نماینده خراسان جنوبی در شورای عالی استان‌ها مطرح کرد؛

تداوم بی نظمی در تنها ایستگاه راه‌آهن و فرودگاه خراسان جنوبی

عنوان

امینی با اشاره به فرسودگی راه‌های مواصلاتی استان خراسان جنوبی گفت: تنها ایستگاه راه‌آهن و فرودگاه این استان در هفته‌های اخیر با بی‌نظمی مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود امینی نماینده استان خراسان جنوبی در شورای عالی استان ها در هفتمین جلسه شورای عالی استان ها که امروز(پنجشنبه) برگزار شد، در نطق پیش از دستور خود اظهار کرد: با محدود کردن نشست ها و گردهمایی اعضای شورای عالی استان ها به اجلاس دو روزه در هر ماه، عمده وقت اعضا را که باید به حل مسائل فراوان و صعب العلاج شهرها اختصاص یابد، می گیرد و در حل آن اختلال ایجاد می کند.

عضو شورای عالی استان ها با بیان اینکه نمی توان فعالیت های مستمر اعضای شورای عالی استان ها را از نظر دور داشت، گفت: به تجربه ثابت شده که این فعالیت ها کافی نیست و گنجاندن اصول مربوط به شوراها در قانون اساسی و تصریح در سند میثاق ملی به این معنی که برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره هر روستا و استان با نظارت شورایی به نام شورای ده، شهر یا استان صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این کار برخواسته باور و اندیشه ناب اسلامی است، تصریح کرد: خداوند می فرماید سرنوشت هر قوم منوط به اراده جمعی آن ها است و در آیات دیگر قیام بر عدالت را بر عهده مردم می داند.

عضو شورای عالی استان ها با تاکید بر اینکه باید از خودخواهی ها و خودشیفتگی ها دست برداریم، گفت: قانون تعیین کننده رفتارها و تعاملات نهادها و سازمان های مردمی و دولتی است.

امینی با تاکید بر اینکه نباید مردم را به خوب و بد تقسیم کنیم و کرامت انسانی آن ها را با رفتارهای نسنجیده مخدوش کنیم، تصریح کرد: باید بپذیریم که همه مردم کشور امنیت و آرامش آن را دوست دارند و نباید ما با سیاست های نادرست آن ها را در دور باطل قرار دهیم.

وی افزود: شخصیت، احترام، عزت، حق و انتخاب مردم را باید بپذیریم تا احساس مسئولیت جمعی و عزم و اراده ملی را در مسیر اهداف کشور شاهد باشیم.

وی افزود: ایران کشوری است که با غنی ترین سابقه تاریخی آثار به جا مانده از دوران باستان را در خود جای داده است و این موضوع نشان از حاکمیت اصول علمی و فنی در اداره شهرها و روستاهای آن دارد.

عضو شورای عالی استان ها با بیان اینکه کشور ما سرشار از منابع خدادادی است، گفت: در هر قطعه کوچک از این سرزمین می توان شاهد قابلیت اداره مملکت بود که می تواند به بهترین الگوی پیشرفت و توسعه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه در بخش هایی از استان خراسان جنوبی محرومیت در کنار مناعت طبع موج می زند، افزود: جاده های این استان غیرایمن و فرسوده شده اند و تنها ایستگاه راه آهن و فرودگاه آن در هفته های اخیر با بی نظمی روبرو شده است.

امینی تصریح کرد: بی نظمی در راه آهن و فرودگاه باعث کاهش سرویس ها شده و این به معنای کاهش ارتباطات استان و متوقف شدن قطار توسعه در آن است.

وی ادامه داد: مشکل کم آبی و افت منابع زیرزمینی و خشک شدن بعضی از قنات ها کمر کشاورزان را شکسته و روستاها را یکی پس از دیگری خالی از سکنه کرده است.

عضو شورای عالی استان ها خاطرنشان کرد: اگر جهت استفاده از شیوه های مناسب برای بهره برداری از آب فکری مناسب نشود، این استان به سرزمینی آسیب پذیر تبدیل خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!

تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی را حل نخواهد کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی هزینه و وقت زیادی را تلف خواهد کرد. اینکه دولت به بهانه ساماندهی وضعیت فعلی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی است، پذیرفتنی نمی‌باشد. با تشکیل وزارت بازرگانی مشکلی حل نخواهد نشد. حتی می‌توان گفت مشکلات دیگری ایجاد می‌شود.

ارتباط عاملان جنایت با برخی کشورهای منطقه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در پیامی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را تسلیت گفتند.

گام دوم انقلاب اسلامی

در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی مردم ایران رهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای راهبردی به تبیین حرکت انقلاب اسلامی لرای ایجاد تمدن اسلامی و زمینه‌سازی ظهور امام عصر پرداختند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین