معاون خدمات شهری منطقه ۴ خبر داد

مشارکت بانوان کارآفرین در تولید کیسه‌های بازیافتی

عنوان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه‌های پارچه‌ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه‌های نایلونی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا معلم معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه های پارچه ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه های نایلونی خبر داد و اظهار کرد: همزمان با هفته بدون پلاستیک بانوان کارآفرین منطقه ۴ در اقدامی خودجوش و خلاقانه اقدام به تولید انواع کیسه های پارچه ای با کاربرد های مختلف کردند.

وی افزود: در این راستا اداره محیط زیست منطقه نیز به منظور کاهش میزان مصرف پلاستیک در سطح شهر با همکاری دبیران کانون های محیط زیست محلات بیست گانه، فرهنگسازی و اطلاع رسانی به شهروندان و اصناف را در دستور کار خود قرار داد.

معلم با اشاره به اهمیت امر آموزش در این زمینه گفت: آموزش به شهروندان در خصوص استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی و پلاستیکی اهمیت بسیاری دارد. در این راستا با توزیع بروشورها، کتابچه ها و برپایی غرفه های آموزشی شهروندان مطلع می شوند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی و امر آموزش در این خصوص افزود: پخش فیلم های آموزشی از جمله فیلم زنبیل مادربزرگ در سرا های محلات، مدارس، مساجد و ارتقای اطلاع رسانی بین شهروندان، حضور کانون های محیط زیست محلات در نمایشگاه دستاورد های محیط زیستی شهر تهران، برپایی غرفه های آموزشی و ایستگاه های نقاشی، اعزام کودکان در مقابل نانوایی ها برای تبلیغ کیسه پارچه ای از دیگر اقدامات انجام گرفته در این طرح به شمار می رود.

معلم افزود: در همین زمینه از یکی از نانوایی های فعال منطقه که در طول یکسال اخیر به هیچ عنوان از کیسه های پلاستیکی استفاده نکرده و به شهروندان نیز توصیه کرده که از کیسه های پارچه ای جهت حمل نان استفاده کنند، تقدیر شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح جلب مشارکت های مردمی در مدیریت محیط زیست شهری و کاهش مصرف پلاستیک در میان شهروندان بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

مذاکرات بی‌نتیجه با اروپا؛

برجام اروپایی در آستانه سرنوشت برجام آمریکایی؟

ناگفته‌هایی از دستمزدهای چند ده میلیونی در وزارت نفت

چرا مدیرعامل شرکت ملی نفت با وجود بازنشستگی باید از دو محل حقوق دریافت کند و ماهانه حداقل 34 میلیون تومان حقوق بگیرد.

جز در موارد نظامی، امنیتی هیچ رازی را پنهان نکنید

رهبری معظم انقلاب تاکید کردند: مسئولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.

قتل فجیع خاشقجی، ماهیت تروریست پرور سعودی را آشکارتر کرد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر عزم همه قوا برای حل مشکلات معیشتی مردم و ابراز اطمینان نسبت به تامین کالاهای اساسی از سوی دولت، به برخی احکام صادره از سوی دستگاه قضایی برای مفسدان اقتصادی اشاره کرد و گفت: انسان بلحاظ عاطفی از حبس و اعدام اشخاص و خصوصاً وضعیت خانواده های آنها غصه دار می شود اما در عین حال با کسانی که طمعشان زندگی میلیون ها انسان را متلاطم می کند و به دشمن در ضربه زدن به کشور کمک می کند نمی توان برخورد عاطفی کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

رییس روابط عمومی انجمن داروسازان ایران خبر داد
حکم دیوان عدالت برای ضرورت اصلاح قراردادهای بیمه‌ها با داروخانه‌ها
مدیرکل حفاظت و حمایت از منابع طبیعی سازمان جنگل‌ها:
خشکسالی از یک طرف، آفات هم به جان جنگل‌های ایران افتاده است
در نشست خبری اولین کنگره ملی خانواده مطرح شد
کاهش آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی هدف کنگره خانواده است
با حکم دادستان کل کشور؛
خرم آبادی معاون نظارت بر دادسراها شد
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد
کاهش سوء تغذیه و افزایش چاقی در کودکان ایرانی
در نامه دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان مطرح شد
تقاضای جاد برای ایجاد تسهیلات دانشجویان عازم سفر اربعین
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین