دفاع چین درباره تمرینات نظامی «شرق-۲۰۱۸» چه گفت؟

عنوان

وزیر دفاع چین اجرای مانور نظامی «شرق-۲۰۱۸» روسیه را نشان دهنده اعتماد متقابل کامل و روابط راهبردی بین مسکو و پکن ارزیابی و خواستار تقویت روابط بین ارتش‌های دو کشور شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ژنرال "وی فنگ هه" وزیر دفاع چین اعلام کرد که تمرینات نظامی «شرق-2018» نشان دهنده اعتماد کامل دوجانبه و دوستی مرسوم بین روسیه و چین است.

وزیر دفاع چین در راس هیئتی بلندپایه از طرف پکن روز پنجشنبه، دیروز، به همراه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری و "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه، از اجرای بخش اصلی رژه نیروهای نظامی شرکت کننده در مانور «شرق-2018» دیدن کرد.

وی پس از بازدید خود، در جمع خبرنگاران گفت: «این تمرینات نظامی به طور کامل سطح مشارکت راهبردی و همه جانبه بین روسیه و چین را نشان داده و نمونه بارزی از اعتماد متقابل راهبردی، همکاری های واقع بینانه و دوستی مرسوم بین دو کشور است.»

به گفته وی، این مانورها عزم راسخ و پایبندی کامل روسیه و چین به دفاع مشترک از صلح و امنیت در منطقه و همچنین بالا بردن توان رزمی نیروهای نظامی دو کشور به منظور مقابله با هرگونه تهدید امنیتی را ثابت کرد.

این مقام بلندپایه نظامی تاکید کرد که روسیه و چین باید در آینده نیز همکاری های راهبردی خود و حرکت به سمت روابط هرچه بیشتر ارتش های دو کشور را تقویت کنند.

لازم به یادآوری است، تمرینات نظامی گسترده «شرق-2018» از تاریخ 11 الی 17 سپتامبر (20 الی 26 شهریور) در مناطق خشکی و دریایی شرق دور روسیه و در آب های ساحلی اقیانوس آرام جریان دارند. در این مانورها حدود 300 هزار نیروی نظامی روسیه، بیش از هزار هواپیما، بالگرد و پهپاد، حدود 36 هزار تانک، خودروی زرهی و دیگر وسایل نقلیه سنگین و نزدیک به 80 کشتی جنگی و کشتی های پشتیبانی شرکت دارند.

مانور «شرق-2018» گسترده ترین تمرینات نظامی ارتش روسیه از لحاظ کمیت و کیفیت است و در سال جاری با حضور نظامیان مغولستان و چین، جنبه بین المللی پیدا کرده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی