ترقی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

بسته پیشنهادی اروپا نمی‌تواند ایران را برای ماندن در برجام قانع کند

عنوان

عضو شورای مرکزی مؤتلفه گفت: به نظر می‌رسد که بسته پیشنهادی اروپا نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به بسته پیشنهادی اروپا درباره ادامه قرارداد برجام با ایران، اظهار کرد: بسته پیشنهادی اروپا همانطور که رئیس جمهور به آن اشاره کردند در حد یک بیانیه بوده و تضمین اجرایی برای آن پیش بینی نشده است، همچنین در بسیاری از بندهای آن اقداماتی آشکار وجود دارد.

وی افزود: به نظر می رسد که بسته پیشنهادی اروپایی ها نمی تواند جمهوری اسلامی ایران را برای ماندن در برجام قانع کند.

ترقی تصریح کرد: اروپایی ها در ارائه بسته پیشنهادی خود تأخیر داشتند و به نظر می رسد که این اتحادیه قصد دارد تا آبان ماه وقفه ای ایجاد کند که اثر تحریم های آمریکا علیه ایران نمود بیشتری یابد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی بیان کرد: اروپا هیچ تضمین عملی برای ماندگاری شرکت های خود در ایران ارائه نداده به نحوی که این کمپانی ها یکی پس از دیگری از بین تحریم های آمریکا ایران را ترک می کنند.

وی ادامه داد: تصور آنکه اتحادیه اروپا رفتاری فراتر از آمریکا در قبال ایران انجام دهد دور از انتظار بوده و خوش بینانه به نظر می آید.

ترقی تأکید کرد: اروپا با اتخاذ سیاست های هوشمندانه سعی دارد تا ایران را پس از خروج آمریکا از برجام همچنان در این قرارداد نگه دارد تا بتواند پیرامون موضوعات منطقه و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره بکشاند ، لذا به نظر نمی رسد که در جنگ تجاری که اکنون میان اروپا و آمریکا وجود دارد این اتحادیه منافع خود را فدای منافع ایران کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟

در دفاع از انقلاب

سنگین‌ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب‌شان می‌کنیم

در مقابل ایران دست به تهاجم حداکثری زده اند اما اگر ما به بسیج حداکثری امکانات و توانایی‌های خود اقدام کنیم، به فضل الهی سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا را نصیب این کشور خواهیم کرد.

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

فیلم: قاضی‌زاده هاشمی برای فرار از پاسخگویی استعفا کرد

اکبری گفت: قاضی زاده هاشمی به هر دلیلی که استعفا داده باشد فرار از پاسخگویی در مورد طرح تحول سلامت به حساب می‌آید.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آیا آبادانی کشور و پیشرفت‌های علمی و فناورانه، دستاورد انقلاب اسلامی است؟
در دفاع از انقلاب
درپی شکایت صالحی امیری
الیاس نادران سکوت را شکست
روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر عراق:
آماده‌ایم در بازسازی عراق از همه توان و امکانات استفاده کنیم
با حکم رهبر معظم انقلاب؛
سید ابراهیم رئیسی، قاضی القضات شد
شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:
«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین