مدیرکل طرح‌های اقتصادی کمیته امداد:

۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد پیش بینی شد

عنوان

یزد - ایرنا - مدیرکل طرح ‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال ۱۳۹۷، بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های انجام شده ، ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت پوشش پیش بینی شد که در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان‌ها و مناطق محروم خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اداره کل کمیته امداد یزد، علی اکبر خادمی در نشست هم اندیشی با مدیران مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی استان افزود: برای این منظور چهار هزار و 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته ‌شد که این مبلغ نسبت به سال‌ های گذشته افزایش قابل توجهی دارد .
وی اظهار داشت: پارسال 152 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان ایجاد شد که 18 هزار مورد از طریق کاریابی به شرکت‌ها ، واحدهای صنعتی و خدماتی معرفی شدند.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد در ادامه کاریابی برای مددجویان را جدی‌ ترین برنامه‌ها برای ایجاد اشتغال برشمرد و یادآور شد: در این زمینه سه بسته تشویقی مهم برای کارفرمایان در نظر گرفته‌ شد تا نسبت به جذب مددجویان تحت پوشش جویای کار تشویق شوند.
خادمی با بیان اینکه ارائه آموزش‌ های مهارتی به مددجویان از برنامه‌های مهم اشتغال است، تاکید کرد: پرداخت حق بیمه مددجویان جذب شده برای 2 سال به کارفرمایان و پرداخت وام قرض‌ الحسنه از جمله بسته‌های تشویقی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد هم در این نشست گفت: اقتصاد مقاومتی نشات گرفته از کارآفرینی است و برای توسعه کارآفرینی شاخص هایی همچون توانمندسازی، ایده پردازی و خلاقیت ضروری است.
محمد حسین ریاحی با بیان اینکه باید توانمندسازی را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم تصریح کرد: نظام اقتصادی روندی رو به رشد دارد، اگر این بخش را با استفاده از ظرفیت ها و با نگاه موسسه های دانش بنیان و توجه به مطالعات آمایش سرزمین مدیریت کنیم، بی شک چنین اقتصادی، شکست ناپذیر خواهد بود.
هم اکنون حدود 38 هزار نفر از اقشار نیازمند از خدمات کمیته امداد امام (ره) استان یزد بهره مند هستند.
2088/ 2047/

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!

واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

جلیل محبی در سخنانی در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF گفت: وقتی جمهوری اسلامی بنا ندارد اطلاعات مالی‌اش را خارجی‌ها بدهد،‌پس چرا عده‌ای به دنبال تصویب CFT و پالرمو هستند!

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واردات ۱۰ هزار تن فانوس، مژه مصنوعی، ملامین و اره دستی از دوم تیرماه امسال تاکنون!
واردکنندگان کالاهای «ممنوعه» چگونه گمرک را دور زده‌اند؟
اقساط بازگشتی مسکن مهر، سقف بالای سر ۱۳ میلیون روستایی
راهکارهایی برای مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی
اختصاص ۶۵۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه ۹۸
اشتغال‌زایی پایدار  با بهبود فضای کسب‌وکار یا پول‌پاشی؟
مهدی غضنفری وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت
دولت روحانی مرد مقابله با تحریم و شرایط سخت نیست
عدنان موسی‌پور، رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران
تحریم‌های خارجی را دور می‌زنیم با تحریم‌های داخلی چه کنیم؟
داود سوری استاد اقتصاد دانشگاه شریف
توان اجرایی و بار علمی دولت در حال کاهش است
رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق بازرگانی ایران
گوشت ۹۰ هزار تومانی تقصیر نهادهای نظارتی است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین