واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه وندی شرمن

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، تحمیل تحریم‌ها، دستکاری قیمت نفت، سوءاستفاده از دلار برای رسیدن به منافع خاص و تضعیف دولت‌های مستقل جهان جزو ارزش‌های غربی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اظهارات یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد مقامات مسکو درک نمی کنند که توسعه اقتصادی روسیه چگونه می تواند در جهت ضربه زدن به منافع ملی آمریکا باشد. وضعیت اقتصادی روسیه چه ارتباطی با منافع ملی آمریکا دارد؟

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به اظهارات "وندی شرمن" معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی که گفته بود: «تقویت مواضع اقتصادی روسیه منافع ملی آمریکا را در معرض تهدید قرار میدهد»، یادآور شد: «این دیپلمات سابق همچنین گفته که مایل نیست شهروندان روسی آسیب ببینند و آنها حق زندگی شرافتمندانه را دارند. در حالیکه این سخنان توهین به جامعه روسیه و کاملا بدبینانه است. وی در عین حال گفته که غرب باید اقدامات جدی تری برای تضعیف کنترل پوتین بر جامعه روسیه انجام دهد(پایان نقل قول). این در حالیست که آنها از مداخله روسیه در امور داخلی آمریکا صحبت می کنند!»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «این افراد کسانی هستند که پشت تصمیم گیری های سیاست خارجی آمریکا در رابطه با روسیه قرار دارند. این افراد کسانی هستند که در ارتباط نزدیک با نامزد اصلی حزب دموکرات (هیلاری کلینتون) برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا فعالیت دارند.»

این دیپلمات روس گفت: «ظاهراً تحمیل تحریم ها، دستکاری بر قیمت نفت در بازار جهانی، سوءاستفاده از دلار بعنوان ارز بین المللی مورد استفاده در جهان برای رسیدن به منافع خاص خود، و استفاده از تمامی اینها برای تضعیف دولت های مستقل جهان جزو ارزش های غربی شده است.»

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

گزارش نیویورک تایمز از اقدامات سعودی علیه ایران

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است/ تصویب فوریت طرح هیجانی بود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به طرح افزایش حداقل سن ازدواج دختران گفت:«ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۶ سال خلاف شرع است و تصویب یک فرویت بررسی طرح اصلاح قانونی مدنی یک کار هیجانی بود».

شهیدان؛ صدای بیدارگر جامعه

رهبر انقلاب فرمودند: اگر روحیه جهاد و شهادت گسترش یابد، گرایش به شرق و غرب، و کفر و الحاد رخت برخواهد بست.

تحریم ها تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشته است

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری گفت: ملت ایران در این موضوع استقامت و ایستادگی خود را نشان دادند و کاملا روشن کردند کسی که امروز در فکر فشار و ظلم به مردم است، هیئت حاکمه آمریکاست و نه دیگری.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین