واکنش روسیه به اظهارات مداخله‌جویانه وندی شرمن

عنوان

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، تحمیل تحریم‌ها، دستکاری قیمت نفت، سوءاستفاده از دلار برای رسیدن به منافع خاص و تضعیف دولت‌های مستقل جهان جزو ارزش‌های غربی شده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اظهارات یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد مقامات مسکو درک نمی کنند که توسعه اقتصادی روسیه چگونه می تواند در جهت ضربه زدن به منافع ملی آمریکا باشد. وضعیت اقتصادی روسیه چه ارتباطی با منافع ملی آمریکا دارد؟

زاخارووا در کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به اظهارات "وندی شرمن" معاون وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی که گفته بود: «تقویت مواضع اقتصادی روسیه منافع ملی آمریکا را در معرض تهدید قرار میدهد»، یادآور شد: «این دیپلمات سابق همچنین گفته که مایل نیست شهروندان روسی آسیب ببینند و آنها حق زندگی شرافتمندانه را دارند. در حالیکه این سخنان توهین به جامعه روسیه و کاملا بدبینانه است. وی در عین حال گفته که غرب باید اقدامات جدی تری برای تضعیف کنترل پوتین بر جامعه روسیه انجام دهد(پایان نقل قول). این در حالیست که آنها از مداخله روسیه در امور داخلی آمریکا صحبت می کنند!»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: «این افراد کسانی هستند که پشت تصمیم گیری های سیاست خارجی آمریکا در رابطه با روسیه قرار دارند. این افراد کسانی هستند که در ارتباط نزدیک با نامزد اصلی حزب دموکرات (هیلاری کلینتون) برای رسیدن به سمت ریاست جمهوری آمریکا فعالیت دارند.»

این دیپلمات روس گفت: «ظاهراً تحمیل تحریم ها، دستکاری بر قیمت نفت در بازار جهانی، سوءاستفاده از دلار بعنوان ارز بین المللی مورد استفاده در جهان برای رسیدن به منافع خاص خود، و استفاده از تمامی اینها برای تضعیف دولت های مستقل جهان جزو ارزش های غربی شده است.»

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین