سخنگوی «النجباء»: برخی نمایندگان پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا مواجهند

عنوان

سخنگوی جنبش النجباء در عراق می‌‌گوید نخست‌وزیر این کشور تعمدا آمار واقعی سربازان آمریکایی و مراکز حضورشان در عراق را پنهان می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش النجباء، عصر دیروز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین»، تصریح کرد که شخصیت ها و رهبران جریان هایی در پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا جهت حمایت از شخصی خاص برای پست نخست وزیری در کشور، روبه رو هستند.

الموسوی این سوال را مطرح کرد که چرا از آشوب گران در بصره سخن می گوییم پس دستگاه اطلاعاتی کجاست؟

وی گفت: «ما همچنان به سیاست احتیاط ادامه می دهیم؛ برای این که آمریکایی ها و همچنین سعودی ها طرح های بزرگی علیه عراق دارند.»

وی حاطرنشان کرد که «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق «تعمدا آمار سربازان آمریکایی در عراق را پنهان می کند».

سخنگوی النجباء ادامه داد: آن چه در بصره و پارلمان اتفاق می افتد فرصت ها برای ماندن العبادی در پست نخست وزیری را پایان می دهد.

وی اظهار داشت «فالح الفیاض» از سمتش به عنوان رئیس هیات الحشد الشعبی برکنار شد؛ زیرا العبادی شنیده که او نامزد نخست وزیری خواهد شد.

سخنگوی جنبش النجباء تأکید کرد: «هیچ نیروی داخلی یا خارجی نمی تواند الحشد الشعبی را منحل کند. اگر الحشدالشعبی نبود داعش اینک در کاخ های شاهزادگان در( کشورهای عربی حوزه) خلیج فارس بود.»

از سوی دیگر، «عدنان الزرفی» از رهبران ائتلاف «النصر» اعلام کرد که موضوع مداخله های منطقه ای و بین المللی در بحران بصره نیازمند تحقیق و بررسی است.

الزرفی در عین حال گفت: «العبادی سازوکار ملی را اجرا می کند و با برخی مواضع آمریکایی مخالف است و موضعی منفی درقبال الحشد الشعبی ندارد.»

وی گفت: «انحلال الحشد الشعبی مطرح نیست و درباره دولت اضطراری سخنی گفته نمی شود.».

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین