آبه: توکیو به شرط حل مناقشه ارضی با مسکو توافق صلح امضا می‌کند

عنوان

نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) گفت، دولت توکیو همچنان بر موضع خود مبنی بر امضای توافق صلح با مسکو، تنها در زمان حل مناقشه ارضی، پابرجاست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز چهارشنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد امضای توافق صلح میان مسکو و توکیو را تا پایان سال جاری میلادی و بدون هیچ قید و شرطی مطرح کرد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در جریان مناظرات پارلمانی در بخشی از کمپین انتخاباتی برای رهبری حزب حاکم لیبرال دموکراتیک گفت: این درست است که پوتین گفته بیایید برای توافق صلح همکاری کنیم اما شکی نیست که باید ابتدا اختلاف نظرها را کنار بگذاریم و حل و فصل کنیم. نخست باید مساله مورد مناقشه ارضی بین دو کشور حل و فصل شود و سپس چنین توافقی امضا شود.

رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت ایجاد شرایطی تاکید کرده که در آن اوضاع برای مسکو و توکیو به منظور حل مناقشات دو جانبه آسان و راحت باشد.

حقیقت این امر این است که ژاپن و روسیه هرگز توافق دائمی صلح را پس از پایان جنگ دوم جهانی امضا نکردند و این مساله باعث اختلافات و تنش‌هایی در روابط دو کشور شده است.

مساله اصلی از میان برداشتن مناقشات بر سر چهار جزیره مورد ادعای دو طرف شامل ایتوروپ، کوناشیر، شیکوتان و هابومای است که همگی آنها در روسیه "کوریل جنوبی" و در ژاپن "قلمروهای شمالی" نامیده می‌شوند.

توکیو و مسکو برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مشترک در این جزایر مورد مناقشه رایزنی‌های را انجام داده‌اند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

بازارهای مولد فلج شده است

مالیات بر عایدی سرمایه؛ کلید قفل رکود مسکن

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

مانور بی‌بی‌سی فارسی برای جلوگیری از عرضه نفت در بورس

با توجه به اطلاعیه بورس انرژی به نظر میرسد که تمامی ضوابط لازم برای تضمین بازگشت بهای نفت فروخته شده در بورس در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب با عرضه نفت در بورس و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در صادرات نفت، میتوان بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را بدون هیچ گونه ریسکی جبران کرد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

درس‌های منبج برای کاخ سفید و انعطاف موقت ترامپ
سرنوشت دستور ترامپ برای خروج از سوریه چه خواهد بود؟
نجات نتانیاهو در گرو عادی سازی روابط اعراب و اسرائیل
چرا دولت نتانیاهو تصمیم به برگزاری انتخابات زود هنگام گرفت؟
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین