مقاومت با دستان خالی

شیعیان فوعه و کفریا از محاصره خارج می‌شوند

فوعه

بر اساس این توافق حدود ۷۰۰۰ شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

نسیم آنلاین: خبرگزاری‌ها از حصول توافقی جدید برای انتقال مردم فوعه و کفریا به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه خبر دادند.

بر اساس این توافق حدود 7000 شهروند محاصره شده این دو شهر شیعه نشین از محاصره تروریست های "النصره، کتیبة التوحید والجهاد و تجمع سرایا داریا" خارج می‌شوند.

امروز 58 اتوبوس وارد این دو شهر شده که کار انتقال اهالی را از گذرگاه "العیس"  واقع در حومه جنوبی حلب آغاز کنند. بر‌اساس این توافق، دولت سوریه هم قول آزادی ۱۵۰۰ نقر از زندانی های معارضی را داده که طی چند‌سال گذشته به‌ اسارت ارتش سوریه و نیروهای مقاومت درآمده‌اند را داده است.

فوعه و کفریا دو شهر با فاصله‌‌ی سه کیلومتری از یکدیگر هستند و در 10 کیلومتری شمال شهر ادلب واقع شده اند. این دو‌شهر از فروردین 94 به محاصره کامل تروریست‌ها درآمده و روزانه هدف حمله های تروریستی قرار گرفته است. طی این سه سال، امداد‌رسانی و ارسال کمک‌ها و اقلام ضروری از طریق هوا صورت گرفته‌است. گروه‌های تروریستی تکفیری به سرکردگی جبهه النصره تحت فرمان مستقیم رژیم سعودی و ترکیه و قطر از دوم آگوست 2015، شهرک‌های الفوعه و کفریا در حومه ادلب را در محاصره خود قرار داده‌اند و تقریبا هر روز مردم را با خمپاره و تک‌تیراندازهای خود هدف قرار می‌دهند که تا کنون شمار زیادی از مردم این شهرک‌های تحت محاصره شهید و یا زخمی شده‌اند.

در  فروردین ۹۶ توافق دیگری  میان دولت و معارضین برای خروج مردم از این دو شهرک صورت گرفت  که با عهد شکنی معارضین بیش از ۱۲۵ نفر از زنان و کودکان سوری به شهادت رسیدند.  در آن واقعه  معارضین اجازه خروج  به صد اتوبوسی  که برای انتقال مردم آمده بودند را ندادند و  عامل انتحاری در پوشش خودرو حامل غذا نزدیک این اتوبوس‌ها خود را منفجر کرد. بر اساس گزارش ها از 126 نفری که در این حادثه زنده زنده سوختند، 80 نفر کودک بودند.  

ارسال نظر

آب پاکی دبیر اجرایی FATF روی دست حامیان دولت

هیچ تضمینی برای خروج ایران از فهرست سیاه وجود ندارد

ایران دستور کار اجلاس FATF

اعضای گروه ویژه اقدام مالی از روز یکشنبه با یک فهرست کار گردهم می‌آیند که از جمله موارد این فهرست ارزیابی میزان پیشرفت ایران در تحقق برنامه اجرایی توافق شده بین دو طرف است.

متأسفانه قانع کننده نبود

آیت الله مکارم شیرازی در پی سخنان اخیر رییس قوه قضائیه در خصوص اظهارات ایشان در مورد بدهکاران مهریه، نامه‌ای سرگشاده به وی ارسال کرد.

تیم اقتصادی دولت ضعیف، ناتوان و بی‌انگیزه است

مردم فکر می‌کردند آقای روحانی همانطور که وعده داده بود، کشور را به سمت توسعه و رفاه بیشتر می‌برد و بیکاری را ریشه‌کن می‌کند. اما تیم اقتصادی که آقای روحانی انتخاب کرد توانایی تحقق هیچکدام از این انتظارات را نداشت. متاسفانه افرادی ضعیف، ناتوان بی‌انگیزه و منفعل به کابینه راه یافتند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نماینده سازمان ملل متحد در یمن
قحطی جان ۱۳ میلیون یمنی را تهدید می‌کند
به امید حضور دوباره در سنگر مبارزه برای مجاهدی از جنس مقاومت و تفکر
رمضان عبدالله شلح؛ از قاهره تا فلوریدا: مقاومت توام با وحدت
ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:
مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است
نگاهی به سپتامبر پر حادثه تاریخ فلسطین
چرا هزینه سازش بیشتر از مقاومت است؟
اولین مصاحبه بشار اسد با یک رسانه عربی پس از جنگ
سوریه بزودی نقش محوری عربی خود را بازخواهد یافت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین