دور دنیا با نوآوران؛

از شارژ تلفن همراه به کمک گاز هیدروژن تا ماهی‌تابه‌ای که هیچ غذایی را نمی‌سوزاند

عنوان

اختراعات محققان در سراسر جهان سبب آسان شدن زندگی و باز شدن دریچه‌های جدیدی از علم و فناوری می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اختراعات محققان و مخترعان در سراسر جهان است که رشد و پیشرفت جوامع را به دنبال دارد که در این بسته خبری بنا داریم به معرفی برخی از اختراعات در سراسر جهان بپردازیم.

گجتی که خواب شما را تنظیم می کند

محققان موفق به تولید گجتی شده اند که می تواند خواب افراد را کنترل کند این گجت در کنار تخت خواب شما قرار می گیرد و میزان خواب و همچنین زمان مورد نیاز برای استراحت هریک از کاربران در طول شبانه روز را اندازه گیری می کند؛ این گجت می تواند با سیستم تهویه هوا، تلویزیون و حتی درهای هوشمند ارتباط برقرار کند تا با کمک آنها کیفیت خواب کاربران را تنظیم کند برای مثال این گجت هنگام شب به لامپ های خانه پیامی را ارسال می کند و به آنها دستور می دهد که خاموش شوند.

نوآوری در تلفن های همراه به کمک سوخت های هیدروژنی

به تازگی تلفن های همراهی طراحی شده اند که به کمک سلول های هیدروژنی می توانند شارژ شوند و تلفن همراه را هم شارژ کنند ؛ این سلول ها  در درون تلفن همراه  جاسازی می شوند و به جای باتری های لیتیومی شارژ تلفن همراه را اندازه گیری می کنند؛ این قابلیت جدید در تلفن های همراه سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

از شارژ تلفن همراه به کمک گاز هیدروژن تا ماهی تابه ای که هیچ غذایی را نمی سوزاند

کیف پول هوشمند برای افراد مختلف تولید شد

محققان کیف کارتی را طراحی کرده اند که می تواند تعداد زیادی کارت را در خود جای دهد و به کمک سیستم بلوتوثی فعالیت های بانکی را انجام دهد این کیف کارت هوشمندانه فضای بسیار کمی را در کیف اشغال می کند و در همین راستا می توانید آن را به راحتی با خود حمل کنید؛ همچنین هریک از این کیف ها تا 4 هفته شارژ را در خود نگه می دارند.

از شارژ تلفن همراه به کمک گاز هیدروژن تا ماهی تابه ای که هیچ غذایی را نمی سوزاند


ماهیتابه های هوشمند برای اندازه گیری زمان دقیق پختن غذاها طراحی شدند 

برای پختن غذاها همیشه با مشکل و ترس سوختن آنها مواجه هستیم اما به تازگی ماهیتانه هوشمندی طراحی شده است که به نرم افزار تلفن همراه متصل می شود و این نرم افزار  زمان مناسب برای پختن یک غذا را  مشخص می کند برای مثال اگر برای پخت ماهی یک ربع زمان نیاز باشد سر تایم مشخص شده این برنامه تلفن همراه و ماهیتانه به شما هشدار می دهد تا غذایتان نسوزد.

از شارژ تلفن همراه به کمک گاز هیدروژن تا ماهی تابه ای که هیچ غذایی را نمی سوزاند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارش اختصاصی نسیم آنلاین از آخرین تحولات سیاسی عراق

پشت پرده همراهی العبادی با تحریم ایران چیست؟

هدف از جنگ ۳۳ روزه ریشه‌دار کردن رژیم‌صهیونیستی در منطقه بود

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ۳۳ روزه تحقق اهداف آمریکا در زمان جرج بوش بود، افزود: قصد آمریکا این بود که اسرائیل را در منطقه ریشه‌دارتر کند، اما با پیروزی مقاومت این طرح شکست خورد.

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

واردات کالاهای کشورهای تحریم‌کننده نفت را ممنوع کنید

این اولین بار نیست که ایران تحریم نفتی می‌شود. ما قبلا تجربه چنین تحریم‌هایی را در گذشته داشته‌ایم  و باید به جای خام فروشی ماده‌ای با ارزش افزوده تولید و صادر کنیم. با این شیوه، هم ایران تبدیل به یک کشور صنعتی می‌شود و هم کلی شغل ایجاد می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین