معاون خدمات شهری منطقه ۴ خبر داد

مشارکت بانوان کارآفرین در تولید کیسه‌های بازیافتی

عنوان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه‌های پارچه‌ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه‌های نایلونی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا معلم معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از مشارکت بانوان کارآفرین منطقه در تولید کیسه های پارچه ای و ترویج استفاده از آن به جای کیسه های نایلونی خبر داد و اظهار کرد: همزمان با هفته بدون پلاستیک بانوان کارآفرین منطقه ۴ در اقدامی خودجوش و خلاقانه اقدام به تولید انواع کیسه های پارچه ای با کاربرد های مختلف کردند.

وی افزود: در این راستا اداره محیط زیست منطقه نیز به منظور کاهش میزان مصرف پلاستیک در سطح شهر با همکاری دبیران کانون های محیط زیست محلات بیست گانه، فرهنگسازی و اطلاع رسانی به شهروندان و اصناف را در دستور کار خود قرار داد.

معلم با اشاره به اهمیت امر آموزش در این زمینه گفت: آموزش به شهروندان در خصوص استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های نایلونی و پلاستیکی اهمیت بسیاری دارد. در این راستا با توزیع بروشورها، کتابچه ها و برپایی غرفه های آموزشی شهروندان مطلع می شوند.

وی با اشاره به اطلاع رسانی و امر آموزش در این خصوص افزود: پخش فیلم های آموزشی از جمله فیلم زنبیل مادربزرگ در سرا های محلات، مدارس، مساجد و ارتقای اطلاع رسانی بین شهروندان، حضور کانون های محیط زیست محلات در نمایشگاه دستاورد های محیط زیستی شهر تهران، برپایی غرفه های آموزشی و ایستگاه های نقاشی، اعزام کودکان در مقابل نانوایی ها برای تبلیغ کیسه پارچه ای از دیگر اقدامات انجام گرفته در این طرح به شمار می رود.

معلم افزود: در همین زمینه از یکی از نانوایی های فعال منطقه که در طول یکسال اخیر به هیچ عنوان از کیسه های پلاستیکی استفاده نکرده و به شهروندان نیز توصیه کرده که از کیسه های پارچه ای جهت حمل نان استفاده کنند، تقدیر شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست در پایان گفت: هدف از اجرای این طرح جلب مشارکت های مردمی در مدیریت محیط زیست شهری و کاهش مصرف پلاستیک در میان شهروندان بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

اجازه حذف مصوبات کمیسیون تلفیق درباره مالیات پزشکان را نمی‌دهیم

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه مصوبات این کمیسیون درباره پرداخت مالیات پزشکان را قدمی در راستای شفافیت مالیاتی می دانم، گفت: اجازه حذف مصوبات مربوط به پرداخت مالیات توسط پزشکان را نخواهیم داد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
فارس گزارش می دهد
در جست و جوی مقصر بوی تهران!
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:
مانع ریخت و پاش های طرح تحول سلامت در بودجه می‌شویم
ایرنا گزارش می دهد
آبلیموهای تقلبی در بازار
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت
وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین