اروپا: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها را پایان دهد

عنوان

تهران- ایرنا- پارلمان اروپا در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب یک روستا در شرق قدس و کوچاندن ساکنان آن، ضمن هشدار به تل آویو، اعلام کرد: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها و تخریب تأسیسات آنان در سرزمین های اشغالی را پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری «وفا» فلسطین، پارلمان اروپا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نسبت به عواقب تخریب روستای «الخان الاحمر» در شرق قدس هشدار داد.
این سازمان اروپایی همچنین از تل آویو خواست؛ تمامی اقدامات یکجانبه گرایانه برای تغییر شرایط موجود را متوقف کند و به سیاست تخریب تأسیسات فلسطینی در سرزمین های اشغالی پایان دهد.
در همین حال، «عدنان غیث» استاندار قدس از پارلمان اروپا به دلیل هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب تخریب روستای الخان الاحمر و نقض پیمان ژنو 4 قدردانی کرد.
غیث تصریح کرد: تصمیم پارلمان اروپا بسیار حائز اهمیت است و نشان از نگرانی جهانیان نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی دارد.
استاندار قدس از جهانیان خواست در برابر اقدامات رژیم تل آویو بایستند؛ رژیمی که بحران زیادی برای مردم فلسطین به وجود آورده و منازل مسکونی آنها را تخریب می کند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه یورش و محاصره به روستاهای شرق قدس، روز پنجشنبه روستای الخان الاحمر را محاصره کردند و قصد دارند، ضمن تخریب این روستا، ساکنان آن را به صورت اجباری به جای دیگری منتقل کنند.
بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست، الخان الاحمر را منطقه نظامی اعلام کرده و مانع ورود ساکنان به منازل ویران شده خود شدند.
دادگاه عالی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با صدور حکمی، ضمن رد درخواست اعتراض به تصمیم این رژیم برای تخریب روستای خان الاحمر، به نظامیان خود اجازه داد، پس از ضرب الاجل موقت هفت روزه، این روستای فقیرنشین را تخریب کنند.
روستای خان ‌الاحمر در شرق کرانه باختری رود اردن و در نزدیکی دو شهرک صهیونیست قرار دارد که ساکنان آن، عمدتاً با دامداری ارتزاق می کنند.
شبس**9363**1504

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

امضای الویری پای قانون نظارت استصوابی

«از قول من ذکر شده در مجلس اول در کمیسیون آیین‌نامه داخلی که من هم عضو آن کمیسیون بودم، نظارت استصوابی تصویب شده است، در حالی که اعلام می‌کنم اولاً من عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اول نبودم و دوم اینکه چنین موضوعی مربوط به این کمیسیون نیست و به قانون انتخابات مربوط است که در مجلس دوره چهارم مطرح شد».

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین