واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه وندی شرمن

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، تحمیل تحریم‌ها، دستکاری قیمت نفت، سوءاستفاده از دلار برای رسیدن به منافع خاص و تضعیف دولت‌های مستقل جهان جزو ارزش‌های غربی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اظهارات یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد مقامات مسکو درک نمی کنند که توسعه اقتصادی روسیه چگونه می تواند در جهت ضربه زدن به منافع ملی آمریکا باشد. وضعیت اقتصادی روسیه چه ارتباطی با منافع ملی آمریکا دارد؟

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به اظهارات "وندی شرمن" معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی که گفته بود: «تقویت مواضع اقتصادی روسیه منافع ملی آمریکا را در معرض تهدید قرار میدهد»، یادآور شد: «این دیپلمات سابق همچنین گفته که مایل نیست شهروندان روسی آسیب ببینند و آنها حق زندگی شرافتمندانه را دارند. در حالیکه این سخنان توهین به جامعه روسیه و کاملا بدبینانه است. وی در عین حال گفته که غرب باید اقدامات جدی تری برای تضعیف کنترل پوتین بر جامعه روسیه انجام دهد(پایان نقل قول). این در حالیست که آنها از مداخله روسیه در امور داخلی آمریکا صحبت می کنند!»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «این افراد کسانی هستند که پشت تصمیم گیری های سیاست خارجی آمریکا در رابطه با روسیه قرار دارند. این افراد کسانی هستند که در ارتباط نزدیک با نامزد اصلی حزب دموکرات (هیلاری کلینتون) برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا فعالیت دارند.»

این دیپلمات روس گفت: «ظاهراً تحمیل تحریم ها، دستکاری بر قیمت نفت در بازار جهانی، سوءاستفاده از دلار بعنوان ارز بین المللی مورد استفاده در جهان برای رسیدن به منافع خاص خود، و استفاده از تمامی اینها برای تضعیف دولت های مستقل جهان جزو ارزش های غربی شده است.»

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی