واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه وندی شرمن

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، تحمیل تحریم‌ها، دستکاری قیمت نفت، سوءاستفاده از دلار برای رسیدن به منافع خاص و تضعیف دولت‌های مستقل جهان جزو ارزش‌های غربی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اظهارات یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد مقامات مسکو درک نمی کنند که توسعه اقتصادی روسیه چگونه می تواند در جهت ضربه زدن به منافع ملی آمریکا باشد. وضعیت اقتصادی روسیه چه ارتباطی با منافع ملی آمریکا دارد؟

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به اظهارات "وندی شرمن" معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی که گفته بود: «تقویت مواضع اقتصادی روسیه منافع ملی آمریکا را در معرض تهدید قرار میدهد»، یادآور شد: «این دیپلمات سابق همچنین گفته که مایل نیست شهروندان روسی آسیب ببینند و آنها حق زندگی شرافتمندانه را دارند. در حالیکه این سخنان توهین به جامعه روسیه و کاملا بدبینانه است. وی در عین حال گفته که غرب باید اقدامات جدی تری برای تضعیف کنترل پوتین بر جامعه روسیه انجام دهد(پایان نقل قول). این در حالیست که آنها از مداخله روسیه در امور داخلی آمریکا صحبت می کنند!»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «این افراد کسانی هستند که پشت تصمیم گیری های سیاست خارجی آمریکا در رابطه با روسیه قرار دارند. این افراد کسانی هستند که در ارتباط نزدیک با نامزد اصلی حزب دموکرات (هیلاری کلینتون) برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا فعالیت دارند.»

این دیپلمات روس گفت: «ظاهراً تحمیل تحریم ها، دستکاری بر قیمت نفت در بازار جهانی، سوءاستفاده از دلار بعنوان ارز بین المللی مورد استفاده در جهان برای رسیدن به منافع خاص خود، و استفاده از تمامی اینها برای تضعیف دولت های مستقل جهان جزو ارزش های غربی شده است.»

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

نسیم آنلاین بررسی می‌کند

مخاطرات اقتصادی نداشتن سفیر در هند و چین

مطابق اصل ۵۷ قانون اساسی از ۳ قوه مطالبه می‌کنیم

واژه نظارت بر رهبری نه در قانون اساسی آمده است و نه در‌ آیین‌نامه مجلس خبرگان. خبرگان از لحاظ حقوقی و فقهی و از لحاظ قانونی، نظارتی بر عملکرد رهبری ندارد چون اگر قرار باشد نظارت بر رهبری داشته باشیم، آن وقت خبرگان بر ولی، ولایت پیدا می‌کند، در حالی که خبرگان ولایتی بر ولی‌فقیه ندارد اما در چارچوب اصل 111 قانون اساسی برای نظارت بر تداوم صفات رهبری، کمیسیونی تشکیل شده به نام کمیسیون تحقیق و بررسی.

خروج آمریکا از برجام، تمسخر اصول اساسی حقوق بین‌الملل است

سرنوشت برجام یکی از مهمترین نگرانی‌های جهانی است و اقدام یک‌جانبه آمریکا در خروج از این توافق، تأثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی به همراه خواهد داشت.

امضای الویری پای قانون نظارت استصوابی

«از قول من ذکر شده در مجلس اول در کمیسیون آیین‌نامه داخلی که من هم عضو آن کمیسیون بودم، نظارت استصوابی تصویب شده است، در حالی که اعلام می‌کنم اولاً من عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اول نبودم و دوم اینکه چنین موضوعی مربوط به این کمیسیون نیست و به قانون انتخابات مربوط است که در مجلس دوره چهارم مطرح شد».

مهم‌ترین مطالب سرویس

دبیرکل حزب‌الله لبنان برای اولین بار در یک فیلم مستند از شهید هادی نصرالله سخن گفت
ناگفته های سیدحسن نصرالله از پسر شهیدش: دوست داشتم طلبه شود / جنگ رسانه ای نصرالله و صهیونیست ها پس از شهادت سیدهادی
لزوم حساسیت به ترورهای کور و تفرقه انگیز در منطقه و کشور
موساد و آغاز سیاست ترور در خارج از سرزمین‌های اشغالی
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
۴پیام راهبردی نشست تهران
واشنگتن و مصادره ادلب
سوریه در نقطه پایانی تغییر
بشار اسد در دیدار با سناتور آمریکایی:
تهدید و تحریم از ویژگی‌های اصلی رفتار آمریکاست
پوتین و اردوغان به تهران می‌آیند
نشست سرنوشت ساز تهران
تلاش تمام‌عیار واشنگتن برای حفظ حیدر العبادی در پست نخست وزیری!
چه کسی نماینده ترامپ را متوقف می‌کند؟
دور پایانی ماراتن تشکیل بزرگ‌ترین فراکسیون پارلمان
کلید تشکیل دولت عراق در دستان کردها و اهل تسنن
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین