اصفهانیان: ایوانف متد‌های روز جهانی را به داوران ایرانی آموزش داد

عنوان

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: داوران در کلاس‌های آموزشی آخرین متد‌های روز جهان را زیرنظر مدرس جام جهانی ۲۰۱۸ فراگرفتند.

فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان درباره اتمام کلاس های داوری لیگ برتر پیش از آغاز هجدهمین دوره این رقابت ها بیان کرد: نسبت به سال های پیش تغییراتی در برگزاری این کلاس ها وجود داشت. به همین دلیل برای کیفی سازی کلاس ها از ۲۴ داور اصلی، ۵ داور ذخیره و همچنین ۴۸ کمک داور اصلی و ۶ کمک داور ذخیره استفاده کردیم. والنتین ایوانف یکی از مدرسان برجسته فیفا که برای برخی بازی های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به داوران آموزش داد، مدرس این کلاس ها بود .

او ادامه داد: ایوانف آخرین متدها و روش هایی که در جام جهانی به کار گرفته شد در این کلاس ها ارائه کرد و ازاین طریق دانش داوران ما را افزایش داد. او همچنین در زمین تمرین هم شیوه های نوینی به داوران ما آموزش داد. در کل داوران در این کلاس ها مطالب نوینی فرا گرفتند.

اصفهانیان خاطرنشان کرد: فصل گذشته داوران ما با وجود قضاوت های خوبی که انجام دادند نقاط ضعفی هم داشتند که در این کلاس ها سعی کردیم این مسائل رفع شود. امیدوارم با فیلم های آموزشی که در اختیار داوران قرار گرفت دیگر شاهد این اشتباهات نباشیم. در کل امکانات خوبی در استان گیلان در اختیار داوران قرار گرفت که باید از زحمات الماسخاله، رئیس هیئت و فلاح، رئیس کمیته داوران این استان به دلیل فراهم کردن این امکانات و همچنین دراختیار گذاشتن ورزشگاه های عضدی رشت و تختی انزلی تشکر کنیم.

او درباره تعداد داوران مردود شده در کلاس اظهار داشت: به جز اشکان خورشیدی و محمدرضا اکبریان و چند کمک داور سایر داوران کشورمان این کلاس ها را با موفقیت طی کردند. طبق آئین نامه کمیته داوران این افراد می توانند پس از گذشت ۶ تا ۸ هفته از رقابت های لیگ برتر در تست های آمادگی جسمانی شرکت کنند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درمورد آخرین وضعیت افزایش دستمزد داوران گفت: دستمزد داوران در فصل گذشته ۳۰ درصد افزایش یافت اما با توجه به اینکه همچنان حق الزحمه پایینی به آنها پرداخت می شود می خواهم بحث افزایش دستمزد داوران را در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح کنم. آنها از روی عشق و علاقه فعالیت می کنند و باید ترتیب اثری برای نزدیک شدن آنها به حق واقعی شان صورت بگیرد.

اصفهانیان در مورد جوان گرایی صورت گرفته در داوری ایران گفت: ما باید شرایطی در نظر بگیریم که در کنار علیرصا فغانی بازهم داوران ایرانی برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آموزش ببیند. به همین دلیل نفرات ۲۳ تا ۲۸ سال را به دقت زیرنظر داریم و از هیئت های استانی درخواست کرده ایم آنها را به کمیته داوران معرفی کنند تا ضمن حضورشان در کلاس های آموزشی، از راه دور هم آنها را تحت نظر بگیریم. این داوران جوان باید از لحاظ علمی، آموزشی و زبان انگلیسی ارتقا یابند تا آینده داوری کشورمان را تضمین کنند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد احتمال استفاده از سیستم VAR در کشورمان گفت: واقعیت اینست که فوتبال ایران از لحاظ زیرساخت ورزشگاه ها و هزینه فاصله زیادی با استفاده از سیستم VAR دارد و مدت ها طول می کشد بتوانیم تجهیزاتمان را به آن سطح برسانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

لزوم تخصیص ردیف مستقل برای خرید تضمینی گندم در بودجه

نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص اعتبارات مالی خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 98، گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم موظف به اختصاص ردیف بودجه مستقل است. سال گذشته ردیف بودجه مستقلی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته نشد و این موضوع مشکلاتی به وجود آورد. 

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

۵ نکته درباره معایب استانی‌ شدن انتخابات

مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود به وسیله انتخابات و افزایش استقلال و اعتماد به نفس مردم از جمله دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی می باشد. مجلس شورای اسلامی یکی از نهادهایی است که مردم با رای به نماینده های معتمد خود در سرنوشت خود تاثیر گذار بوده اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
عکس جالب از دو هوادار ایرانی در صفحه رسمی AFC
جام ملت های آسیا ۲۰۱۹- امارات
۴ لژیونر به اردوی تیم ملی اضافه شدند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین