نظامیان هندی ۸ جوان دیگر کشمیری را به شهادت رساندند

عنوان

در پی حمله نظامیان اشغالگر هندی به مردم ساکن در کشمیر اشغالی هشت جوان دیگر کشمیری نیز به شهادت رسیدند.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم به نقل از داون نیوز، نظامیان هندی با حمله به مردم مناطق سوپور، کپورا و ریاسی هشت جوان کشمیری را به شهادت رساندند.

گزارش ها حاکی است در منطقه سوپور دو نفر، در منطقه کپورا سه نفر و در منطقه ریاسی نیز سه نفر بر اثر شلیک مستقیم گلوله جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر مقاومت مردم کشمیر اشغالی نیز باعث زخمی شدن هشت نظامی هندی شد و تظاهرات اعتراض آمیز مردم نسبت به رفتار نظامیان هندی در این مناطق ادامه دارد.

دولت هند با هدف جلوگیری از انتشار اخبار مربوط به سرکوب مردم، سیگنال های تلفن همراه و اینترنت را در این منطقه قطع کرده است.

از سوی دیگر تمام موسسات آموزشی و مدارس نیز در مناطق مذکور تعطیل شده و در برخی نقاط از سوی دولت هند حکومت نظامی اعلام شده است.

طی ماه های اخیر تلاش مردم کشمیر برای فعال کردن جنبش های آزادی خواه به شدت افزایش یافته است و سرکوب شدن مردم توسط نظامیان هندی تعداد تلفات را به طرز چشم گیری افزایش داده است.

طبق آمارهای رسمی طی ماه اوت حداقل 34 نفر از مردم کشمیر بر اثر شلیک مستقیم توسط نظامیان هندی جان خود را از دست داده اند.

هند سال ها است با اشغال بخش وسیعی از کشمیر حاضر نیست کنترل این منطقه را به مردم کشمیر بسپارد.

گفتنی است طی 28 سال اخیر نظامیان هندی 98 هزار نفر از مردم کشمیر را کشته و بیش از 144 هزار نفر دیگر را نیز بازداشت و شکنجه کرده اند .

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد

عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز

«تختی» کشی با «تختی»

فیلم، از نظر شخصیت پردازی، چندان موفق نبوده است. هر چند که فیلم از نوع زندگی نامه است اما تلاش نویسنده و کارگردان در شخصیت پردازی از یک قهرمان ملی تنها به خرده اطلاعات روزنامه ها تکیه می کند و مردی سرد، دورن گرا و تنها را به تصویر می کشد که فقط به دیگران کمک می کند و از خانواده خود غافل است.

کاری که دشمن را عصبانی کند درست است

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی، ارتشِ امروز را متدین‌تر و کارآمدتر از همیشه خواندند و با تجلیل از حضور مؤثر و حیاتی ارتش و نیروهای مسلح در امدادرسانی به سیل‌زدگان، و همچنین با تأکید بر لزوم اتحاد روزافزون نیروهای مسلح و زیبا خواندن دست برادریِ ارتش و سپاه پس از اقدام زشت آمریکایی‌ها علیه سپاه، خاطرنشان کردند: هر کاری که دشمن را عصبانی کند، خوب و درست است و در مقابل همگان باید از هر کاری که دشمن را جری و روحیه آن را تقویت کند،

نقش فرانسه در کشتار غیرنظامیان یمن

افشای اسناد محرمانه دفاعی فرانسه در مورد استفاده از تسلیحات فرانسوی در جنگ یمن نشان می دهد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی بطور مستقیم از این تسلیحات در جنگ یمن و علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین