نرخ‌گذاری حج امسال با حداقل قیمت انجام شد

عنوان

معاون منابع انسانی سازمان حج و زیارت گفت: سازمان حج و زیارت تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم را مدنظر قرار داد تا قیمت حج ۹۷ تفاوت محسوسی با سال ۹۶ نداشته باشد و نرخ‌گذاری با حداقل قیمت انجام شود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد آزاد با اشاره به تشکیل کمیته های آسیب شناسی برای یافتن راهکارهای بهتر و دقیق تر و رفع ایرادات در حوزه حج اظهار کرد: این کمیته ها در تمامی بخش های مرتبط با حج از جمله حمل و نقل، اسکان، تغذیه، تدارکات، بهداشت و درمان و ... تشکیل شد و نتایج پس از استخراج و نهایی شدن مورد توجه جدی قرار گرفت.

به گفته معاون منابع انسانی سازمان حج و زیارت سیاستگذاری حج امسال بعد از این آسیب شناسی ها انجام شد و چارت تشکیلاتی مربوط به کاروان ها و آموزش ها به سرعت تشکیل شد و بعد از آزمون های مربوطه ، امور مرتبط با حج 97 بدون وقفه پیگیری شد.

وی با اشاره به اینکه درتوافقنامه حج 97 حفظ کرامت، امنیت و سلامت زائران از جمله راهبردهای اصلی سازمان حج و زیارت بوده است ، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ازنخستین کشورهایی بود که در سال گذشته برای مذاکرات حج 97 عازم عربستان سعودی شد و خوشبختانه توافقنامه حج امسال بر همان مبنای حفظ کرامت، امنیت و سلامت حجاج کشورمان میان طرفین منعقد شد.

آزاد به پیگیری های صورت گرفته در بخش های مختلف بعد از امضای توافقنامه و کارهای مرتبط با آن اشاره کرد وتلاش دست اندرکاران حج برای افزایش نیافتن هزینه های حجاج سال 97 نسبت به سال 96 را یادآور شد و افزود: تلاش شد تا نرخ گذاری برای زائران حج امسال با حداقل قیمت باشد البته تسهیلات لازم نیز برای حجاج عزیز در نظر گرفته شد.

آزاد توضیح داد: کمترین قیمت کاروان ها 13 میلیون و 500 هزار تومان و بالاترین قیمت 18 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شد؛ البته قیمت های ذکر شده نیز با توجه به کیفیت هتل های محل اسکان زائران تعیین شد.

وی افزود: به غیر از سود متعلق به اصل واریزی حجاج هنگام ثبت نام در بانک در 12 سال قبل  و  هدیه یک میلیون و 400 هزار تومانی بانک ملی، زائران باید مابه التفاوت را بر اساس نوع کاروان انتخابی، در دو مرحله (بخش اول بهمن و اسفند 96 و بخش دوم اواخر اردیبهشت 97) پرداخت می کردند.

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان حج و زیارت توضیح داد: سعی شد که در هزینه های جاری صرفه جویی صورت گیرد تا هزینه اضافی به زائران تحمیل نشود و این برنامه ریزی به گونه ای بود که قیمت با حج 96 تفاوت چندانی نداشت.

آزاد در خصوص موضوع تامین ارز حج 97 نیز گفت: دی ماه سال 96 اقدامات لازم را برای تامین ارز انجام دادیم و مبلغ ریالی را به حساب بانک مرکزی واریز کردیم و به همین دلیل ارز مورد نیاز حجاج به قیمت 3 هزار و 900 تومان تامین شد.

وی درباره هزینه های تمام شده برای زائران حج 97 هم گفت: در ارتباط با اسکان زائران که بیشترین هزینه حج را به خود اختصاص می دهد، هنگام عقد قرارداد و نرخ گذاری به گونه ای عمل شد که هزینه تمام شده به حداقل برسد.

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تمام برنامه ها فصل به فصل براساس زمانبندی انجام شد و هیچ تاخیری دربرنامه نداشتیم، گفت: درچارچوب برنامه تلاش  شد بهترین پوشش بیمه ای را برای زائران فراهم آوریم.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم نیز به حمل و نقل زائران بازمی گردد که امسال نیمی از پروازها از طریق هواپیمایی سعودی و نیمی دیگر از طریق هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت.

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان حج و زیارت تصریح کرد: مذاکرات با موسسه مطوفی برای خیمه های عرفات و منا و ارائه سایر خدمات به موقع انجام گرفت؛ مذاکرات لازم برای حمل و نقل درون شهری و ترددی نیز به خوبی و با برنامه ریزی کامل اجرایی شد.

آزاد افزود: درکل تمامی امور حج تمتع 97 نسبت به سال قبل، روان تر و مناسب تر اجرا شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان حج و زیارت درباره موضوع بازارگردی اظهار کرد: امسال تمهیداتی مانند فروشگاهها و بازارهای استانی برای خرید زائران، خرید به صورت اینترنتی از سامانه های فروش کالا و خدمات و ... طراحی شد که زائران عزیز کالای ایرانی را به عنوان سوغات در داخل کشور خریداری کنند که این موضوع نیز نیازمند آسیب شناسی و کارهای فرهنگی است.

آزاد همچنین به موضوع شهدای منا و مسجد الحرام اشاره کرد و افزود: این موضوع نیز در مذاکرات طرفین برای امضای توافقنامه حج 97 بررسی شد ویکی از بندهای اساسی آن بعد از حفظ کرامت، امنیت و سلامت حجاج، مربوط به احقاق حقوق حقه شهدای منا و مسجد الحرام بود.

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان حج و زیارت اضافه کرد: امسال تقریبا تمام کارهای مربوط به ثبت نام، اعزام ها و ... به صورت الکترونیکی انجام گرفت که بسیار موفقیت آمیز و تاثیرگذار بوده است.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

در نشست هم‌اندیشی نخبگان با موضوع ابعاد حقوقی، اقتصادی و امنیتی FATF مطرح شد

فیلم: ماجرای عجیب FATF در ایران

چگونه با مالیات بر عایدی سرمایه معادلات را به نفع تولید تغییر دهیم؟

ساختار اقتصادی کشور به گونه‌ای است که عموم فعالیت‌های غیرمولد حائز سودهای کلان و مصون از ریسک سرمایه گذاری بوده و در طرف مقابل، تولید با دشواری‌های بسیار و سود ناچیز همراه است. ابزار مالیات بر عایدی سرمایه در چنین شرایطی می‌تواند این معادله را به نفع تولید تغییر دهد.

دشمن ضعیف است، مسئولین فریب نخورند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من در پایان بیانیه [اخیر] ، از مردم برای راه‌پیمایی ۲۲بهمن تشکر کردم لکن این تشکر خیلی کمتر از چیزی است که حق مردم ایران است.

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

مهم‌ترین مطالب سرویس

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتی
تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز
تاملی درباب رسانه عدالتخواه و عدالتخواهی رسانه ای
عدالتخواهی یا نارضایتی‌سازی! مسئله این است
آخرین حربه موافقان افزایش حداقل سن ازدواج
اهانت به ۶۰۰ هزار بانوی ایرانی
نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:
در کشور با کمبود وکیل روبرو هستیم
همه چیز درباره‌ ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی
دوربین مخفی در لواسان، بهشت آقازاده‌ها
نسیم آنلاین بررسی می‌کند
نان کانون وکلا در روغن آزمون وکالت
وقتی «عصرِ کلمه» کارکرد «کلمه» را می‌بلعد (۱)
استرسِ «فانِ» ما ایرانی‌ها
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین