اروپا: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها را پایان دهد

عنوان

تهران- ایرنا- پارلمان اروپا در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب یک روستا در شرق قدس و کوچاندن ساکنان آن، ضمن هشدار به تل آویو، اعلام کرد: اسرائیل سیاست کوچ اجباری فلسطینی ها و تخریب تأسیسات آنان در سرزمین های اشغالی را پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری «وفا» فلسطین، پارلمان اروپا روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای نسبت به عواقب تخریب روستای «الخان الاحمر» در شرق قدس هشدار داد.
این سازمان اروپایی همچنین از تل آویو خواست؛ تمامی اقدامات یکجانبه گرایانه برای تغییر شرایط موجود را متوقف کند و به سیاست تخریب تأسیسات فلسطینی در سرزمین های اشغالی پایان دهد.
در همین حال، «عدنان غیث» استاندار قدس از پارلمان اروپا به دلیل هشدار به رژیم صهیونیستی نسبت به عواقب تخریب روستای الخان الاحمر و نقض پیمان ژنو 4 قدردانی کرد.
غیث تصریح کرد: تصمیم پارلمان اروپا بسیار حائز اهمیت است و نشان از نگرانی جهانیان نسبت به جنایت های رژیم صهیونیستی دارد.
استاندار قدس از جهانیان خواست در برابر اقدامات رژیم تل آویو بایستند؛ رژیمی که بحران زیادی برای مردم فلسطین به وجود آورده و منازل مسکونی آنها را تخریب می کند.
نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه یورش و محاصره به روستاهای شرق قدس، روز پنجشنبه روستای الخان الاحمر را محاصره کردند و قصد دارند، ضمن تخریب این روستا، ساکنان آن را به صورت اجباری به جای دیگری منتقل کنند.
بر اساس این گزارش، نظامیان صهیونیست، الخان الاحمر را منطقه نظامی اعلام کرده و مانع ورود ساکنان به منازل ویران شده خود شدند.
دادگاه عالی رژیم صهیونیستی چهارشنبه گذشته با صدور حکمی، ضمن رد درخواست اعتراض به تصمیم این رژیم برای تخریب روستای خان الاحمر، به نظامیان خود اجازه داد، پس از ضرب الاجل موقت هفت روزه، این روستای فقیرنشین را تخریب کنند.
روستای خان ‌الاحمر در شرق کرانه باختری رود اردن و در نزدیکی دو شهرک صهیونیست قرار دارد که ساکنان آن، عمدتاً با دامداری ارتزاق می کنند.
شبس**9363**1504

منبع: ایرنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین