معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور:

دانشگاه‌ها از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان وارد پروژه‌های بزرگ شوند

عنوان

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور گفت: مشکلات کشور جز با عقل و دانش قابل حل نیست و لازم است دانشگاه‌ها را به نوعی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان وارد پروژه‌های بزرگ کرد.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری 29 مرداد ماه در سفر به شهرکرد در حاشیه بازدید از طرح ملی سامانه پرتودهی چند منظوره گاما در جمع خبرنگاران استان، با اشاره به اینکه بحث تحریم‌ها، بحث جدیدی نیست، اظهار کرد: اگر بتوان به درستی در حوزه اقتصاد مدیریت لازم را انجام داد مشکل خاصی مشاهده نخواهد شد گرچه بحث تحریم‌ها برای شرکت‌هایی که در داخل کشور بوده منفعت محسوب می‌شود.

وی افزود: مشکلات کشور جز با عقل و دانش قابل حل نیست و لازم است دانشگاه‌ها را به نوعی از طریق شرکت‌های دانش‌بنیان وارد پروژه‌های بزرگ کرد.

ستاری تصریح کرد: طرح ملی سامانه پرتودهی چند منظوره گاما از جمله این پروژه‌ها است و برای نخستین بار است که یک مجموعه خصوصی، در حوزه هسته‌ای و اتمی ورود پیدا کرده و در حال فعالیت بر روی سامانه‌های پرتودهی هسته‌ای است و یک انتقال تکنولوژی فوق‌العاده خوبی از طریق دانشگاه‌های صنعتی شریف و شهید بهشتی در این مجموعه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر فارغ‌التحصیلان حوزه هسته‌ای لازم نیست در سازمان‌های دولتی مشغول به کار شوند بلکه از طریق شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند بر روی این موضوع کار کنند که امید است بتوان حداقل 7 تا 8 مجموعه مشابه این مجموعه را توسط بخش خصوصی در کشور تاسیس کرد.

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور گفت: ما به عنوان دولت حمایت لازم را از چنین‌ پروژه‌هایی انجام می‌دهیم همانگونه که از این پروژه حمایت جدی انجام شد و در حال حاضر این مرکز کار تجاری را آغاز کرده و محصولات را مورد پرتودهی قرار می‌دهد.

وی افزود: امید است نگاه جدید در حوزه اقتصاد توسعه یابد و خوشحال هستیم که یک حوزه که کاملا در انحصار دولت بوده، به بخش خصوصی واگذار شده و در آن ورود پیدا کرده است.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

در نامه‌ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل به معاونت زنان ریاست جمهوری و نمایندگان فراکسیون زنان مجلس مطرح شد:
استدلال‌های مطرح شده برای طرح افزایش سن ازدواج غیرکارشناسی است/ این طرح دایره‌ی ازدواج‌های جوانان را تنگ‌تر میکند
ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین