عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی»

اسحاق جهانگیری «وزیر صنعتِ» واقعی است

علی خاکساری

خاکساری گفت: وزیر صنعت ما آقای جهانگیری است. آقای شریعتمداری اگر استیضاح هم بشوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

به گزارش نسیم آنلاین علی خاکساری عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفتگو با «نود اقتصادی» در پاسخ به این سوال که با توجه به احتمال استیضاح محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، نقش وی را در نا به سامانی‌های اخیر بازار خودرو چه مقدار ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: وضعیت صنعت خودروی کشور هیچ تغییری نکرده و آقای شریعتمداری برای صنعت خودروی کشور همان آقای نعمت‌زاده است. هر دوی آنها یک سیاست را داشتند، بنابراین هیچ امیدی به بهبود صنعت خودرو نیست.

وی خاطرنشان کرد: وزیر بعدی صنعت در صورت استیضاح شریعتمداری، کاری نمی‌تواند انجام دهد، چون آقای جهانگیری وی را تعیین خواهد کرد.

خاکساری در پاسخ به این سوال که اگر آقای جهانگیری وزیر صنعت را تعیین می‌کند، چرا رضا ویسه که مشاور نزدیکش هست را به عنوان وزیر صنعت تعیین نکرد، گفت: آقای ویسه چون مریض است وزیر صنعت نشد، وگرنه در همان دور اول حتما وزیر می‌شد. او چون مشکل جسمی دارد، فعلا مشاور است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: الان هم هیچ فرقی نمی‌کند و وزیر صنعت ما آقای جهانگیری است. آقای شریعتمداری اگر استیضاح هم بشوند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
تاملی در کاندیداهای انتخابات اتاق بازرگانی
اتاق بازرگانی یا اتاق واردات؟+ نمودار ‌