سخنگوی «النجباء»: برخی نمایندگان پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا مواجهند

عنوان

سخنگوی جنبش النجباء در عراق می‌‌گوید نخست‌وزیر این کشور تعمدا آمار واقعی سربازان آمریکایی و مراکز حضورشان در عراق را پنهان می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش النجباء، عصر دیروز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین»، تصریح کرد که شخصیت ها و رهبران جریان هایی در پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا جهت حمایت از شخصی خاص برای پست نخست وزیری در کشور، روبه رو هستند.

الموسوی این سوال را مطرح کرد که چرا از آشوب گران در بصره سخن می گوییم پس دستگاه اطلاعاتی کجاست؟

وی گفت: «ما همچنان به سیاست احتیاط ادامه می دهیم؛ برای این که آمریکایی ها و همچنین سعودی ها طرح های بزرگی علیه عراق دارند.»

وی حاطرنشان کرد که «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق «تعمدا آمار سربازان آمریکایی در عراق را پنهان می کند».

سخنگوی النجباء ادامه داد: آن چه در بصره و پارلمان اتفاق می افتد فرصت ها برای ماندن العبادی در پست نخست وزیری را پایان می دهد.

وی اظهار داشت «فالح الفیاض» از سمتش به عنوان رئیس هیات الحشد الشعبی برکنار شد؛ زیرا العبادی شنیده که او نامزد نخست وزیری خواهد شد.

سخنگوی جنبش النجباء تأکید کرد: «هیچ نیروی داخلی یا خارجی نمی تواند الحشد الشعبی را منحل کند. اگر الحشدالشعبی نبود داعش اینک در کاخ های شاهزادگان در( کشورهای عربی حوزه) خلیج فارس بود.»

از سوی دیگر، «عدنان الزرفی» از رهبران ائتلاف «النصر» اعلام کرد که موضوع مداخله های منطقه ای و بین المللی در بحران بصره نیازمند تحقیق و بررسی است.

الزرفی در عین حال گفت: «العبادی سازوکار ملی را اجرا می کند و با برخی مواضع آمریکایی مخالف است و موضعی منفی درقبال الحشد الشعبی ندارد.»

وی گفت: «انحلال الحشد الشعبی مطرح نیست و درباره دولت اضطراری سخنی گفته نمی شود.».

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد

خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

لابی برای ابقا رئیس صندوق بازنشستگی!

گزارش‌ها از نهایی شدن خداحافظی جمشید تقی زاده، از ریاست صندوق بازنشستگی کشوری حکایت دارد. آنطور که خبرنگار «نود اقتصادی» دریافته است، جمشید تقی‌زاده با همه مقاومت‌ها برای ماندن در این مسئولیت، مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان شده و باید هرچه سریعتر صندلی ریاست بر این صندوق را ترک گوید.

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین