موزه انگلیس اشیاء باستانی سرقت‌شده را به عراق باز می‌گرداند

عنوان

موزه انگلیس اعلام کرد اشیائی به قدمت ۵۰۰۰ سال که در سال ۲۰۰۳ و پس از سرنگونی صدام، دیکتاتور سابق عراق، غارت شده بود را به این کشور بازمی‌گرداند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، موزه انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد اشیائی به قدمت ۵۰۰۰ سال که در سال ۲۰۰۳ و پس از سرنگونی صدام، دیکتاتور عراق از این کشور غارت شده بود، بعد از شناسایی توسط کارشناسان این موزه به عراق بازگردانده خواهد شد.

پلیس لندن ماه مه سال ۲۰۰۳ هشت شیء کوچک را در منزل فروشنده ای در این شهر پیدا کرد که از مبدا آن ها اطلاعی در دست نبود. این اشیاء به دست کارشناسان موزه انگلیس سپرده شد تا مشخص کنند این اشیاء به پایگاه باستانی تل لوح در جنوب عراق تعلق دارد یا خیر.

بسیاری از این اشیاء از جمله سه مخروط خاک رسی کتیبه هایی به خط میخی داشتند که ثابت می کرد آن ها به معبدی در شهر سومری گیرسو تعلق دارد که امروز با نام تل لوح شناخته می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکه

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

مدیران فاسد نجومی‌بگیر را شلاق بزنید

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نماز جمعه قلب تپنده جامعه و مغز بیدار جامعه باید باشد که برای مشکلات مردم دائما راه‌حل ارائه دهد.

قیمت‌ها با پذیرش برجام و FATF چهار برابر شد/ روحانی استاد فرافکنی درتحمیلFATF است

نائب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با تشریح دو ایراد اساسی لایحه بودجه ۹۸، گفت: لایحه بودجه اصلاح شده سال ۹۸، احتمالا تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته بعدی تقدیم مجلس می‌شود.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین