هیلی: دفاع آن سان سوچی از حبس دو خبرنگار رویترز "غیرقابل باور" است

عنوان

سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهارات رهبر میانمار در دفاع از حبس دو خبرنگار رویترز را مورد سرزنش قرار داد و آن را "غیرقابل باور" دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار در نشست جهانی اقتصاد در هانوی گفته بود که حبس دو خبرنگار رویترز ربطی به آزادی بیان ندارد و آنها می توانند علیه حکم هفت سال حبس خود درخواست تجدید نظر دهند.

وی گفته بود:‌ آنها به دلیل اینکه خبرنگار هستند، زندانی نشده اند، بلکه به این دلیل به زندان افتاده اند که براساس نظر دادگاه این دو نفر قوانین مربوط به قانون اسرار دولتی را نقض کرده‌اند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل این اظهارات رهبر میانمار را به شدت مورد انتقاد قرار داده و در توئیتی گفت: آنگ سان سوچی اول سرکوب روهینجایی‌ها توسط ارتش و نیروهای امنیتی میانمار را انکار کرد و حالا از زندانی شدن این دو خبرنگار رویترز که این اخبار را پوشش می‌دادند، دفاع کرده است. این مساله غیرقابل باور است.

در پی زندانی شدن این دو خبرنگار، سازمان ملل، گروه‌های حقوق بشری و گروه‌های آزادی رسانه‌ای و چند دولت خواستار آزادی این دو نفر شده و حکم صادره را به شدت مورد انتقاد قرار دادند. در همین حال، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز خواستار آزادی این دو نفر شدند.

خبرگزاری رویترز نیز در واکنش به اظهارات آنگ سان سوچی درباره این دو خبرنگار در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما همچنان بر این باوریم که این دو خبرنگار قانونی را نقض نکرده و در فعالیت‌های ضد دولتی شرکت نداشته‌اند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ایدر دیدار مدال‌آوران و قهرمانان بازی‌های پاراآسیایی

قطعاً مشکلات اقتصادی با استفاده درست از ظرفیت‌های کشور حل خواهد شد

عدم همکاری ارزی پتروشیمی‌ها؛ از انکار تا واقعیت 

بررسی تحولات چند ماه اخیر بازار ارز و عملکرد پتروشیمی‌ها در عرضه ارز حاصل از صادرات خود، نشان می‌دهد که این شرکت‌ها در دوران بحران ارزی، به‌جای کمک به دولت، جهت برطرف کردن بحران، بیشتر به دنبال بالا بردن سود خود بوده‌اند، همکاری نکردن پتروشیمی‌ها، ازآن‌جهت حائز اهمیت است که این شرکت‌ها جزءارز آورترین صنایع کشور هستند.

مقاومت به سادگی تن به آتش‌بس نمی‌دهد؛ تبادل اسرا چالش بزرگ نتانیاهو

ارتش رژیم صهیونیستی سعی داشت با تکرار طرحی که حماس علیه آنان در جنگ پیشین انجام داد(ربایش نیروی نظامی) ضمن کاهش فشار افکار عمومی بر دولت نتانیاهو، برگ برنده ای برای آتش بس با حماس و تبادل اسرا داشته باشد. اما هوشیاری مقاومت چالش اسرا را برای صهیونیست ها دو چندان کرد.

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

هشدار ۳۵ NGO و سازمان حقوقی:
یمن در آستانه قحطی است
شکل گیری BDS اسلامی نیازامروز برای مقابله مردمی با رژیم صهیونیستی
عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل و وظیفه ما
آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)
اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا
وزارت امور خارجه: تصمیم دیوان لاهه نشانه بارز حقانیت ایران است
رای دیوان لاهه به لغو تحریم های دارویی، غذایی، و هوایی
۶۲ درصد یمنی‌ها از فقدان امنیت غذایی رنج می‌برند
آمار وحشتناک از قحطی، وبا و مرگ در یمن
واکنش انصارالله به درخواست آمریکایی‌ها؛
آتش بس با توقف فوری بمباران‌ها امکان‌پذیر است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین