اروپا: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها را پایان دهد

عنوان

تهران- ایرنا- پارلمان اروپا در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب یک روستا در شرق قدس و کوچاندن ساکنان آن، ضمن هشدار به تل آویو، اعلام کرد: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها و تخریب تأسیسات آنان در سرزمین های اشغالی را پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری «وفا» فلسطین، پارلمان اروپا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نسبت به عواقب تخریب روستای «الخان الاحمر» در شرق قدس هشدار داد.
این سازمان اروپایی همچنین از تل آویو خواست؛ تمامی اقدامات یکجانبه گرایانه برای تغییر شرایط موجود را متوقف کند و به سیاست تخریب تأسیسات فلسطینی در سرزمین های اشغالی پایان دهد.
در همین حال، «عدنان غیث» استاندار قدس از پارلمان اروپا به دلیل هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب تخریب روستای الخان الاحمر و نقض پیمان ژنو 4 قدردانی کرد.
غیث تصریح کرد: تصمیم پارلمان اروپا بسیار حائز اهمیت است و نشان از نگرانی جهانیان نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی دارد.
استاندار قدس از جهانیان خواست در برابر اقدامات رژیم تل آویو بایستند؛ رژیمی که بحران زیادی برای مردم فلسطین به وجود آورده و منازل مسکونی آنها را تخریب می کند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه یورش و محاصره به روستاهای شرق قدس، روز پنجشنبه روستای الخان الاحمر را محاصره کردند و قصد دارند، ضمن تخریب این روستا، ساکنان آن را به صورت اجباری به جای دیگری منتقل کنند.
بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست، الخان الاحمر را منطقه نظامی اعلام کرده و مانع ورود ساکنان به منازل ویران شده خود شدند.
دادگاه عالی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با صدور حکمی، ضمن رد درخواست اعتراض به تصمیم این رژیم برای تخریب روستای خان الاحمر، به نظامیان خود اجازه داد، پس از ضرب الاجل موقت هفت روزه، این روستای فقیرنشین را تخریب کنند.
روستای خان ‌الاحمر در شرق کرانه باختری رود اردن و در نزدیکی دو شهرک صهیونیست قرار دارد که ساکنان آن، عمدتاً با دامداری ارتزاق می کنند.
شبس**9363**1504

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی