هیلی: دفاع آن سان سوچی از حبس دو خبرنگار رویترز "غیرقابل باور" است

عنوان

سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهارات رهبر میانمار در دفاع از حبس دو خبرنگار رویترز را مورد سرزنش قرار داد و آن را "غیرقابل باور" دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی میانمار در نشست جهانی اقتصاد در هانوی گفته بود که حبس دو خبرنگار رویترز ربطی به آزادی بیان ندارد و آنها می توانند علیه حکم هفت سال حبس خود درخواست تجدید نظر دهند.

وی گفته بود:‌ آنها به دلیل اینکه خبرنگار هستند، زندانی نشده اند، بلکه به این دلیل به زندان افتاده اند که براساس نظر دادگاه این دو نفر قوانین مربوط به قانون اسرار دولتی را نقض کرده‌اند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل این اظهارات رهبر میانمار را به شدت مورد انتقاد قرار داده و در توئیتی گفت: آنگ سان سوچی اول سرکوب روهینجایی‌ها توسط ارتش و نیروهای امنیتی میانمار را انکار کرد و حالا از زندانی شدن این دو خبرنگار رویترز که این اخبار را پوشش می‌دادند، دفاع کرده است. این مساله غیرقابل باور است.

در پی زندانی شدن این دو خبرنگار، سازمان ملل، گروه‌های حقوق بشری و گروه‌های آزادی رسانه‌ای و چند دولت خواستار آزادی این دو نفر شده و حکم صادره را به شدت مورد انتقاد قرار دادند. در همین حال، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا و مایک پامپئو، وزیر امور خارجه این کشور نیز خواستار آزادی این دو نفر شدند.

خبرگزاری رویترز نیز در واکنش به اظهارات آنگ سان سوچی درباره این دو خبرنگار در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما همچنان بر این باوریم که این دو خبرنگار قانونی را نقض نکرده و در فعالیت‌های ضد دولتی شرکت نداشته‌اند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

۴ نکته درباره خروج آمریکایی‌ها از سوریه و تمرکز در عراق

دوئل بانک‌های فراقانونی با بانک مرکزی

تجربیات پیش‌رو در زمینه نحوه اجرای مصوبات بانک مرکزی توسط بانک‌ها نشان می‌دهد برخی از بانک‌ها مصوبات ابلاغی را اجرا نمی‌کنند، نتیجه این کار متضرر شدن بانک‌های منضبط و شکست سیاست‌های بانک مرکزی است.

SPV به جایی نمی‌رسد چون یقین دارند ایران به تعهدات برجام پایبند می‌ماند

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: آینده SPV چندان خوشایند نیست و این موضوع بیشتر جنبه نمادین نسبت به انجام تعهدات اروپا در قبال برجام دارد که برای ما هم مفید نخواهد بود.

در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم

یحیی کمالی پور پیرامون کمبود وکیل در کشور گفت: ما در کشور با کمبود وکیل روبرو هستم و این تعداد از وکیل بنابر نیازهای جامعه نیست.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کاخ سفید دستاوردهای ترامپ را در بیانیه‌ای تشریح کرد
خروج از برجام و احیای تحریم‌های ضدایرانی
درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین