مدیرکل طرح‌های اقتصادی کمیته امداد:

۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد

عنوان

یزد - ایرنا - مدیرکل طرح ‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال ۱۳۹۷، بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده ، ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش پیش بینی شد که در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان‌ها و مناطق محروم خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل کمیته امداد یزد، علی اکبر خادمی در نشست هم اندیشی با مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی استان افزود: برای این منظور چهار هزار و 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته ‌شد که این مبلغ نسبت به سال‌ های گذشته افزایش قابل توجهی دارد .
وی اظهار داشت: پارسال 152 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان ایجاد شد که 18 هزار مورد از طریق کاریابی به شرکت‌ها ، واحدهای صنعتی و خدماتی معرفی شدند.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در ادامه کاریابی برای مددجویان را جدی‌ ترین برنامه‌ها برای ایجاد اشتغال برشمرد و یادآور شد: در این زمینه سه بسته تشویقی مهم برای کارفرمایان در نظر گرفته‌ شد تا نسبت به جذب مددجویان تحت پوشش جویای کار تشویق شوند.
خادمی با بیان اینکه ارائه آموزش‌ های مهارتی به مددجویان از برنامه‌های مهم اشتغال است، تاکید کرد: پرداخت حق بیمه مددجویان جذب شده برای 2 سال به کارفرمایان و پرداخت وام قرض‌ الحسنه از جمله بسته‌های تشویقی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هم در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی نشات گرفته از کارآفرینی است و برای توسعه کارآفرینی شاخص هایی همچون توانمندسازی، ایده پردازی و خلاقیت ضروری است.
محمد حسین ریاحی با بیان اینکه باید توانمندسازی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم تصریح کرد: نظام اقتصادی روندی رو به رشد دارد، اگر این بخش را با استفاده از ظرفیت ها و با نگاه موسسه های دانش بنیان و توجه به مطالعات آمایش سرزمین مدیریت کنیم، بی شک چنین اقتصادی، شکست ناپذیر خواهد بود.
هم اکنون حدود 38 هزار نفر از اقشار نیازمند از خدمات کمیته امداد امام (ره) استان یزد بهره مند هستند.
2088/ 2047/

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

از بی نیازی به حمایت تا بی اعتنایی به مخاطب

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی

وزیر اقتصاد سوم دولت تدبیر و امید بعد از جلسه با هیات برزیلی اعلام کرد که برزیل یک خط اعتباری 1.5 میلیارد دلاری برای ایران در نظر گرفته است. این خبر خوبی است. ولی سابقه این اخبار در وزارت اقتصاد نشان می‌دهد که باید در مورد این خبر با احتیاط عمل کرد. چرا؟

مهم‌ترین مطالب سرویس

به بهانه قرارداد فاینانسی جدید ایران و برزیل
قراردادهای فاینانس‌ سرکاری دولت روحانی
سود پتروشیمی‌ها از رانت ارزی چقدر است؟
عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 
شبکه کانون های تفکر ایران با ارسال نامه ای به وزیر نفت مطرح کرد
۵ پیشنهاد برای افزایش جذابیت و اثرگذاری سازوکار عرضه نفت در بورس
رییس هیات‌مدیره صنایع داروهای انسانی مطرح کرد:
دروغ آشکار آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارویی ایران
حاشیه انتشار لیست اعضای هیات مدیره شرکت‌های وابسته به وزارت تعاون
چند شغله‌های متخلف در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار
تعارض منافع عامل جدی عدم انتشار حقوق‌ها
انتشار داوطلبانه‌ فیش‌ حقوقی؛ مطالبه‌ای برای قانون‌مداری
جلیلی پس از بازدید از نمایشگاه بین المللی معدن:
نمی‌توانند با تحریم و فشار اقتصادی مانع پیشرفت و رشد ملت ما شوند
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین