فواد ایزدی:

خروج آمریکا از برجام محصول اقدامات ترامپ نیست، بلکه حاصل اقدامات اوباما و کری است/ دلخوش کردن به دادگاه لاهه تنها فریب افکار عمومی است

عنوان

ایزدی گفت: این که آمریکا می تواند از برجام خارج شود، محصول اقدامات ترامپ نیست، بلکه حاصل اقدامات اوباما و کری است.

فوأد ایزدی کارشناس مسائل بین الملل در اولین نشست برگزیدگان اقشار حزب جمنا که دوشنبه ۵ شهریورماه برگزار شد، با طرح این سوال که اگر برجام برای آمریکا خوب بود چرااز آن خارج شد، گفت: عده ای مطرح می کنند ترامپ دیوانه است و اعضای دولت به نوعی ترامپ را از سایر مقصران استثنا می کنند.

ایزدی با طرح این سوال که ما در چنین شرایطی باید چه کنیم گفت: یک دستاوردی که جمنا در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به دست آورد این بود که در مناظرات دوره قبل، کسی که از طرف جمنا کاندید ریاست جمهوری شده بود در خصوص برجام گفت که من اعتقادی به پاس کردن چک برجام ندارم. خب مردم به این سخنان اهمیت می دهند و می بینند از یک سو فردی است که خودش چک برجام را امضا کرده و از سوی دیگر فردی است که توانایی پاس کردن چک برجام را ندارد، معلوم است در این شرایط تمایل به چه کسی دارند. دوستان اصولگرا اگر با همین روش پیش بروند در انتخابات دوره بعدی هم شکست خواهند خورد.

وی با بیان اینکه در موضوعات سیاست خارجی اصولگرایان نتوانستند حرف خود را بزنند، گفت: این دوستان اصلاح طلب هستند که سیاست خارجی را مدتهاست که بر عهده دارند. دوستان اصولگرا باید از امروز شروع به فرهنگ سازی و تولید ادبیات انتخابات کنند و باید بدانند نامزد نیازمند آماده شدن است، نمی توان در چند ماه فردی را آماده کرد تا در یک مناظره از خود و برنامه هایش دفاع کند.

ایزدی در خصوص شکایت ایران از آمریکا در لاهه گفت: پیمان مودتی در سال ۱۳۳۴ بین ایران و آمریکا امضا شد که بر اساس آن دولت ایران امروز شکایتی کرده که این تحریم ها نقض آن پیمان مودت است. آمریکا هم بیان کرده است که ایران ۴۴۴ روز سفارت ما را اشغال کرده و قبلاً این پیمان مودت را نقض کرده است.

وی ادامه داد: اعضای دولت، تنها ترامپ را مشکل رابطه ایران و آمریکا می دانند، اما این که آمریکا می تواند به راحتی از برجام خارج شود، محصول اقدامات ترامپ نیست، بلکه حاصل اقدامات اوباما و کری است.

ایزدی با بیان اینکه دلخوش کردن به دادگاه لاهه تنها فریب افکار عمومی است گفت: تنها محیطی که قابلیت صدور حکم الزام آور دارد، سازمان ملل است، اما مشکل اینجاست که آمریکا در سازمان ملل حق وتو دارد. من نمی گویم پیگیر شکایت در دادگاه لاهه نباشیم، حرف من این است که مردم را امیدوار به رای این دادگاه نکنیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
درخواست مجوز روحانی برای جبران خسارات سیل
اجازه رهبر انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی
دلار آمریکا حکم ارز قاچاق پیدا می‌کند
حذف دلار از معاملات خارجی +متن طرح نمایندگان مجلس
۵ اقدام لازم برای مقابله با سیاست جدید امریکا
هدف ترامپ از «تروریست» اعلام کردن «سپاه» چیست؟
تاملی بر انتخاب نام و شعار امسال
چرا سال «رونق تولید»؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
مصاف توحید و طاغوت اجتناب ناپذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین