پاکستان بر مدار تغییر

تداوم پیروزی «تحریک انصاف» با انتخاب عارف علوی

عارف علوی

پارلمان پاکستان سه‌شنبه گذشته عارف علوی را به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور را انتخاب کرد.

نسیم آنلاین:‌ پارلمان پاکستان دیروز سه‌شنبه عارف علوی را به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور را انتخاب کرد.

پس از پیروزی «عمران خان» در انتخابات اخیر پاکستان، نگاه‌ ها به صندلی ریاست جمهوری این کشور دوخته شده بود. در این انتخابات، عارف علوی به عنوان نماینده حزب "تحریک انصاف" در مجموع با کسب 353 رأی از 679  کرسی توانست عنوان سیزدهمین رئیس جمهور پاکستان را از آن خود کند و تا پنج سال آینده در این پست باقی بماند.

مجلس شورای پاکستان که همان پارلمان پاکستان می‌باشد، شامل مجلس سنا و مجلس سفلی است. در انتخابات پارلمانی پاکستان در اسفند‌ماه 96 حزب تحریک انصاف به رهبری عمران خان توانست نگاه ها را به خود جلب کند و به همراه حزب "مسلم لیگ" پیشتاز شود. با انتخاب عمران خان به عنوان نخست وزیر و الان هم عارف علوی به عنوان رئیس جمهور، حزب تحریک انصاف سال موفقیت آمیزی را تجربه کرده است.

می‌توان گفت عارف علوی که اکنون در شرف هفتاد ساگی قرار دارد، موفقیت های سیاسی خود را مدیون عمران خان و حزب تحریک انصاف است. او از بدو تأسیس این حزب عضو آن شد و به عنوان یکی از بنیانگذاران حزب توانست به عنوان معاونت در این دستگاه برسد. وی از سال 2006 تا 2013 به عنوان دبیر‌کل این حزب فعالیت می‌کرد و با ورود به پارلمان در سال 2013 فعالیت سیاسی خود را ادامه داد. عارف علوی با پیروزی دوباره در سال 2018 و همچنین روند پیروزی های حزب تحریک انصاف، توانست خود را در چند قدمی ریاست جمهوری ببیند و حالا او توانسته اتفاق مهمی را در زندگی سیاسی خود رقم بزند.

ارسال نظر

دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد

اروپا زندانبان برجام است

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

تا اینجا که نیاز است بخشی از بودجه بیت المال صرف هزینه‌های فرهنگی به منظور تقویت فرهنگ معیار اسلامی شود حرفی نیست اما حمایت های بی دریغ در حوزه فرهنگ و تزریق بی حساب و کتاب کمک های مالی به این بخش به منظور تقویت بنگاه های فرهنگی، بدون در نظر گرفتن راهی برای ارزیابی نتایج و آیا اینکه این بنگاه ها توانسته اند از این حمایت ها به صورت موثر استفاده کنند یا خیر و اگر موثر بوده است آیا بازدهی قابل قبولی را به همراه داشته است یا نه، موجب شده تا در حوزه فرهنگ به یک آسیب جدی دچار شویم

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین