اصفهانیان: ایوانف متد‌های روز جهانی را به داوران ایرانی آموزش داد

عنوان

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: داوران در کلاس‌های آموزشی آخرین متد‌های روز جهان را زیرنظر مدرس جام جهانی ۲۰۱۸ فراگرفتند.

فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان درباره اتمام کلاس های داوری لیگ برتر پیش از آغاز هجدهمین دوره این رقابت ها بیان کرد: نسبت به سال های پیش تغییراتی در برگزاری این کلاس ها وجود داشت. به همین دلیل برای کیفی سازی کلاس ها از ۲۴ داور اصلی، ۵ داور ذخیره و همچنین ۴۸ کمک داور اصلی و ۶ کمک داور ذخیره استفاده کردیم. والنتین ایوانف یکی از مدرسان برجسته فیفا که برای برخی بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به داوران آموزش داد، مدرس این کلاس ها بود .

او ادامه داد: ایوانف آخرین متدها و روش هایی که در جام جهانی به کار گرفته شد در این کلاس ها ارائه کرد و ازاین طریق دانش داوران ما را افزایش داد. او همچنین در زمین تمرین هم شیوه های نوینی به داوران ما آموزش داد. در کل داوران در این کلاس ها مطالب نوینی فرا گرفتند.

اصفهانیان خاطرنشان کرد: فصل گذشته داوران ما با وجود قضاوت های خوبی که انجام دادند نقاط ضعفی هم داشتند که در این کلاس ها سعی کردیم این مسائل رفع شود. امیدوارم با فیلم های آموزشی که در اختیار داوران قرار گرفت دیگر شاهد این اشتباهات نباشیم. در کل امکانات خوبی در استان گیلان در اختیار داوران قرار گرفت که باید از زحمات الماسخاله، رئیس هیئت و فلاح، رئیس کمیته داوران این استان به دلیل فراهم کردن این امکانات و همچنین دراختیار گذاشتن ورزشگاه های عضدی رشت و تختی انزلی تشکر کنیم.

او درباره تعداد داوران مردود شده در کلاس اظهار داشت: به جز اشکان خورشیدی و محمدرضا اکبریان و چند کمک داور سایر داوران کشورمان این کلاس ها را با موفقیت طی کردند. طبق آئین نامه کمیته داوران این افراد می توانند پس از گذشت ۶ تا ۸ هفته از رقابت های لیگ برتر در تست های آمادگی جسمانی شرکت کنند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درمورد آخرین وضعیت افزایش دستمزد داوران گفت: دستمزد داوران در فصل گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت اما با توجه به اینکه همچنان حق الزحمه پایینی به آنها پرداخت می شود می خواهم بحث افزایش دستمزد داوران را در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح کنم. آنها از روی عشق و علاقه فعالیت می کنند و باید ترتیب اثری برای نزدیک شدن آنها به حق واقعی شان صورت بگیرد.

اصفهانیان در مورد جوان گرایی صورت گرفته در داوری ایران گفت: ما باید شرایطی در نظر بگیریم که در کنار علیرصا فغانی بازهم داوران ایرانی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آموزش ببیند. به همین دلیل نفرات ۲۳ تا ۲۸ سال را به دقت زیرنظر داریم و از هیئت های استانی درخواست کرده ایم آنها را به کمیته داوران معرفی کنند تا ضمن حضورشان در کلاس های آموزشی، از راه دور هم آنها را تحت نظر بگیریم. این داوران جوان باید از لحاظ علمی، آموزشی و زبان انگلیسی ارتقا یابند تا آینده داوری کشورمان را تضمین کنند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد احتمال استفاده از سیستم VAR در کشورمان گفت: واقعیت اینست که فوتبال ایران از لحاظ زیرساخت ورزشگاه ها و هزینه فاصله زیادی با استفاده از سیستم VAR دارد و مدت ها طول می کشد بتوانیم تجهیزاتمان را به آن سطح برسانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با نسیم آنلاین:

وزارت خارجه درباره ابهامات سند رژیم حقوقی خزر روشنگری کند

۲ گزاره رژیم صهیونیستی برای مقابله با راهکارهای ابتکاری مقاومت

حماس و مقاومت فلسطین از روزهای ابتدایی فروردین امسال با ابتکار «راهپیمایی بازگشت» و «بادبادک‌های آتشین» به منظور کاهش محاصره، معادلات نوارغزه را برای اسرائیل کاملاً دگرگون کردند. تداوم و گسترده شدن استفاده فلسطینیان از بادبادک‌های آتشین کاملاً امنیت شهرک‌های اطراف نوارغزه را با چالش روبرو کرد.

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

خطای بزرگ؛ زمینه‌ساز کاهش ارزش پول ملی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، کاهش ارزش پول ملی را از مشکلات کنونی اقتصاد کشور دانستند و گفتند: در قضیه ارز و سکه بر اثر برخی بی تدبیری و بی توجهی ارز کشور دست سوءاستفاده کنندگان رفت.

مهم‌ترین مطالب سرویس

بهترین بازیکن جوان جام جهانی ۲۰۱۸:
به توصیه کادر فنی مصدومیتم را پنهان کردم
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین