دفاع چین درباره تمرینات نظامی «شرق-۲۰۱۸» چه گفت؟

عنوان

وزیر دفاع چین اجرای مانور نظامی «شرق-۲۰۱۸» روسیه را نشان دهنده اعتماد متقابل کامل و روابط راهبردی بین مسکو و پکن ارزیابی و خواستار تقویت روابط بین ارتش‌های دو کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ژنرال "وی فنگ هه" وزیر دفاع چین اعلام کرد که تمرینات نظامی «شرق-2018» نشان دهنده اعتماد کامل دوجانبه و دوستی مرسوم بین روسیه و چین است.

وزیر دفاع چین در راس هیئتی بلندپایه از طرف پکن روز پنجشنبه، دیروز، به همراه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری و "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه، از اجرای بخش اصلی رژه نیروهای نظامی شرکت کننده در مانور «شرق-2018» دیدن کرد.

وی پس از بازدید خود، در جمع خبرنگاران گفت: «این تمرینات نظامی به طور کامل سطح مشارکت راهبردی و همه جانبه بین روسیه و چین را نشان داده و نمونه بارزی از اعتماد متقابل راهبردی، همکاری های واقع بینانه و دوستی مرسوم بین دو کشور است.»

به گفته وی، این مانورها عزم راسخ و پایبندی کامل روسیه و چین به دفاع مشترک از صلح و امنیت در منطقه و همچنین بالا بردن توان رزمی نیروهای نظامی دو کشور به منظور مقابله با هرگونه تهدید امنیتی را ثابت کرد.

این مقام بلندپایه نظامی تاکید کرد که روسیه و چین باید در آینده نیز همکاری های راهبردی خود و حرکت به سمت روابط هرچه بیشتر ارتش های دو کشور را تقویت کنند.

لازم به یادآوری است، تمرینات نظامی گسترده «شرق-2018» از تاریخ 11 الی 17 سپتامبر (20 الی 26 شهریور) در مناطق خشکی و دریایی شرق دور روسیه و در آب های ساحلی اقیانوس آرام جریان دارند. در این مانورها حدود 300 هزار نیروی نظامی روسیه، بیش از هزار هواپیما، بالگرد و پهپاد، حدود 36 هزار تانک، خودروی زرهی و دیگر وسایل نقلیه سنگین و نزدیک به 80 کشتی جنگی و کشتی های پشتیبانی شرکت دارند.

مانور «شرق-2018» گسترده ترین تمرینات نظامی ارتش روسیه از لحاظ کمیت و کیفیت است و در سال جاری با حضور نظامیان مغولستان و چین، جنبه بین المللی پیدا کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین