معاون خدمات شهری منطقه ۴ خبر داد

مشارکت بانوان کارآفرین در تولید کیسه‌های بازیافتی

عنوان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه‌های پارچه‌ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه‌های نایلونی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا معلم معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه های پارچه ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه های نایلونی خبر داد و اظهار کرد: همزمان با هفته بدون پلاستیک بانوان کارآفرین منطقه ۴ در اقدامی خودجوش و خلاقانه اقدام به تولید انواع کیسه های پارچه ای با کاربرد های مختلف کردند.

وی افزود: در این راستا اداره محیط زیست منطقه نیز به منظور کاهش میزان مصرف پلاستیک در سطح شهر با همکاری دبیران کانون های محیط زیست محلات بیست گانه، فرهنگسازی و اطلاع رسانی به شهروندان و اصناف را در دستور کار خود قرار داد.

معلم با اشاره به اهمیت امر آموزش در این زمینه گفت: آموزش به شهروندان در خصوص استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی و پلاستیکی اهمیت بسیاری دارد. در این راستا با توزیع بروشورها، کتابچه ها و برپایی غرفه های آموزشی شهروندان مطلع می شوند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی و امر آموزش در این خصوص افزود: پخش فیلم های آموزشی از جمله فیلم زنبیل مادربزرگ در سرا های محلات، مدارس، مساجد و ارتقای اطلاع رسانی بین شهروندان، حضور کانون های محیط زیست محلات در نمایشگاه دستاورد های محیط زیستی شهر تهران، برپایی غرفه های آموزشی و ایستگاه های نقاشی، اعزام کودکان در مقابل نانوایی ها برای تبلیغ کیسه پارچه ای از دیگر اقدامات انجام گرفته در این طرح به شمار می رود.

معلم افزود: در همین زمینه از یکی از نانوایی های فعال منطقه که در طول یکسال اخیر به هیچ عنوان از کیسه های پلاستیکی استفاده نکرده و به شهروندان نیز توصیه کرده که از کیسه های پارچه ای جهت حمل نان استفاده کنند، تقدیر شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح جلب مشارکت های مردمی در مدیریت محیط زیست شهری و کاهش مصرف پلاستیک در میان شهروندان بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مطرح کرد؛
ابتلای ۸۷ نفر به ایدز در روستای درگز صحت ندارد/ بهزیستی به وظایفش عمل کند
مدیرعامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر؛
هزینه بیمه روستائیان و عشایر روزی یک عدد تخم مرغ است
معاون خدمات شهری شهرداری تهران مطرح کرد؛
احداث زباله‌سوز ۳۲۰۰ تنی در آینده‌ای نزدیک در تهران
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین