آبه: توکیو به شرط حل مناقشه ارضی با مسکو توافق صلح امضا می‌کند

عنوان

نخست وزیر ژاپن امروز (جمعه) گفت، دولت توکیو همچنان بر موضع خود مبنی بر امضای توافق صلح با مسکو، تنها در زمان حل مناقشه ارضی، پابرجاست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز چهارشنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد امضای توافق صلح میان مسکو و توکیو را تا پایان سال جاری میلادی و بدون هیچ قید و شرطی مطرح کرد.

شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در جریان مناظرات پارلمانی در بخشی از کمپین انتخاباتی برای رهبری حزب حاکم لیبرال دموکراتیک گفت: این درست است که پوتین گفته بیایید برای توافق صلح همکاری کنیم اما شکی نیست که باید ابتدا اختلاف نظرها را کنار بگذاریم و حل و فصل کنیم. نخست باید مساله مورد مناقشه ارضی بین دو کشور حل و فصل شود و سپس چنین توافقی امضا شود.

رئیس جمهوری روسیه بر ضرورت ایجاد شرایطی تاکید کرده که در آن اوضاع برای مسکو و توکیو به منظور حل مناقشات دو جانبه آسان و راحت باشد.

حقیقت این امر این است که ژاپن و روسیه هرگز توافق دائمی صلح را پس از پایان جنگ دوم جهانی امضا نکردند و این مساله باعث اختلافات و تنش‌هایی در روابط دو کشور شده است.

مساله اصلی از میان برداشتن مناقشات بر سر چهار جزیره مورد ادعای دو طرف شامل ایتوروپ، کوناشیر، شیکوتان و هابومای است که همگی آنها در روسیه "کوریل جنوبی" و در ژاپن "قلمروهای شمالی" نامیده می‌شوند.

توکیو و مسکو برای انجام فعالیت‌های اقتصادی مشترک در این جزایر مورد مناقشه رایزنی‌های را انجام داده‌اند.

منبع: ایسنا

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

آیا ایران بدون نفت شدنی است؟

متوقف شدن کامل صادرات و فروش نفت ایران امکان پذیر نیست و این مسئله حداقل یک برنامه بلند مدت میخواهد که البته امروز خوشبختانه به دلیل فقدان اجماع جهانی بر ضد ایران، در شرایط کنونی امکانپذیر نیست. اکنون 35 درصد اقتصاد ایران طبق لایحه بودجه 98 نفتی است،‌ این عدد باید امروز بسیار کمتر بود اما به برکت خوش بینی به برجام، امروز 35 درصد اقتصاد ما به نفت و درآمدهای نفتی وابسته است.

امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت

رسانه‌ها و فرماندهان گروه‌های تروریستی در سوریه طی هفته جاری ابراز امیدواری کرده‌اند تا با فرماندهی مستقیم آمریکا، وارد عملیات علیه محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در سوریه شوند.

احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است

یوسفیان ملا درخصوص طرح تفکیک وزارت صمت گفت: تشکیل با عجله وزارت بازرگانی، بازتاب‌های بدی در وضعیت اقتصادی کشور خواهد داشت. دولت به جای تشکیل وزارت بازرگانی، قانون تمرکز را به درستی اجرا کند.

مهم‌ترین مطالب سرویس

گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
رسمیت یافتن اشغال‌گری از سوی ترامپ؛
«جولان» انتخاباتی