ترقی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بسته پیشنهادی اروپا نمی‌تواند ایران را برای ماندن در برجام قانع کند

عنوان

عضو شورای مرکزی مؤتلفه گفت: به نظر می‌رسد که بسته پیشنهادی اروپا نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بسته پیشنهادی اروپا درباره ادامه قرارداد برجام با ایران، اظهار کرد: بسته پیشنهادی اروپا همانطور که رئیس جمهور به آن اشاره کردند در حد یک بیانیه بوده و تضمین اجرایی برای آن پیش بینی نشده است، همچنین در بسیاری از بندهای آن اقداماتی آشکار وجود دارد.

وی افزود: به نظر می رسد که بسته پیشنهادی اروپایی ها نمی تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

ترقی تصریح کرد: اروپایی ها در ارائه بسته پیشنهادی خود تأخیر داشتند و به نظر می رسد که این اتحادیه قصد دارد تا آبان ماه وقفه ای ایجاد کند که اثر تحریم های آمریکا علیه ایران نمود بیشتری یابد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: اروپا هیچ تضمین عملی برای ماندگاری شرکت های خود در ایران ارائه نداده به نحوی که این کمپانی ها یکی پس از دیگری از بین تحریم های آمریکا ایران را ترک می کنند.

وی ادامه داد: تصور آنکه اتحادیه اروپا رفتاری فراتر از آمریکا در قبال ایران انجام دهد دور از انتظار بوده و خوش بینانه به نظر می آید.

ترقی تأکید کرد: اروپا با اتخاذ سیاست های هوشمندانه سعی دارد تا ایران را پس از خروج آمریکا از برجام همچنان در این قرارداد نگه دارد تا بتواند پیرامون موضوعات منطقه و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشاند ، لذا به نظر نمی رسد که در جنگ تجاری که اکنون میان اروپا و آمریکا وجود دارد این اتحادیه منافع خود را فدای منافع ایران کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

ترمیم کابینه منجر به انسجام در رویکرد اقتصادی می‌شود

امید واهی به غرب مانع توسعه نیروگاه‌ها شد

مدیر عامل اسبق شرکت مهندسی آب و فاصلاب کشور، شکل نگرفتن فرهنگ مناسب مصرف برق در کشور، پایین بودن قیمت برق در ایران نسبت به کشورهای همسایه و عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی متناسب با نیاز کشور را از جمله دلایل مهم قطعی‌های پرشمار اخیر برق در کشور برشمرد.

اروپا از کودتای ترکیه با خبر بود؟

 پانزدهم جولای ی دو‌سال پیش بود که ترکیه به سرخط خبر‌های جهان بدل شد. کودتای نافرجام ترکیه که هنوز ابهامات زیادی در آن وجود دارد. چیزی که در سالگرد این کودتا باعث دوباره مطرح شدن آن شده، توئیت خاویر سولانا، دبیرکل اسبق ناتو و مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مبنی بر اطلاع داشتن اروپا و آمریکا از این کودتا بود.

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر سوریه در تهران:
همکاری تهران، مسکو و حزب الله در برقراری امنیت در سوریه موفق بود
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین