مقاومت با دستان خالی

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

فوعه

بر اساس این توافق حدود ۷۰۰۰ شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

نسیم آنلاین: خبرگزاری‌ها از حصول توافقی جدید برای انتقال مردم فوعه و کفریا به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه خبر دادند.

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

امروز 58 اتوبوس وارد این دو شهر شده که کار انتقال اهالی را از گذرگاه "العیس"  واقع در حومه جنوبی حلب آغاز کنند. بر‌اساس این توافق، دولت سوریه هم قول آزادی ۱۵۰۰ نقر از زندانی های معارضی را داده که طی چند‌سال گذشته به‌ اسارت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت درآمده‌اند را داده است.

فوعه و کفریا دو شهر با فاصله‌‌ی سه کیلومتری از یکدیگر هستند و در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب واقع شده اند. این دو‌شهر از فروردین 94 به محاصره کامل تروریست‌ها درآمده و روزانه هدف حمله های تروریستی قرار گرفته است. طی این سه سال، امداد‌رسانی و ارسال کمک‌ها و اقلام ضروری از طریق هوا صورت گرفته‌است. گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره تحت فرمان مستقیم رژیم سعودی و ترکیه و قطر از دوم آگوست 2015، شهرک‌های الفوعه و کفریا در حومه ادلب را در محاصره خود قرار داده‌اند و تقریبا هر روز مردم را با خمپاره و تک‌تیراندازهای خود هدف قرار می‌دهند که تا کنون شمار زیادی از مردم این شهرک‌های تحت محاصره شهید و یا زخمی شده‌اند.

در  فروردین ۹۶ توافق دیگری  میان دولت و معارضین برای خروج مردم از این دو شهرک صورت گرفت  که با عهد شکنی معارضین بیش از ۱۲۵ نفر از زنان و کودکان سوری به شهادت رسیدند.  در آن واقعه  معارضین اجازه خروج  به صد اتوبوسی  که برای انتقال مردم آمده بودند را ندادند و  عامل انتحاری در پوشش خودرو حامل غذا نزدیک این اتوبوس‌ها خود را منفجر کرد. بر اساس گزارش ها از 126 نفری که در این حادثه زنده زنده سوختند، 80 نفر کودک بودند.  

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

دکتر فرشته روح‌افزا همسر شهید حاتمی:
تذکر می‌دهند که در خصوص شهدای مکه و منا مصاحبه نکنید
قانونی در ضدیت با تمام قطعنامه‌های شورای امنیت و سازمان ملل و رد توافق اسلو
نژادپرستی علنی، فرصتی برای اقامه دعاوی حقوقی علیه تل‌آویو
مرگی جز شهادت بر تو حرام بود
چمران افغانستان
سخنان تکراری و ایران‌ستیزانه وزیر خارجه آمریکا در جمع آمریکایی‌های ایرانی‌تبار
صادرات نفت ایران را صفر می‌کنیم/ مذاکره برای تغییر سیاست‌های ایران
آیا ایران در بازسازی سوریه میدان را واگذار کرده است؟
بازسازی سوریه؛ فرصت و تهدید
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین