پنجمین گزارش «برجامی» مجلس تدوین شد

عنوان

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از تدوین پنجمین گزارش شش ماهه کمیسیون امنیت ملی درباره نحوه اجرای برجام خبر داد.

حجتالاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از تدوین پنجمین گزارش شش ماهه این کمیته از نحوه اجرای برجام خبر داد و گفت: پنجمین گزارش از عملکرد برجام تدوین و تقدیم هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس شده است.

تدوین چهارمین گزارش برجامی مجلس به زمان دیگری موکول شد

وی با بیان اینکه احتمالا بررسی پنجمین گزارش کمیته هسته ای مجلس از عملکرد برجام پس از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در دستورکار کمیسیون قرار می گیرد، افزود: این گزارش پس از بررسی و تصویب در کمیسیون امنیت ملی، برای قرائت در جلسه علنی مجلس، تقدیم هیئت رئیسه پارلمان می شود.

رئیس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه در تدوین گزارش پنجم کمیسیون از گزارش های 3 ماهه (4 و 5) وزارت خارجه درباره نحوه اجرای برجام استفاده شده است، ادامه داد: علاوه بر این، نتیجه بازدید اعضای کمیسیون از تأسیسات هسته ای نطنز و فوردو نیز در گزارش پنجم کمیسیون از نحوه اجرای برجام گنجانده شده است.

حجت الاسلام ذوالنور تصریح کرد: بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی از تأسیسات هسته ای در راستای بُعد نظارتی مجلس انجام می شود و نمایندگان از طریق این بازدیدها در جریان روند فعالیت های هسته ای قرار می گیرند.

نماینده مردم قم در مجلس با اشاره به دهمین گزارش برجامی وزارت امور خارجه که چندی پیش تقدیم کمیسیون امنیت ملی مجلس شده است،گفت: طبق مصوبه مجلس، وزارت امورخارجه پس از توافق هسته ای با 1+5، باید به طور مستمر گزارشی از عملکرد اجرای آن را به مجلس و کمیسیون امنیت ملی ارائه می کند، دهمین گزارش نیز چندی پیش تقدیم مجلس شده است.

به گزارش تسنیم، وزارت امور خارجه تا کنون 10 گزارش سه ماهه از نحوه اجرای برجام را تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی کرده است.

پس از اجرایی شدن توافق هسته ای، نمایندگان مجلس با تصویب قانون «اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، وزارت امور خارجه را موظف کردند که هر 3 ماه یک بار گزارشی از نحوه اجرای برجام و میزان پایبندی طرف های مقابل به این توافق را به نمایندگلن مجلس ارائه دهد.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

روایت عباس شاکری از تبعات چند برابر شدن قیمت دلار در ماه‌های اخیر

هیچ چیز از افزایش قیمت دلار عایدمان نشد!

تفکر بسیجی، الگوی وحدت ملی و امنیت پایدار

شکاف های نسلی، جنسیتی، قومی، مذهبی، طبقاتی، تَرَک هایی هستند که به عنوان نقاط آسیب پذیر، می توانند جامعه ی یکپارچه را دچار تزلزل نمایند و وحدت ملی را تضعیف کنند. منازعات بی ثمر و تفرقه افکن سیاسی و جناحی نیز بر ایجاد شکاف اجتماعی و تضعیف وحدت ملی و در نتیجه زوال امنیت ملی نقش به سزایی دارد.

اکنون هم تحریم خارجی هستیم هم داخلی

محمدرضا نجفی منش گفت در دوره اول، ما مشکلات داخلی نداشتیم و سیاستگذاران این صنعت را همراهی می‌کردند ولی در دوره جدید علاوه بر تحریم بین‌المللی شاهد تحریم داخلی هم هستیم. بارها این موضوع را هشدار داده‌ایم اما هیچ کس صدای ما را نمی‌شنود.

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

مهم‌ترین مطالب سرویس

نگاهی به گزارش «صد سال پیش در ایران چه خبر بود» بی‌بی‌سی
چرا بی‌بی‌سی به پرونده قحطی بزرگ و نسل کشی ایرانیان پرداخت؟
در واکنش به قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر
نقوی حسینی: شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد
دکتر جلیلی در دیدار با انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی کشور:
مساجد فضای بازی کودکان داشته باشند/ برنامه‌ریزی برای تولید اسباب‌بازی یک ضرورت است
دکتر ابومحمد عسگرخانی در گفتگوی تفصیلی مطرح کرد
اروپا زندانبان برجام است
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:
رفتار آمریکا از دوره جاهلیت عرب هم بدتر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین