لیست سیاه خارج نمی‌شود
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاین:
الحاق به کنوانسیون­‌های FATF هیچ اثر مثبتی برای ایران ندارد
چرا FATF با عربستان و امارات که علنا از تروریسم حمایت می‌کنند کاری ندارد؟
دیگر از نه گفتن به «کاپیتولاسیون» کوتاه نخواهیم آمد!
توهم ماندگاری اروپایی‌ها در اقتصاد ایران با FATF
خروج اروپایی‌ها از ایران به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا بود یا FATF؟
شیران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفتگو با نسیم
اجرای کامل برنامه اقدام FATF نفعی برای ایران ندارد
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین
۲ نکته درباره لزوم شفافیت آرا نمایندگان
چرا «شفافیت» برای مجلس حیاتی است؟
مبانی قانونی قطعنامه خبرگان برای پیگیری مطالبات رهبری از قوای سه‌گانه در گفتگو با آیت‌الله کعبی
مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم
آیا دستگاه قضایی عقب‌نشینی می‌کند؟
پشت پرده حکم حسن روحانی برای سیف
شورای نگهبان با لوایح FATF چه می‌کند؟
مجلس موظف به رفع ایرادات «مجمع» درباره پالرموست
جمشید پژویان:‌ دلار ۴۲۰۰ تومانی خزانه را خالی کرد
جهانگیری باید استعفا دهد
خیانت تیم اقتصادی دولت و جامعه دانشگاهی در ماجرای برجام در گفتگو با حسن عباسی:
به روحانی القا کردند مشکلات اقتصادی با مذاکره حل می‌شود
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین