مقاومت با دستان خالی

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

فوعه

بر اساس این توافق حدود ۷۰۰۰ شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

نسیم آنلاین: خبرگزاری‌ها از حصول توافقی جدید برای انتقال مردم فوعه و کفریا به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه خبر دادند.

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

امروز 58 اتوبوس وارد این دو شهر شده که کار انتقال اهالی را از گذرگاه "العیس"  واقع در حومه جنوبی حلب آغاز کنند. بر‌اساس این توافق، دولت سوریه هم قول آزادی ۱۵۰۰ نقر از زندانی های معارضی را داده که طی چند‌سال گذشته به‌ اسارت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت درآمده‌اند را داده است.

فوعه و کفریا دو شهر با فاصله‌‌ی سه کیلومتری از یکدیگر هستند و در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب واقع شده اند. این دو‌شهر از فروردین 94 به محاصره کامل تروریست‌ها درآمده و روزانه هدف حمله های تروریستی قرار گرفته است. طی این سه سال، امداد‌رسانی و ارسال کمک‌ها و اقلام ضروری از طریق هوا صورت گرفته‌است. گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره تحت فرمان مستقیم رژیم سعودی و ترکیه و قطر از دوم آگوست 2015، شهرک‌های الفوعه و کفریا در حومه ادلب را در محاصره خود قرار داده‌اند و تقریبا هر روز مردم را با خمپاره و تک‌تیراندازهای خود هدف قرار می‌دهند که تا کنون شمار زیادی از مردم این شهرک‌های تحت محاصره شهید و یا زخمی شده‌اند.

در  فروردین ۹۶ توافق دیگری  میان دولت و معارضین برای خروج مردم از این دو شهرک صورت گرفت  که با عهد شکنی معارضین بیش از ۱۲۵ نفر از زنان و کودکان سوری به شهادت رسیدند.  در آن واقعه  معارضین اجازه خروج  به صد اتوبوسی  که برای انتقال مردم آمده بودند را ندادند و  عامل انتحاری در پوشش خودرو حامل غذا نزدیک این اتوبوس‌ها خود را منفجر کرد. بر اساس گزارش ها از 126 نفری که در این حادثه زنده زنده سوختند، 80 نفر کودک بودند.  

ارسال نظر

رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع پرشور انبوه زائران و مجاوران حرم رضوی علیه‌السلام

دشمن را در جنگ اقتصادی شکست خواهیم داد

۴ بسته پیشنهادی به گروه‌های مردمی در جهت «رونق تولید»

رونق تولید ابعاد مختلفی دارد که در این سال‌ها زیاد از آن گفته‌شده است، مهم کاری است که از مجموعه‌های مردمی، دانشجویی، ائمه جمعه و جماعات و روحانیت و طلاب، فعالان جبهه فرهنگی انقلاب و... انتظار است؛ آن‌هم صرفاً تکرار توصیه رهبری در ضرورت رونق تولید، تبلیغ خرید کالای داخلی یا راه‌اندازی مرغداری و... در مناطق محروم نیست.

فیلم: ادعای کمک مالی به «غزه و لبنان» دروغ است

ادعا میکنند جمهوری اسلامی به "غزه و لبنان" کمک مالی می‌کند، دروغ است. این حرف سلطنت طلب‌هاست،‌ قطر به اینها کمک مالی می‌کند/ شبکه "من و تو" ذهنیت نئولیبرال را بین ایرانیان ترویج می‌کند

سال ۹۸؛ سال «رونق تولید»

مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۸ را به‌عنوان سال «رونق تولید» نام گذاشتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اسماعیل هنیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد
جمعه؛ روز حرکت به سمت مسجد الاقصی
در گفتگو با عبدالحمید شهرابی کارشناس مسائل آمریکای لاتین
سناریوی جدید کاخ سفید در آمریکای لاتین
سید حسن نصرالله در گفتگو با المیادین؛
تمام گزینه‌های مقاومت روی میز است
کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین