پاکستان بر مدار تغییر

تداوم پیروزی «تحریک انصاف» با انتخاب عارف علوی

عارف علوی

پارلمان پاکستان سه‌شنبه گذشته عارف علوی را به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور را انتخاب کرد.

نسیم آنلاین:‌ پارلمان پاکستان دیروز سه‌شنبه عارف علوی را به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور را انتخاب کرد.

پس از پیروزی «عمران خان» در انتخابات اخیر پاکستان، نگاه‌ ها به صندلی ریاست جمهوری این کشور دوخته شده بود. در این انتخابات، عارف علوی به عنوان نماینده حزب "تحریک انصاف" در مجموع با کسب 353 رأی از 679  کرسی توانست عنوان سیزدهمین رئیس جمهور پاکستان را از آن خود کند و تا پنج سال آینده در این پست باقی بماند.

مجلس شورای پاکستان که همان پارلمان پاکستان می‌باشد، شامل مجلس سنا و مجلس سفلی است. در انتخابات پارلمانی پاکستان در اسفند‌ماه 96 حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان توانست نگاه ها را به خود جلب کند و به همراه حزب "مسلم لیگ" پیشتاز شود. با انتخاب عمران خان به عنوان نخست وزیر و الان هم عارف علوی به عنوان رئیس جمهور، حزب تحریک انصاف سال موفقیت آمیزی را تجربه کرده است.

می‌توان گفت عارف علوی که اکنون در شرف هفتاد ساگی قرار دارد، موفقیت های سیاسی خود را مدیون عمران خان و حزب تحریک انصاف است. او از بدو تأسیس این حزب عضو آن شد و به عنوان یکی از بنیانگذاران حزب توانست به عنوان معاونت در این دستگاه برسد. وی از سال 2006 تا 2013 به عنوان دبیر‌کل این حزب فعالیت می‌کرد و با ورود به پارلمان در سال 2013 فعالیت سیاسی خود را ادامه داد. عارف علوی با پیروزی دوباره در سال 2018 و همچنین روند پیروزی های حزب تحریک انصاف، توانست خود را در چند قدمی ریاست جمهوری ببیند و حالا او توانسته اتفاق مهمی را در زندگی سیاسی خود رقم بزند.

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین