سخنگوی «النجباء»: برخی نمایندگان پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا مواجهند

عنوان

سخنگوی جنبش النجباء در عراق می‌‌گوید نخست‌وزیر این کشور تعمدا آمار واقعی سربازان آمریکایی و مراکز حضورشان در عراق را پنهان می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «هاشم الموسوی» سخنگوی جنبش النجباء، عصر دیروز در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین»، تصریح کرد که شخصیت ها و رهبران جریان هایی در پارلمان عراق با فشارهای فزاینده آمریکا جهت حمایت از شخصی خاص برای پست نخست وزیری در کشور، روبه رو هستند.

الموسوی این سوال را مطرح کرد که چرا از آشوب گران در بصره سخن می گوییم پس دستگاه اطلاعاتی کجاست؟

وی گفت: «ما همچنان به سیاست احتیاط ادامه می دهیم؛ برای این که آمریکایی ها و همچنین سعودی ها طرح های بزرگی علیه عراق دارند.»

وی حاطرنشان کرد که «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق «تعمدا آمار سربازان آمریکایی در عراق را پنهان می کند».

سخنگوی النجباء ادامه داد: آن چه در بصره و پارلمان اتفاق می افتد فرصت ها برای ماندن العبادی در پست نخست وزیری را پایان می دهد.

وی اظهار داشت «فالح الفیاض» از سمتش به عنوان رئیس هیات الحشد الشعبی برکنار شد؛ زیرا العبادی شنیده که او نامزد نخست وزیری خواهد شد.

سخنگوی جنبش النجباء تأکید کرد: «هیچ نیروی داخلی یا خارجی نمی تواند الحشد الشعبی را منحل کند. اگر الحشدالشعبی نبود داعش اینک در کاخ های شاهزادگان در( کشورهای عربی حوزه) خلیج فارس بود.»

از سوی دیگر، «عدنان الزرفی» از رهبران ائتلاف «النصر» اعلام کرد که موضوع مداخله های منطقه ای و بین المللی در بحران بصره نیازمند تحقیق و بررسی است.

الزرفی در عین حال گفت: «العبادی سازوکار ملی را اجرا می کند و با برخی مواضع آمریکایی مخالف است و موضعی منفی درقبال الحشد الشعبی ندارد.»

وی گفت: «انحلال الحشد الشعبی مطرح نیست و درباره دولت اضطراری سخنی گفته نمی شود.».

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد

اروپا زندانبان برجام است

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی

تا اینجا که نیاز است بخشی از بودجه بیت المال صرف هزینه‌های فرهنگی به منظور تقویت فرهنگ معیار اسلامی شود حرفی نیست اما حمایت های بی دریغ در حوزه فرهنگ و تزریق بی حساب و کتاب کمک های مالی به این بخش به منظور تقویت بنگاه های فرهنگی، بدون در نظر گرفتن راهی برای ارزیابی نتایج و آیا اینکه این بنگاه ها توانسته اند از این حمایت ها به صورت موثر استفاده کنند یا خیر و اگر موثر بوده است آیا بازدهی قابل قبولی را به همراه داشته است یا نه، موجب شده تا در حوزه فرهنگ به یک آسیب جدی دچار شویم

مشکلات امروز نتیجه اجرای سیاست‌های نیلی و دوستانش است

آقای نیلی باید پاسخگوی عملکرد خود در 5 سال اخیر باشند، ایشان توقع داشتند 100 درصد سیاست‌هایشان اجرا شود، در حالیکه 80-70 درصد سیاستهای فعلی اجرا شده نتیجه تصمیمات ایشان و دوستانشان است

چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟

عبدالله شهبازی مورخ و پژوهشگر در خصوص این گزارش بی‌بی‌سی درباره قحطی بزرگ در ایران نوشت:  دیروز انکار می‌کردند. حالا برای ترسانیدن ما مطرح می‌کنند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

مرگ انسانیت
می‌بینی ماریه؟
هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین